PETRONAS na targach Lubricant Expo Europe
PETRONAS Lubricants International zaprezentuje swoje innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii płynów (Fluid Technology Solutions™) na największej w Europie wystawie przemysłowej Lubricant Expo Europe w Düsseldorfie, 17-19 września 2024 roku. Wśród prezentowanych produktów i usług znajdować się będą: rozszerzona gama PETRONAS Iona, w tym PETRONAS Iona Tera do chłodzenia centrów danych, a także nowe rozwiązania PETRONAS Expert Solutions: Fluid-i, czyli zaawansowany system do telemetrii zbiorników.
Bazując na ubiegłorocznym sukcesie, firma ponownie zaprezentuje na targach swoją ofertę PETRONAS Iona. Tym razem koncentrując się na PETRONAS Iona Tera, wysokowydajnym płynie dielektrycznym opracowanym z myślą o wymagających konfiguracjach chłodzenia i skutecznym zarządzaniu temperaturą w centrach danych. Opracowany i przetestowany, we współpracy z Iceotope, produkt odpowiada na rosnące wymagania wydajnego zarządzania temperaturą w data centers. Pokazuje to, jak PETRONAS Lubricants angażuje się w rozwój innowacyjnych rozwiązań dla różnych branż, wykraczając poza sektor motoryzacyjny. Dzięki temu firma wspiera wzrost efektywności kluczowych i rozwijających się gałęzi przemysłu w erze cyfryzacji na całym świecie.
"Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w Lubricant Expo Europe i zaprezentować nasze najnowsze innowacje. Koncentrujemy się na opracowywaniu zrównoważonych i wysokowydajnych produktów i usług zgodnych z ewoluującymi potrzebami branży i nie możemy się doczekać współpracy z profesjonalistami i dzielenia naszą wiedzą. Innowacyjność jest w naszym DNA, a w PETRONAS Lubricants International opracowujemy przyszłościowe rozwiązania, które przyspieszają wydajność i pozwalają firmom zachować kontrolę w czasach ciągłych zmian i nieustannej modernizacji", skomentował Ravi Tallamraju, Group Chief Technology Officer w PETRONAS Lubricants International
Oprócz gamy PETRONAS Iona przedstawiony zostanie PETRONAS Expert Solutions: Fluid-i, czyli zaawansowany system do telemetrii zbiorników, który oferuje monitorowanie poziomu płynów w czasie rzeczywistym wraz z funkcją automatycznego uzupełniania. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych, samozasilających się oraz połączonych z chmurą czujników IoT, które wykorzystują technologie ultradźwiękowe, ciśnieniowe i radarowe, Fluid-i zapewnia dokładne pomiary poziomu płynów we wszystkich typach zbiorników, naziemnych, podziemnych i pośrednich zbiornikach do przewozu luzem (IBC). Uzyskane dane telemetryczne są wykorzystywane przez systemy do automatycznego lub półautomatycznego uzupełniania zapasów, zapewniając dogłębne dane, które można przeglądać w dowolnym czasie z dowolnego miejsca, a także lepsze zarządzanie zapasami i zwiększoną wydajność.
Fluid-i pokazuje zaangażowanie PETRONAS Lubricants w dostarczanie kompleksowych rozwiązań, które zwiększają efektywność operacyjną i wspierają zrównoważony rozwój, pozwalając właścicielom firm zachować kontrolę nad swoimi maszynami i utrzymać lepszą wydajność zapasów.
Udział PETRONAS Lubricants International w Lubricant Expo Europe wzmacnia zaangażowanie firmy w zaspokajanie różnorodnych potrzeb rynku środków smarnych. Prezentując najnowocześniejsze produkty i rozwiązania, firma chce przyczynić się do rozwoju branży i bardziej zrównoważonej przyszłości.
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.