PPG w debacie o kształtowaniu nowej ery wielkich inwestycji podczas ABSL Summit
PPG (NYSE: PPG) poinformowała o swoim udziale w dyskusji poświęconej wyzwaniom w kształtowaniu dzisiejszej nowej ery wielkich inwestycji. Dyskusja odbyła się podczas ABSL Summit 2023 – jednego z najważniejszych wydarzeń ekonomiczno-społecznych w Europie Środkowo-Wschodniej poświęconych sektorowi nowoczesnych usług dla biznesu (BSS). W debacie wziął udział Octavio Robles, PPG senior general manager, Global Business Services.
Panel zatytułowany „Europa i USA liderami w kształtowaniu nowej ery wielkich inwestycji” zainaugurował swoim wystąpieniem Mark Brzeziński, Ambasador USA w Polsce. Wśród prelegentów, obok Octavio Roblesa, znaleźli się przedstawiciele innych czołowych amerykańskich firm z sukcesem działających w naszym kraju, tj. Intel (Michał Dżoga, Country Manager), Accenture (Maria Mazzone, Managing Director Innovation), Warner Bros. Discovery Poland (Rafał Ogrodnik, Board Member, CFO & COO). Paneliści omówili wyzwania, szanse i czynniki pozytywnie wpływające na zaangażowanie w lokowanie inwestycji w Polsce i Europie.
Jak podkreślał podczas debaty Octavio Robles, Polska jest gwarantem rozwoju dla lokowanych tu inwestycji, nie tylko ze względu na konkurencyjność kosztową prowadzenia działalności, ale przede wszystkim obecność wysoko wykwalifikowanych pracowników – talentów, o podobnej wizji przyszłości i dzielących wspólne wartości. Jest to szczególnie ważne dzisiaj, w trudnych gospodarczo czasach, kiedy nieustannie trzeba optymalizować i centralizować procesy firmy.
„W Polsce mamy możliwość pozyskania talentów, dobrze wykształconej uniwersytecko kadry, z którą dzielimy podobne wartości, mamy podobne priorytety oraz wizję tego, jak chcemy, aby wyglądała nasza przyszłość. To dla nas najważniejsze kryteria dla wyboru lokalizacji inwestycji właśnie tutaj. Jest to związane np. z kwestią postrzegania zrównoważonego rozwoju czy Diversity&Inclusion i ich znaczenia, co jeszcze 20 lat temu nie było tak ważne dla firm i ich pracowników. Zazwyczaj lokując biznes, szuka się obniżenia kosztów, poprawy wydajności, lecz w PPG to ludzie stanowią centrum biznesu - to oni są dla nas wartością, dlatego wizja inwestycji w danym rejonie dla PPG zaczyna się od pojedynczego zespołu”, powiedział Octavio Robles.
PPG jako światowy lider rynku farb, lakierów i powłok specjalnych z sukcesem prowadzi w Polsce swoje zakłady produkcyjne, a także Centrum Usług Wspólnych (Global Business Services, GBS) we Wrocławiu, obsługujące globalnie różne potrzeby firmy – od obsługi informatycznej, serwisu dla klientów, przez logistykę, centralne zakupy, BHP i ochronę środowiska, po marketing. Zatrudnienie znalazło tu już ponad 500 osób.
Mówiąc o tym, co przemawia za lokowaniem centrum usług wspólnych PPG w dużym polskim ośrodku, Octavio Robles podkreślił zaangażowanie pracowników w rozwiązywanie problemów w ciągle zmieniającym się świecie.
„Jeśli przy prowadzeniu biznesu napotykam na pewne trudności, muszę pokonać jakieś wyzwania, wprowadzić usprawnienia – wybieram Polskę. Chcę inwestować tam, gdzie ktoś szybciej pomoże mi rozwiązać mój problem. W PPG działamy nie w kontekście przychodów za przyszły kwartał, lecz doceniamy nastawienie na plany długoterminowe. Nasza firma liczy sobie ponad 100 lat, działamy w perspektywie długofalowej, i to doceniają nasi partnerzy”, powiedział Octavio Robles.
ABSL Summit to wydarzenie poświęcone sektorowi usług dla biznesu (BSS) organizowane przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL). Organizacja zrzesza 240 firm – największych międzynarodowych oraz polskich inwestorów sektora, którzy reprezentują branżę zatrudniającą ponad 400 tys. osób w całej Polsce. Debata odbyła się 8 września br. i poprowadził ją Tony Housh, prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.
PPG: WE PROTECT AND BEAUTIFY THE WORLD®
W PPG codziennie opracowujemy i oferujemy farby, powłoki i materiały specjalistyczne, którym klienci ufają już blisko 140 lat. Dzięki zaangażowaniu, kreatywności i bliskiej współpracy, jesteśmy w stanie sprostać największym wyzwaniom, jednocześnie wyznaczając właściwy kierunek dalszego rozwoju. Działamy w ponad 70 krajach na całym świecie, a główna siedziba PPG znajduje się w Pittsburghu. W 2022 roku firma zanotowała przychód netto w wysokości 17,7 mld USD. Wspieramy klientów z branży budowlanej, konsumenckiej, przemysłowej, transportowej oraz z rynków pochodnych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ppg.com.
Logo PPG i We protect and beautify the world są zastrzeżonymi znakami towarowymi należącymi do PPG Industries Ohio, Inc.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.