Paged Pisz w 17% czołowych firm z branży producentów drewna i wyrobów drewnianyc
Paged Pisz po raz kolejny otrzymał wyróżnienie podczas zewnętrznego audytu ESG firmy EcoVadis zdobywając 63 punkty i srebrną odznakę za ocenę działań prowadzonych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Audyt przeprowadzono w czterech obszarach: bezpieczeństwa pracy, ochrony środowiska, etyki prowadzenia biznesu oraz zrównoważonych zakupów.
To już drugi audyt EcoVadis dla Paged Pisz, który robi postępy i pnie się w górę w rankingu spółek poddanych weryfikacji. Warto dodać, że audyt ten jest przeprowadzany globalnie, stąd osiągnięty przez polską markę wynik w rankingu zasługuje na wyróżnienie.
- Nieustannie staramy się spełniać kryteria zrównoważonego rozwoju, ponieważ jest to dla nas niezwykle ważny obszar. Zależy nam, aby uzyskiwać coraz lepsze wyniki, które są dodatkowym potwierdzeniem naszego zaangażowania w społeczną odpowiedzialność biznesu i doskonalenia procesów w Paged. W bieżącym audycie uzyskaliśmy wynik o sześć punktów wyższy niż w ubiegłym roku. Wierzę, że w kolejnych latach ta nota będzie jeszcze wyższa, adekwatna do naszych wysiłków w obszarze ESG - mówi Bartosz Budnicki, Członek Zarządu Paged odpowiedzialny za obszar sprzedaży i marketingu.
Działania marki Paged w zakresie zrównoważonego rozwoju mają szeroki zakres. Na szczególną uwagę zasługują działania w obszarze wpływu na środowisko jak chociażby założenie klastra energetycznego z gminą Morąg czy ciągła redukcja emisji CO2. Paged redukuje emisje CO2 między innymi poprzez zamknięty obieg wykorzystania własnej biomasy oraz wewnętrzny system zarządzania odpadami i ich segregację. Firma ogranicza ilość wytwarzanych odpadów i poddaje je recyclingowi. Odpady powstałe w trakcie produkcji wyrobów gotowych są potem wykorzystywane przez producentów płyt wiórowych.
Paged angażuje się również w działania edukacyjne. We wrześniu, przy wsparciu firmy, zostało otwarte Centrum Edukacji Klimatycznej; Punkt Zwrotny, które buduje świadomość ekonomii cyrkularnej wśród młodzieży. Firma ponowiła także współpracę z School of Forms, SWPS oraz wsparła inicjatywę produkcji mebli dziecięcych dla domów dziecka i ośrodka wychowawczego podczas tegorocznych Targów DREMA.
Paged wspiera też społeczność lokalną, angażując pracowników w wiele inicjatyw, w tym wolontariat i dbania o otoczenie zakładów. Sprzątanie lasów, wspólne gotowanie dla Banku Żywności, organizacja Dnia Dziecka dla mieszkańców Pisza to tylko niektóre inicjatywy firmy. Więcej o tych działaniach tutaj: https://sklejkapaged.pl/o-ludziach-i-dla-ludzi-czyli-jak-tworzymy-angazujaca-kulture-organizacyjna-w-paged/
EcoVadis to międzynarodowa organizacja ratingowa w obszarze ESG i CSR, która zajmuje się oceną efektywności działań podejmowanych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju przez firmy na całym świecie. Przyznaje niefinansowe ratingi w zakresie zrównoważonego rozwoju. Audyt, który przeprowadza, obejmuje 100 pytań w ramach 21 kryteriów i w 4 kluczowych obszarach: etyka, środowisko, praca i prawa człowieka, a także zrównoważona polityka zakupowa. Audytowana firma wypełnia kartę wyników (przedział punktowy od 0 do 100) i na bazie odpowiedzi badane są jej słabe i mocne strony, uwzględniane w ratingu końcowym. Aby punktacja była obiektywna, do weryfikacji wykorzystywany jest szeroki zakres informacji, także źródła zewnętrzne (dokumenty od klientów, otrzymane certyfikaty czy wiadomości i listy obserwacyjne).

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.