Komunikaty PR

OnRobot wprowadza nowy trójpalczasty chwytak do obsługi obiektów cylindrycznych

2020-02-27  |  12:30
Biuro prasowe

Trójpalczasty chwytak OnRobot 3FG15 o posuwie 150 mm stanowi atrakcyjną alternatywę dla większych i mniej elastycznych chwytaków trójpalczastych dostępnych obecnie na rynku – jest to rozwiązanie unikatowe. Nowy chwytak doskonale sprawdza się w zastosowaniach związanych z obsługą maszyn przy dużym obciążeniu, które wymagają wysokiej precyzji i elastyczności obsługi.

 

Warszawa, 27 lutego 2020: OnRobot, producent pełnego asortymentu narzędzi robotycznych typu „plug and produce” do aplikacji współpracujących, wprowadza na rynek innowacyjny, kompaktowy chwytak trójpalczasty 3FG15 o dużym posuwie. Model 3FG15 ułatwia zaprogramowanie i wdrożenie trudnej dotychczas do zautomatyzowania, precyzyjnej obsługi obiektów o cylindrycznym kształcie, z zachowaniem elastyczności w zakresie szerokiej gamy rozmiarów części.


„Nasz nowy chwytak trójpalczasty 3FG15 został opracowany jako odpowiedź na istniejące pneumatyczne chwytaki trójpalczaste, które są bardziej masywne i mniej elastyczne” – mówi CEO OnRobot Enrico Krog Iversen. „Serie RG2 i RG6 od dawna definiują już rynek elektrycznych chwytaków równoległych. Dlatego skierowaliśmy się w nowe segmenty rynku i obszary zastosowań, proponując nowy chwytak trójpalczasty, który umożliwia użytkownikom szybsze wdrażanie nawet przy bardzo dokładnym, stałym pozycjonowaniu”.

 

Chwytak 3FG15, którego maksymalny posuw wynosi 150 mm, z łatwością może obsłużyć wiele procesów. Innowacyjna konstrukcja z trzema palcami o udźwigu 15 kg zapewnia mocny, stabilny chwyt zarówno w przypadku chwytu obejmującego (wewnętrznego), jak i ciernego (zewnętrznego), co zwiększa elastyczność każdego zastosowania.

 

Idealny do obsługi maszyn CNC

Konstrukcja chwytaka, opracowana specjalnie do zadań związanych z obsługą maszyn, automatycznie centruje elementy obrabiane, dzięki czemu uzyskuje się mocny, stabilny chwyt i precyzyjne umieszczenie w uchwytach maszynowych. Dzięki sile chwytu od 10 N do 250 N chwytak 3FG15 może skutecznie konkurować ze znacznie mniej elastycznymi chwytakami palczastymi.

 

Chwytak doskonale nadaje się również do zastosowań związanych z pakowaniem i paletyzowaniem, a nowe, wyróżnione nagrodami rozwiązanie OnRobot One System Solution, platforma zapewniająca ujednolicony interfejs mechaniczny i elektryczny pomiędzy ramionami robota a dowolnym urządzeniem OnRobot EoAT, gwarantuje bezproblemową kompatybilność ze wszystkimi popularnymi robotami współpracującymi i lekkimi robotami przemysłowymi.


Specyfikacja 3FG15

  • Precyzyjny, stabilny chwyt z automatycznym centrowaniem
  • Duży posuw do 150 mm dla części od 20 mm do 150 mm
  • Chwyt obejmujący (wewnętrzny) i cierny (zewnętrzny)
  • Obciążenie do 15 kg
  • Masa 1,15 kg, siła chwytu 10–240 N
  • Szybkie, elastyczne wdrożenie

 

Więcej informacji: https://onrobot.com/en/products/3fg15-three-finger-gripper

 

O firmie OnRobot

Firma OnRobot z siedzibą w Odense w Danii oferuje rozwiązania techniczne — zarówno sprzęt jak i oprogramowanie — wykorzystywane w narzędziach montowanych na końcu ramienia robota (end-of-arm-tooling) głównie w robotach współpracujących (cobotach). Firma On Robot została założona w 2015 roku. W 2018 roku pod nową nazwą OnRobot połączyła się z firmami OptoForce z Węgier oraz Perception Robotics z USA. OnRobot rozwija chwytaki, czujniki i inne elementy wyposażenia cobotów, ułatwiające wykorzystywanie ich w zastosowaniach takich jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż i spawanie. Firma planuje nabywanie i rozwijanie dodatkowych technologii przy globalnym wsparciu. Oprócz centrali w Danii, OnRobot ma obecnie biura handlowe w Polsce, Niemczech, Chinach, USA, Hiszpanii, Singapurze, Danii i na Węgrzech. Więcej informacji na stronie www.onrobot.com.

 

Kontakt z agencją PR:

Omega Communication

Zofia Bielska, zbielska@communication.pl, +48 22 854 16 34, +48 882 502 401

 

Kontakt z firmą:

OnRobot

Karina Burdun

Marketing Manager CEE & Russia

karyna.burdun@onrobot.com, +48 797 963 111

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Nowy Prezes Związku Browary Polskie Biuro prasowe
2025-06-16 | 14:30

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

Od 12 czerwca Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie ma nowego prezesa. Mieszko Musiał, na co dzień kierujący Carlsberg Polska, objął tę funkcję na
Przemysł CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
2025-06-03 | 12:30

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

Polityka klimatyczna Unii Europejskiej od lat wyznacza ambitne cele redukcji emisji, stawiając coraz większe wymagania wobec firm działających na wspólnym rynku. Dla wielu
Przemysł MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
2025-05-26 | 14:30

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Jeśli myślisz, że roboty to wciąż pieśń przyszłości, a rewolucja przemysłowa to temat z podręcznika do historii, to najwyraźniej nie byłeś na MSV w Brnie. Jesienią

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny

16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.

Polityka

P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – ​To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.

Media i PR

Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.