Komunikaty PR

Paged Pisz w 17% czołowych firm z branży producentów drewna i wyrobów drewnianyc

2023-11-23  |  17:30
Biuro prasowe

Paged Pisz po raz kolejny otrzymał wyróżnienie podczas zewnętrznego audytu ESG firmy EcoVadis zdobywając 63 punkty i srebrną odznakę za ocenę działań prowadzonych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Audyt przeprowadzono w czterech obszarach: bezpieczeństwa pracy, ochrony środowiska, etyki prowadzenia biznesu oraz zrównoważonych zakupów.

To już drugi audyt EcoVadis dla Paged Pisz, który robi postępy i pnie się w górę w rankingu spółek poddanych weryfikacji. Warto dodać, że audyt ten jest przeprowadzany globalnie, stąd osiągnięty przez polską markę wynik w rankingu zasługuje na wyróżnienie.

- Nieustannie staramy się spełniać kryteria zrównoważonego rozwoju, ponieważ jest to dla nas niezwykle ważny obszar. Zależy nam, aby uzyskiwać coraz lepsze wyniki, które są dodatkowym potwierdzeniem naszego zaangażowania w społeczną odpowiedzialność biznesu i doskonalenia procesów w Paged. W bieżącym audycie uzyskaliśmy wynik o sześć punktów wyższy niż w ubiegłym roku. Wierzę, że w kolejnych latach ta nota będzie jeszcze wyższa, adekwatna do naszych wysiłków w obszarze ESG - mówi Bartosz Budnicki, Członek Zarządu Paged odpowiedzialny za obszar sprzedaży i marketingu.

Działania marki Paged w zakresie zrównoważonego rozwoju mają szeroki zakres. Na szczególną uwagę zasługują działania w obszarze wpływu na środowisko jak chociażby założenie klastra energetycznego z gminą Morąg czy ciągła redukcja emisji CO2. Paged redukuje emisje CO2 między innymi poprzez zamknięty obieg wykorzystania własnej biomasy oraz wewnętrzny system zarządzania odpadami i ich segregację. Firma ogranicza ilość wytwarzanych odpadów i poddaje je recyclingowi. Odpady powstałe w trakcie produkcji wyrobów gotowych są potem wykorzystywane przez producentów płyt wiórowych.

Paged angażuje się również w działania edukacyjne. We wrześniu, przy wsparciu firmy, zostało otwarte Centrum Edukacji Klimatycznej; Punkt Zwrotny, które buduje świadomość ekonomii cyrkularnej wśród młodzieży. Firma ponowiła także współpracę z School of Forms, SWPS oraz wsparła inicjatywę produkcji mebli dziecięcych dla domów dziecka i ośrodka wychowawczego podczas tegorocznych Targów DREMA.

Paged wspiera też społeczność lokalną, angażując pracowników w wiele inicjatyw, w tym wolontariat i dbania o otoczenie zakładów. Sprzątanie lasów, wspólne gotowanie dla Banku Żywności, organizacja Dnia Dziecka dla mieszkańców Pisza to tylko niektóre inicjatywy firmy. Więcej o tych działaniach tutaj: https://sklejkapaged.pl/o-ludziach-i-dla-ludzi-czyli-jak-tworzymy-angazujaca-kulture-organizacyjna-w-paged/

EcoVadis to międzynarodowa organizacja ratingowa w obszarze ESG i CSR, która zajmuje się oceną efektywności działań podejmowanych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju przez firmy na całym świecie. Przyznaje niefinansowe ratingi w zakresie zrównoważonego rozwoju. Audyt, który przeprowadza, obejmuje 100 pytań w ramach 21 kryteriów i w 4 kluczowych obszarach: etyka, środowisko, praca i prawa człowieka, a także zrównoważona polityka zakupowa. Audytowana firma wypełnia kartę wyników (przedział punktowy od 0 do 100) i na bazie odpowiedzi badane są jej słabe i mocne strony, uwzględniane w ratingu końcowym. Aby punktacja była obiektywna, do weryfikacji wykorzystywany jest szeroki zakres informacji, także źródła zewnętrzne (dokumenty od klientów, otrzymane certyfikaty czy wiadomości i listy obserwacyjne).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic Biuro prasowe
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma
Przemysł Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
2024-12-23 | 08:00

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę

To już pewne - międzynarodowy koncern branży motoryzacyjnej zainwestuje w Żagańskiej Strefie Gospodarczej. Mowa o firmie CEFA Poland, będącej częścią grupy Samvardhana
Przemysł Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
2024-12-19 | 11:15

Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe

Firma STILL prezentuje nowy podnośnikowy wózek widłowy EXV 10C-16C. Kompaktowe i zwrotne urządzenie zapewnia wysoką wydajność transportu wewnętrznego w ograniczonych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.