OnRobot przestawia inteligentny wkrętak typu Plug-and-Play do zadań montażowych
Nowy wkrętak OnRobot Screwdriver może zostać wdrożony i przeniesiony do innych zastosowań w krótkim czasie i oferuje inteligentne funkcje, obejmujące precyzyjną kontrolę nad momentem obrotowym i zintegrowaną oś, które ułatwiają programowanie oraz poprawiają wydajność, jakość i ROI
Warszawa, 2 lipca 2020 r.: OnRobot, producent narzędzi do zastosowań współpracujących, wprowadził na rynek inteligentny, przygotowany do pracy od razu po wyjęciu z opakowania wkrętak Screwdriver, który pozwala firmom na szybką, łatwą i elastyczną automatyzację wielu procesów montażowych. Nowe rozwiązanie wspiera producentów, którzy chcą zautomatyzować powtarzalne, nieergonomiczne i często niespójne procesy wkręcania ręcznego, ale mają trudności z integracją i zaprogramowaniem typowych częściowych systemów wkręcania.
Łatwość programowania wkrętaka OnRobot Screwdriver przejawia się w tym, że wystarczy wprowadzić odpowiednią długość wkrętu i wartość momentu do interfejsu użytkownika zintegrowanego z panelem uczenia każdego robota wiodącej marki. Dzięki precyzyjnej kontroli momentu i wbudowanej osi, wkrętak OnRobot Screwdriver automatycznie oblicza prędkość i moc wymaganą do stałego, dokładnego wkręcania. Wkrętak może wykrywać nieprawidłowe długości wkrętów, co pozwala na poprawę ogólnej jakości i zmniejszenie odpadów poprodukcyjnych. Dzięki specjalnej "osi z" wkrętaka, wkręty są chowane wewnątrz narzędzia i wkręcane automatycznie po ustawieniu ramienia robota w pozycji, co prowadzi do zmniejszenia ruchu ramienia robota i eliminuje konieczność dodatkowego programowania. Podczas przesuwania wkrętak może całkowicie schować wkręty o długości do 35 mm aż do momentu bezpiecznego rozpoczęcia procesu wkręcania, co zwiększa jego możliwości współpracujące.
Wkrętak obsługuje wiele rozmiarów i długości wkrętów – od M1.6 do M6, o długości do 50 mm. Dzięki prostemu programowaniu i systemowi końcówek umożliwiającemu ich łatwą wymianę, wkrętak można w krótkim czasie przystosować do innego rozmiaru i długości wkręta lub przenieść na inną linię produktów. Minimalizuje to czas przestoju i poprawia wydajność.
„Jest to jeden z naszych najbardziej zaawansowanych produktów do tej pory” – mówi Enrico Krog Iversen, prezes OnRobot. „Opracowaliśmy zautomatyzowane narzędzie do wkręcania, które upraszcza wysoce złożony proces i sprawia, że staje się on opłacalny, a producenci mogą szybko odczuć rezultaty w postaci dłuższego czasu pracy, wyższej wydajności, zgodności i jakości”.
Wkrętak posiada następujące intuicyjne funkcje:
- Wbudowana oś gwarantująca dokładność i łatwe programowanie
- Precyzyjna kontrola momentu w zakresie 0,15 - 5 Nm
- Rozmiary wkrętów od M1.6 do M6, o długości do 50 mm
- Dostępne podajniki wkrętów
- Ochrona układów elektronicznych przed wyładowaniami elektrostatycznymi
- Mocowanie za pomocą zmieniarki OnRobot Quick Changer
Wkrętak jest kompatybilny z wielokrotnie nagradzanym rozwiązaniem One System Solution firmy OnRobot, czyli platformą zapewniającą ujednolicony interfejs mechaniczny i elektryczny między ramionami robotów wiodących marek a dowolnym produktem OnRobot. Rozwiązanie One System Solution zostało niedawno rozbudowane i obecnie oferuje również integrację z robotami firm ABB Robotics i Hanwha Precision Machinery. Użytkownicy tych robotów mogą teraz skorzystać z ujednoliconego interfejsu mechanicznego i elektrycznego każdego produktu OnRobot, co ułatwia integrację i gwarantuje szybszy ROI.
O OnRobot
Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, siły i momentu, chwytak podciśnieniowy, laureata wielu nagród – chwytak Gecko oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie: www.onrobot.com/pl
Więcej informacji: Omega Communication, Zofia Bielska, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.