Komunikaty PR

Paged Pisz w 17% czołowych firm z branży producentów drewna i wyrobów drewnianyc

2023-11-23  |  17:30
Biuro prasowe

Paged Pisz po raz kolejny otrzymał wyróżnienie podczas zewnętrznego audytu ESG firmy EcoVadis zdobywając 63 punkty i srebrną odznakę za ocenę działań prowadzonych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Audyt przeprowadzono w czterech obszarach: bezpieczeństwa pracy, ochrony środowiska, etyki prowadzenia biznesu oraz zrównoważonych zakupów.

To już drugi audyt EcoVadis dla Paged Pisz, który robi postępy i pnie się w górę w rankingu spółek poddanych weryfikacji. Warto dodać, że audyt ten jest przeprowadzany globalnie, stąd osiągnięty przez polską markę wynik w rankingu zasługuje na wyróżnienie.

- Nieustannie staramy się spełniać kryteria zrównoważonego rozwoju, ponieważ jest to dla nas niezwykle ważny obszar. Zależy nam, aby uzyskiwać coraz lepsze wyniki, które są dodatkowym potwierdzeniem naszego zaangażowania w społeczną odpowiedzialność biznesu i doskonalenia procesów w Paged. W bieżącym audycie uzyskaliśmy wynik o sześć punktów wyższy niż w ubiegłym roku. Wierzę, że w kolejnych latach ta nota będzie jeszcze wyższa, adekwatna do naszych wysiłków w obszarze ESG - mówi Bartosz Budnicki, Członek Zarządu Paged odpowiedzialny za obszar sprzedaży i marketingu.

Działania marki Paged w zakresie zrównoważonego rozwoju mają szeroki zakres. Na szczególną uwagę zasługują działania w obszarze wpływu na środowisko jak chociażby założenie klastra energetycznego z gminą Morąg czy ciągła redukcja emisji CO2. Paged redukuje emisje CO2 między innymi poprzez zamknięty obieg wykorzystania własnej biomasy oraz wewnętrzny system zarządzania odpadami i ich segregację. Firma ogranicza ilość wytwarzanych odpadów i poddaje je recyclingowi. Odpady powstałe w trakcie produkcji wyrobów gotowych są potem wykorzystywane przez producentów płyt wiórowych.

Paged angażuje się również w działania edukacyjne. We wrześniu, przy wsparciu firmy, zostało otwarte Centrum Edukacji Klimatycznej; Punkt Zwrotny, które buduje świadomość ekonomii cyrkularnej wśród młodzieży. Firma ponowiła także współpracę z School of Forms, SWPS oraz wsparła inicjatywę produkcji mebli dziecięcych dla domów dziecka i ośrodka wychowawczego podczas tegorocznych Targów DREMA.

Paged wspiera też społeczność lokalną, angażując pracowników w wiele inicjatyw, w tym wolontariat i dbania o otoczenie zakładów. Sprzątanie lasów, wspólne gotowanie dla Banku Żywności, organizacja Dnia Dziecka dla mieszkańców Pisza to tylko niektóre inicjatywy firmy. Więcej o tych działaniach tutaj: https://sklejkapaged.pl/o-ludziach-i-dla-ludzi-czyli-jak-tworzymy-angazujaca-kulture-organizacyjna-w-paged/

EcoVadis to międzynarodowa organizacja ratingowa w obszarze ESG i CSR, która zajmuje się oceną efektywności działań podejmowanych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju przez firmy na całym świecie. Przyznaje niefinansowe ratingi w zakresie zrównoważonego rozwoju. Audyt, który przeprowadza, obejmuje 100 pytań w ramach 21 kryteriów i w 4 kluczowych obszarach: etyka, środowisko, praca i prawa człowieka, a także zrównoważona polityka zakupowa. Audytowana firma wypełnia kartę wyników (przedział punktowy od 0 do 100) i na bazie odpowiedzi badane są jej słabe i mocne strony, uwzględniane w ratingu końcowym. Aby punktacja była obiektywna, do weryfikacji wykorzystywany jest szeroki zakres informacji, także źródła zewnętrzne (dokumenty od klientów, otrzymane certyfikaty czy wiadomości i listy obserwacyjne).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł BRAK ZDJĘCIA
2024-08-14 | 10:00

Firma Beko wyróżniona w prestiżowym rankingu TIME

Beko zajęło wysokie, 44. miejsce na prestiżowej liście najbardziej zrównoważonych firm na świecie, przygotowanej przez magazyn TIME i Statistę. W corocznym konkursie udział wzięło 5000 przedsiębiorstw z całego globu,
Przemysł Wydajny magazyn na 49 tys. palet - case study
2024-07-31 | 11:15

Wydajny magazyn na 49 tys. palet - case study

W odpowiedzi na rosnący popyt na urządzenia HVAC, firma TROTEC zdecydowała się usprawnić procesy logistyczne, konsolidując magazyny i tworząc centralne, wydajne centrum dystrybucji
Przemysł Nowe regulacje i trendy: Co czeka polski rynek mebli do siedzenia?
2024-07-31 | 06:31

Nowe regulacje i trendy: Co czeka polski rynek mebli do siedzenia?

Najnowszy raport agencji badawczej MarketHub ujawnia kluczowe trendy i zmiany na polskim rynku mebli do siedzenia. Meble tapicerowane wciąż dominują, jednak meble nietapicerowane odnotowują

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.