PROMOTECH. Ukosowarki podbijają światowe rynki
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Aż cztery nowe ukosowarki planuje wprowadzić w tym roku do oferty białostocki PROMOTECH. To odpowiedź na wyraźny wzrost zainteresowania tego typu urządzeniami na wszystkich rynkach świata.
- Wraz z coraz większymi – również jakościowymi - wymaganiami wobec spawanych konstrukcji, rośnie znaczenie przygotowania materiałów do spawania – mówi Artur Zawadzki, prezes PROMOTECHU. - Ukosowanie staje się ważnym elementem, wpływającym na jakość spawanych konstrukcji. Presja kosztowa z kolei wpływa na wzrost oczekiwań względem wydajności procesów ukosowania. PROMOTECH dzięki swemu doświadczeniu i know how jest w stanie w szybkim tempie rozwiązywać wyzwania, stojące przed wytwórcami konstrukcji spawanych. Dostosowaliśmy nasze maszyny do zmian zachodzących w technologii i związanych z nią wymagań, co pozwala nam na rozwój sprzedaży w tym obszarze, dzięki budowie oferty opartej o rosnące potrzeby klienta.
Nowe wersje znanych urządzeń
Jednym z takich urządzeń jest ABM-29 – ukosowarka, która przygotowuje krawędź blachy do spawania tą samą technologią, co - już produkowana - ABM 14.
- Różnią je możliwości obróbkowe – podkreśla Michał Uścinowicz, kierownik działu ukosowarek Promotechu. - ABM-29 w pierwszym przejściu jest w stanie uciąć aż 21mm szerokości fazy w stali konstrukcyjnej, a maksymalnie 29mm. Urządzenie zakończyło pozytywnie testy zewnętrzne i powinno być dostępne w ofercie z końcem drugiego kwartału.
Kolejną nowością rozszerzającą ofertę ukosowarek automatycznych będą dwa prostsze rozwiązania, znanej na rynku - ABM-50: ABM-50 DD i ABM-50 DD Vario.
- Te dwie maszyny może i nie mają tylu zalet, co ABM-50 (wielofunkcyjnego panelu sterowania z wyświetlaczem, pozwalającego na monitoring pracy maszyny oraz możliwości pracy góra-dół), jednak są w stanie pracować z podobną efektywnością – dodaje kierownik działu.
ABM-50 DD jest obecnie na etapie testów zewnętrznych u klienta; ABM-50 DD Vario z kolei, rozpoczyna wyczerpujące testy w CBR PROMOTECHU, pod fachowym okiem specjalistów ds. testów i konstruktorów. Maszyny mają być dostępne w ofercie w trzecim kwartale 2024 r.
Akumulatorowa nowość
W portfolio PROMOTECHU coraz częściej pojawiają się urządzenia zasilane bezprzewodowo. Idąc za tym trendem, firma planuje wypuścić w tym roku ukosowarkę zasilaną bateryjnie – BM-6 Battery. To niewielkie, dobrze wyważone urządzenie, mogące również zaokrąglać krawędzie, jest świetnym rozwiązaniem dla osób pracujących na obiektach, gdzie dostęp do zasilania sieciowego może być utrudniony lub niemożliwy.
Akumulatorowa ukosowarka przeszła szereg testów w Polsce i za granicą, aktualnie wdrażamy ją do produkcji i będzie dostępna dla klientów w drugim kwartale 2024 r.
Dynamiczny rozwój oferty ukosowarek do blach i rur to kontynuacja, sprawdzonej już w PROMOTECHU, strategii polegającej na opracowywaniu i produkowaniu coraz większej ilości niszowych urządzeń dla branży metalowej.
- Nasz dział rozwoju i menedżerowie produktów obserwują trendy i zmiany technologiczne na rynku, by o krok wyprzedzać wyzwania, jakie pojawiają się przed naszymi klientami – podkreśla Artur Zawadzki. - Regularnie poszerzamy naszą ofertę o nowe urządzenia i akcesoria, dostosowane do potrzeb naszych klientów. Takie podejście pozwala nam na wypełnianie kolejnych nisz i systematyczne powiększanie rynku.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.