Pierwszy seryjnie produkowany AGV STILL z IFOY 2024
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Pierwszy seryjnie produkowany, automatyczny podnośnikowy wózek widłowy STILL EXV iGo zyskał uznanie jurorów i otrzymał nagrodę IFOY 2024 w kategorii robotów mobilnych.
Nagrodę IFOY 2024 w kategorii „Robot mobilny” otrzymał automatyczny wózek serii STILL EXV iGo. Rozwiązanie opracowano jako odpowiedź na rynkową potrzebę szybko dostępnych, intuicyjnych w obsłudze i łatwo skalowalnych automatycznych pojazdów transportu wewnętrznego. Dzięki wyjątkowo prostemu w uruchomieniu oprogramowaniu i łatwemu w obsłudze interfejsowi rozwiązanie znajduje zastosowanie jako element mniejszych flot intralogistycznych, w których dotąd automatyzacja nie była opłacalna i stosowana. – Wyróżnienie EXV iGo w konkursie IFOY potwierdza naszą koncentrację na innowacjach zorientowanych na klienta – mówi Frank Müller, Senior Vice President Sales & Service Business Development STILL, który odebrał nagrodę podczas uroczystej gali. – Rozwiązanie jest doskonałym przykładem na to, że rozwijając swoją ofertę nie kierujemy się wyłącznie ambicjami technicznymi, ale zawsze koncentrujemy się na potrzebach klientów – dodaje.
Wyróżnikiem EXV iGo jest dostępność i maksymalna skalowalność. Rozwiązanie jest pierwszym całkowicie modułowym, zautomatyzowanym pojazdem firmy STILL produkowanym seryjnie na skalę przemysłową. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi wózki łatwo jest uruchomić i serwisować. Oprogramowanie pozwala na przykład na zdalną diagnozę i rozwiązywanie problemów dzięki wykorzystaniu w standardzie technologii digital twin. EXV iGo to w efekcie produkt szczególnie wart polecenia firmom z niewielkim doświadczeniem w zakresie automatyzacji – Automatyzacja procesów magazynowania i składowania staje się coraz bardziej istotna również dla firm posiadających mniejsze floty. Dlatego przywiązujemy wagę zarówno do dostępności i łatwości obsługi, jak i do niezawodnego i elastycznego serwisu naszych produktów automatyzacyjnych – komentuje Senior Vice President Sales & Service Business Development STILL. EXV iGo adresuje te potrzeby dzięki wysokiej efektywności kosztowej, szybkiemu wdrożeniu, elastyczności i skalowalności.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.