Komunikaty PR

OnRobot przestawia inteligentny wkrętak typu Plug-and-Play do zadań montażowych

2020-07-02  |  13:15
Biuro prasowe

Nowy wkrętak OnRobot Screwdriver może zostać wdrożony i przeniesiony do innych zastosowań w krótkim czasie i oferuje inteligentne funkcje, obejmujące precyzyjną kontrolę nad momentem obrotowym i zintegrowaną oś, które ułatwiają programowanie oraz poprawiają wydajność, jakość i ROI

 

Warszawa, 2 lipca 2020 r.: OnRobot, producent narzędzi do zastosowań współpracujących, wprowadził na rynek inteligentny, przygotowany do pracy od razu po wyjęciu z opakowania wkrętak Screwdriver, który pozwala firmom na szybką, łatwą i elastyczną automatyzację wielu procesów montażowych. Nowe rozwiązanie wspiera producentów, którzy chcą zautomatyzować powtarzalne, nieergonomiczne i często niespójne procesy wkręcania ręcznego, ale mają trudności z integracją i zaprogramowaniem typowych częściowych systemów wkręcania.

 

Łatwość programowania wkrętaka OnRobot Screwdriver przejawia się w tym, że wystarczy wprowadzić odpowiednią długość wkrętu i wartość momentu do interfejsu użytkownika zintegrowanego z panelem uczenia każdego robota wiodącej marki. Dzięki precyzyjnej kontroli momentu i wbudowanej osi, wkrętak OnRobot Screwdriver automatycznie oblicza prędkość i moc wymaganą do stałego, dokładnego wkręcania. Wkrętak może wykrywać nieprawidłowe długości wkrętów, co pozwala na poprawę ogólnej jakości i zmniejszenie odpadów poprodukcyjnych. Dzięki specjalnej "osi z" wkrętaka, wkręty są chowane wewnątrz narzędzia i wkręcane automatycznie po ustawieniu ramienia robota w pozycji, co prowadzi do zmniejszenia ruchu ramienia robota i eliminuje konieczność dodatkowego programowania. Podczas przesuwania wkrętak może całkowicie schować wkręty o długości do 35 mm aż do momentu bezpiecznego rozpoczęcia procesu wkręcania, co zwiększa jego możliwości współpracujące.

 

Wkrętak obsługuje wiele rozmiarów i długości wkrętów – od M1.6 do M6, o długości do 50 mm. Dzięki prostemu programowaniu i systemowi końcówek umożliwiającemu ich łatwą wymianę, wkrętak można w krótkim czasie przystosować do innego rozmiaru i długości wkręta lub przenieść na inną linię produktów. Minimalizuje to czas przestoju i poprawia wydajność.

 

„Jest to jeden z naszych najbardziej zaawansowanych produktów do tej pory” – mówi Enrico Krog Iversen, prezes OnRobot. „Opracowaliśmy zautomatyzowane narzędzie do wkręcania, które upraszcza wysoce złożony proces i sprawia, że staje się on opłacalny, a producenci mogą szybko odczuć rezultaty w postaci dłuższego czasu pracy, wyższej wydajności, zgodności i jakości”.

 

Wkrętak posiada następujące intuicyjne funkcje:
 

  • Wbudowana oś gwarantująca dokładność i łatwe programowanie
  • Precyzyjna kontrola momentu w zakresie 0,15 - 5 Nm
  • Rozmiary wkrętów od M1.6 do M6, o długości do 50 mm
  • Dostępne podajniki wkrętów
  • Ochrona układów elektronicznych przed wyładowaniami elektrostatycznymi
  • Mocowanie za pomocą zmieniarki OnRobot Quick Changer

 

Wkrętak jest kompatybilny z wielokrotnie nagradzanym rozwiązaniem One System Solution firmy OnRobot, czyli platformą zapewniającą ujednolicony interfejs mechaniczny i elektryczny między ramionami robotów wiodących marek a dowolnym produktem OnRobot. Rozwiązanie One System Solution zostało niedawno rozbudowane i obecnie oferuje również integrację z robotami firm ABB Robotics i Hanwha Precision Machinery. Użytkownicy tych robotów mogą teraz skorzystać z ujednoliconego interfejsu mechanicznego i elektrycznego każdego produktu OnRobot, co ułatwia integrację i gwarantuje szybszy ROI.

 

O OnRobot

 

Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, siły i momentu, chwytak podciśnieniowy, laureata wielu nagród – chwytak Gecko oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie: www.onrobot.com/pl

 

Więcej informacji: Omega Communication, Zofia Bielska, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Tokarka karuzelowa firmy RAFAMET S.A. wyruszy do Peru Biuro prasowe
2020-07-09 | 15:30

Tokarka karuzelowa firmy RAFAMET S.A. wyruszy do Peru

Obrabiarka karuzelowa KCI 500 N już w sierpniu tego roku znajdzie się za oceanem. Zanim jednak trafi do klienta, przejdzie żmudny proces zaplanowanej w najdrobniejszych szczegółach
Przemysł Duński lider w branży robotów powołuje nowego prezesa
2020-07-08 | 11:45

Duński lider w branży robotów powołuje nowego prezesa

Søren E. Nielsen został prezesem Mobile Industrial Robots A/S. Zastąpił na tym stanowisku Thomasa Visti. Søren E. Nielsen awansuje na fotel prezesa światowego lidera w produkcji
Przemysł Co trzecia firma przemysłowa z sektora MŚP zwiększyła automatyzację
2020-07-08 | 07:45

Co trzecia firma przemysłowa z sektora MŚP zwiększyła automatyzację

W porównaniu z rokiem ubiegłym ponad 32 proc. małych i średnich firm przemysłowych w Polsce odnowiło swój park maszyn i urządzeń, a 35,2 proc. zwiększyło automatyzację

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Telekomunikacja

Polska na razie nie wyklucza chińskich dostawców z budowy infrastruktury 5G. Sytuacji nie powinna zmienić wizyta amerykańskiego sekretarza stanu [DEPESZA]

Wdrożenie standardu telekomunikacyjnego 5G będzie mieć rewolucyjny wpływ na globalną i polską gospodarkę. Bezpieczeństwo nowej technologii jest obecnie odmieniane przez wszystkie przypadki i wciąż trwają spekulacje dotyczące komponentów 5G dostarczanych przez producentów z Chin. Jednak do tej pory Polska, podobnie jak Niemcy, nie zdecydowała się na wykluczenie żadnego dostawcy, w tym spoza Europy. Nie powinna wpłynąć na to również zaplanowana na 15 sierpnia w Warszawie wizyta sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo. Eksperci podkreślają, że przy wdrażaniu nowego standardu telekomunikacyjnego należy oceniać warunki techniczne urządzeń, a nie miejsce ich pochodzenia.

Transport

UE zainwestuje miliardy w zielony wodór. W tej chwili aż 95 proc. tego surowca wciąż pochodzi z paliw kopalnych

W tej chwili wodór ma zastosowanie głównie w sektorze chemicznym, jego wykorzystanie w transporcie czy energetyce wciąż jest marginalne. Co więcej, aż 95 proc. produkowanego wodoru wciąż pochodzi z paliw kopalnych, a tylko 5 proc. jest wytwarzane z odnawialnych źródeł. Unia Europejska zamierza odwrócić te proporcje, a opublikowana na początku lipca strategia wodorowa ma być impulsem dla rozwoju tego rynku w Europie, której szacunkowe zapotrzebowanie na wodór w 2030 roku ma już sięgnąć 16,5 mln ton. Wyzwaniem pozostają jednak koszty, bo wytwarzanie zielonego, niskoemisyjnego wodoru wciąż jest droższe od innych form, i bariery technologiczne związane z produkcją i transportem tego surowca.

 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Handel

Odradzająca się gastronomia w Europie może pomóc polskim eksporterom drobiu nadrobić straty wywołane pandemią. Branża liczy także na ponowne otwarcie rynków azjatyckich

Zamknięcie w marcu granic wewnątrzunijnych oraz lokali gastronomicznych spowodowało zatrzymanie eksportu polskiego mięsa drobiowego i nadpodaż tego produktu na rynku. Wynikiem tego był spadek cen, które obecnie nie wyrównują nawet kosztów produkcji. Producenci mają nadzieję na powrót na rynek kolejnych firm z sektora HoReCa i na uznanie Polski za kraj wolny od grypy ptaków, co pozwoliłoby na powrót na rynki pozaeuropejskie, głównie azjatyckie.

Transport

Popyt na usługi związane z przeprowadzkami znowu wysoki. Firmy przewozowe mają coraz więcej zleceń z kraju i zagranicy

W czasie pandemii znacząco spadł popyt na krajowe usługi przeprowadzkowe – wynika z raportu Clicktrans.pl. Firmy przewozowe miały też mniej zleceń związanych z transportem samochodów, natomiast w innych kategoriach – takich jak przewóz palet, motocykli, mebli, ale również zwierząt – zanotowały wzrosty. Gorzej wyglądała sytuacja ze zleceniami międzynarodowymi. Te jednak od połowy kwietnia notują tendencję wzrostową i już powróciły do poziomów sprzed pandemii.