Po raz kolejny TOPBUILDER dla marki WIŚNIOWSKI
Brama ogrodzeniowa składana WIŚNIOWSKI zdobyła tytuł TOPBuilder 2024 w kategorii „Innowacja”. To pierwsza na rynku brama składana z napędem ze znakowaniem CE.
Jak każdego roku, gala TOP Builder gromadzi przedstawicieli branży budowlanej, producentów, architektów, ludzi nauki, finansów oraz organizacji środowiskowych. Także i tegoroczna edycja była świetną okazją do rozmów, ale i do zaprezentowania nowoczesnych rozwiązań, które zostały docenione przez Kapitułę Plebiscytu. Nagrodzone zostały zarówno produkty, akcesoria budowlane, jak i obiekty, projekty wzornicze oraz usługi. Wśród wyróżnionych znalazła się także marka WIŚNIOWSKI, która tytuł TOPBuilder zdobyła już po raz szósty.
Uwagę jury zwróciła brama ogrodzeniowa składana ze znakiem CE. Jej unikalna konstrukcja sprawia, że zajmuje mniej miejsca niż brama dwuskrzydłowa, natomiast otwiera się niemal dwukrotnie szybciej. To ogromny atut, zwłaszcza na wąskich i krótkich posesjach, z utrudnionym dojazdem, usytuowanych przy ruchliwych ulicach.
Jej cechą szczególną jest to, że jako jedyna na rynku posiada certyfikat CE. Konstruktorzy firmy WIŚNIOWSKI zadbali o innowacyjny w skali kraju system zabezpieczeń, który dzięki specjalnemu profilowi rurowemu (międzyskrzydłowe zabezpieczenie przed zgnieceniem) pozwala uniknąć potencjalnego ryzyka podczas kontaktu z przeszkodą.
- Marka WIŚNIOWSKI znana jest z innowacyjnego podejścia w kwestii bezpieczeństwa i wyznaczania trendów technicznych, dlatego tym bardziej cieszymy się, że nasze autorskie rozwiązanie zdobyło przychylność Kapituły. Nagroda Top Builder 2024 jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ jest to w pewnym sensie głos branży – mówiła Monika Młynarczyk, dyrektor marketingu WIŚNIOWSKI.
Brama ta jest też wysoce funkcjonalna dzięki systemowi fotokomórek, który powoduje unieruchomienie jej w momencie wykrycia przeszkody. Automatyczne otwieranie bramy składanej to także oszczędność czasu czy uniknięcie zmoknięcia lub przewiania. Co ważne, może być ona produkowana w pełnym zakresie szerokości: od 3 do nawet 6 metrów. Przy wyborze bramy wjazdowej liczy się także jej estetyka. Kolekcje CLASSIC, LUX i MODERN, w jakich dostępna jest brama ogrodzeniowa składana WIŚNIOWSKI, umożliwiają jej dopasowanie do pozostałych elementów ogrodzenia, a system Home Inclusive™ WIŚNIOWSKI pozwala na idealne skomponowanie kolorów struktur i wzorów bram, okien, drzwi i ogrodzeń.
Nagrodę w imieniu firmy odebrała Magda Strzykalska, Specjalista ds. Public Relations.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.