Komunikaty PR

PROMOTECH. Ukosowarki podbijają światowe rynki

2024-06-28  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Do pobrania docx ( 0.02 MB )

Aż cztery nowe ukosowarki planuje wprowadzić w tym roku do oferty białostocki PROMOTECH. To odpowiedź na wyraźny wzrost zainteresowania tego typu urządzeniami na wszystkich rynkach świata.

- Wraz z coraz większymi – również jakościowymi - wymaganiami wobec spawanych konstrukcji, rośnie znaczenie przygotowania materiałów do spawania – mówi Artur Zawadzki, prezes PROMOTECHU. - Ukosowanie staje się ważnym elementem, wpływającym na jakość spawanych konstrukcji. Presja kosztowa z kolei wpływa na wzrost oczekiwań względem wydajności procesów ukosowania. PROMOTECH dzięki swemu doświadczeniu i know how jest w stanie w szybkim tempie rozwiązywać wyzwania, stojące przed wytwórcami konstrukcji spawanych. Dostosowaliśmy nasze maszyny do zmian zachodzących w technologii i związanych z nią wymagań, co pozwala nam na rozwój sprzedaży w tym obszarze, dzięki budowie oferty opartej o rosnące potrzeby klienta.

Nowe wersje znanych urządzeń

Jednym z takich urządzeń jest ABM-29 – ukosowarka, która przygotowuje krawędź blachy do spawania tą samą technologią, co - już produkowana - ABM 14.

- Różnią je możliwości obróbkowe – podkreśla Michał Uścinowicz, kierownik działu ukosowarek Promotechu. -  ABM-29 w pierwszym przejściu jest w stanie uciąć aż 21mm szerokości fazy w stali konstrukcyjnej, a maksymalnie 29mm. Urządzenie zakończyło pozytywnie testy zewnętrzne i powinno być dostępne w ofercie z końcem drugiego kwartału.

Kolejną nowością rozszerzającą ofertę ukosowarek automatycznych będą dwa prostsze rozwiązania, znanej na rynku - ABM-50: ABM-50 DD i ABM-50 DD  Vario.

- Te dwie maszyny może i nie mają tylu zalet, co ABM-50 (wielofunkcyjnego panelu sterowania z wyświetlaczem, pozwalającego na monitoring pracy maszyny oraz  możliwości pracy góra-dół), jednak są w stanie pracować z podobną efektywnością – dodaje kierownik działu.

ABM-50 DD jest obecnie na etapie testów zewnętrznych u klienta; ABM-50 DD Vario z kolei, rozpoczyna wyczerpujące testy w CBR PROMOTECHU, pod fachowym okiem specjalistów ds. testów i konstruktorów. Maszyny mają być dostępne w ofercie w trzecim kwartale 2024 r.

Akumulatorowa nowość

W portfolio PROMOTECHU coraz częściej pojawiają się urządzenia zasilane bezprzewodowo. Idąc za tym trendem, firma planuje wypuścić w tym roku ukosowarkę zasilaną bateryjnie – BM-6 Battery. To niewielkie, dobrze wyważone urządzenie, mogące również zaokrąglać krawędzie, jest świetnym rozwiązaniem dla osób pracujących na obiektach, gdzie dostęp do zasilania sieciowego może być utrudniony lub niemożliwy.

Akumulatorowa ukosowarka przeszła szereg testów w Polsce i za granicą, aktualnie wdrażamy ją do produkcji i będzie dostępna dla klientów w drugim kwartale 2024 r.

 

Dynamiczny rozwój oferty ukosowarek do blach i rur to kontynuacja, sprawdzonej już w PROMOTECHU, strategii polegającej na opracowywaniu i produkowaniu coraz większej ilości niszowych urządzeń dla branży metalowej.

- Nasz dział rozwoju i menedżerowie produktów obserwują trendy i zmiany technologiczne na rynku, by o krok wyprzedzać wyzwania, jakie pojawiają się przed naszymi klientami – podkreśla Artur Zawadzki. - Regularnie poszerzamy naszą ofertę o nowe urządzenia i akcesoria, dostosowane do potrzeb naszych klientów. Takie podejście pozwala nam na wypełnianie kolejnych nisz i systematyczne powiększanie rynku.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł STILL wprowadza proste do wdrożenia i serwisu wózki automatyczne Biuro prasowe
2024-06-28 | 11:15

STILL wprowadza proste do wdrożenia i serwisu wózki automatyczne

Dynamiczny rozwój rynku rozwiązań automatyzacji magazynu wymusza na ich dostawcach zmianę podejścia do serwisu. Firma STILL opracowała zoptymalizowaną pod tym kątem kompleksową
Przemysł Sztuczna inteligencja w nowoczesnej produkcji: planowanie zadań produkcyjnych
2024-06-26 | 11:15

Sztuczna inteligencja w nowoczesnej produkcji: planowanie zadań produkcyjnych

Kluczową informacją dla decydentów w obszarze zarządzania produkcją jest stopień przestrzegania norm produkcyjnych oraz tempo realizacji prac. Normy produkcyjne stanowią fundament dla
Przemysł POL-MAK powiększa swój zakład w Iławie. Rozbudowę realizuje WPIP Construction
2024-06-20 | 10:30

POL-MAK powiększa swój zakład w Iławie. Rozbudowę realizuje WPIP Construction

Grupa POL-MAK, jeden z największych europejskich producentów ozdobnych artykułów papierniczych, powiększa swój zakład w Iławie. W ramach inwestycji rozbudowana zostanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.