OnRobot wprowadza szlifierkę do zrobotyzowanych procesów wykańczania powierzchni
Szlifierka OnRobot Sander to najnowsze narzędzie OnRobot w coraz szerszym wachlarzu prostych i ekonomicznych rozwiązań z zakresu automatyzacji, ukierunkowanych na aplikacje.
Warszawa, wrzesień 2020: OnRobot wprowadził na rynek OnRobot Sander, w pełni elektryczną szlifierkę mimośrodkową do zautomatyzowanych aplikacji wykańczania, takich jak szlifowanie i polerowanie.
Tradycyjne rozwiązania do zautomatyzowanego szlifowania często wymagają dodatkowego sprzętu do wdrożenia i konserwacji. Wraz z wprowadzeniem na rynek szlifierki OnRobot Sander firmy przemysłowe zyskują dostęp do kompletnego, natychmiast gotowego do pracy narzędzia, które jest łatwe w obsłudze i kompatybilne ze wszystkimi wiodącymi robotami współpracującymi i lekkimi robotami przemysłowymi.
Pełny zestaw szlifierki zawiera wszystko, czego potrzebują klienci OnRobot aby zautomatyzować proces szlifowania w szybki i prosty sposób: narzędzie uruchamia się zaraz po podłączeniu, jest wyposażone w różne talerze do szlifowania i polerowania, łatwy w obsłudze software do programowania, możliwość montażu czujnika siły / momentu obrotowego i zmieniarkę ziarnistości (Grit Changer), umożliwiającą automatyczne przełączanie między różnymi ziarnistościami bez interwencji operatora.
Krok w kierunku jeszcze wyższej użyteczności
Programowanie szlifierki do wykonywania prostych aplikacji wykańczania powierzchni jest łatwe dzięki wbudowanemu intuicyjnemu oprogramowaniu. OnRobot idzie jednak o krok dalej, umieszczając na narzędziu przycisk "Zachowaj pozycję", dzięki któremu użytkownik może ręcznie ustawiać punkty zwrotu bez korzystania z panelu programowania robota. Oprogramowanie szlifierki posiada różne opcje planowania ścieżki – prowadzenie ręczne, kształt i punkty – i pozwala użytkownikowi na dostosowanie obrotów, optymalizację trwania cyklu i poziomu spójności.
„OnRobot dostarcza małym i średnim przedsiębiorstwom przystępne cenowo rozwiązania ukierunkowane na aplikacje, łatwe do skonfigurowania i konserwacji. OnRobot Sander to wszechstronne narzędzie szlifierskie zapewniające wszystkie funkcje i korzyści, jakich nasi klienci oczekują od technologii automatycznego szlifowania, jednak bez trudności i kosztów związanych z tradycyjnymi narzędziami” – mówi Enrico Krog Iversen, prezes OnRobot.
Szlifierka OnRobot Sander może być stosowana do płaskich, zakrzywionych i nierównych geometrii i jest wyposażona w wymienne standardowe talerze do obsługi szerokiej gamy materiałów. Dodany do urządzenia czujnik siły / momentu obrotowego pozwala szlifierce dostosować się do zmian powierzchni lub do niewspółliniowego ustawienia części, podnosząc jednocześnie spójność i jakość oraz ograniczając poziom odpadów. Wszystkie zaawansowane funkcje OnRobot Sander są obsługiwane przez coboty Universal Robots, ale narzędzie można też łatwo zintegrować ze wszystkimi wiodącymi markami robotów.
Znaczne oszczędności kosztów w porównaniu do szlifierek pneumatycznych
OnRobot Sander to lekkie (1,2 kg razem z talerzem) rozwiązanie łączące ze sobą moc bezszczotkowego silnika elektrycznego (do 10 tys. obr./min) z kosztami eksploatacji wynoszącymi zaledwie 5% kosztów eksploatacji pneumatycznych systemów szlifierskich. Tradycyjne urządzenia szlifierskie wykorzystują zewnętrzne sprężarki, dlatego też są drogie i podatne na rozszczelnienie. Bezszczotkowy silnik w rozwiązaniu OnRobot jest trwały i niezawodny. Oferuje żywotność taką samą lub większą w porównaniu z konkurencyjnymi systemami pneumatycznymi.
„OnRobot angażuje się w demokratyzację automatyki, produkt po produkcie i aplikacja po aplikacji. Dostarczamy gotowe do użycia rozwiązania dostępne dla firm, które dopiero zaczynają przygodę z automatyzacją. Eliminujemy koszty i komplikacje związane z automatyzacją, pozostawiając naszym klientom najważniejszą funkcjonalność, której potrzebują do wykonania pracy” – mówi Enrico Krog Iversen
OnRobot Sander oznacza bezpieczniejsze środowisko pracy
Proces szlifierski często wiąże się z niebezpieczną pracą wśród zanieczyszczeń, która jest źródłem potencjalnych zagrożeń dla zdrowia pracowników, począwszy od osłabiającego zespołu wibracyjnego wywoływanego przez urządzenia ręczne o intensywnych drganiach, skończywszy na uszkodzeniach płuc wywołanych cząstkami stałymi. OnRobot Sander eliminuje te zagrożenia i wykorzystuje czyste talerze z papierem ściernym 3M, które pozwalają na usuwanie większej ilości pyłu, zapewniając w ten sposób pracownikom bezpieczniejsze środowisko w porównaniu do konkurencyjnych systemów.
„Zauważamy coraz większe zainteresowanie ze strony firm, które nie mają żadnego doświadczenia w zakresie robotyki, ale szukają sposobów na uzupełnienie swojej siły roboczej przez zastosowanie automatyzacji. Te przedsiębiorstwa poszukują prostych, łatwych w obsłudze rozwiązań, takich jak szlifierka OnRobot Sander, które można łatwo wdrożyć do różnych zadań w ramach wiodącej aplikacji” – mówi Enrico Krog Iversen.
O OnRobot
Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, czujniki siły i momentu, chwytaki podciśnieniowe, laureata wielu nagród – chwytak Gecko oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie: www.onrobot.com/pl
Więcej informacji: Omega Communication, Zofia Bielska, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.