Komunikaty PR

Przemysł 4.0 w praktyce. Nowy podcast branżowy już dostępny

2022-10-20  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.02 MB )

APA Group, wiodący dostawca rozwiązań z zakresu inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami oraz twórca platformy NAZCA 4.0, rusza z nową inicjatywą. „Przemysł 4.0 w praktyce” to autorski podcast, w którym poruszana jest problematyka cyfryzacji i wdrożeń związanych z przemysłem przyszłości na polskim rynku. Do udziału w cyklu zaproszeni zostali teoretycy, praktycy, reprezentanci biznesu i instytucji wspierających rozwój transformacji cyfrowej w kraju.

Czwarta rewolucja przemysłowa stawia przed branżą produkcyjną perspektywy rozwoju, ale i nowe wyzwania. Przedsiębiorcy widzą w niej remedium na zahamowane łańcuchy dostaw oraz narzędzie do optymalizacji kosztów bez utraty jakości produktu końcowego, ale obawiają się, że nakłady na modernizację technologiczną przewyższą korzyści. Inżynierowie rozumieją konieczność zdobywania nowych kwalifikacji oraz pogłębiania umiejętności w obszarach związanych z IT i robotyką, ale boją się, że ostatecznie autonomiczne roboty zastąpią ich w pracy.

Badania przeprowadzone przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową AHK Polska wskazują, że jednymi z głównych czynników ograniczających wdrożenie Przemysłu 4.0 w organizacjach są: nieufna postawa pracowników do czwartej rewolucji przemysłowej (26%) oraz brak dostępnych ekspertów na rynku z tego zakresu (26%).

„Przemysł 4.0 w praktyce” to projekt przygotowany przez APA Group jako odpowiedź na te i inne wątpliwości przedstawicieli branży. Podcast ma stanowić kompetentne źródło wiedzy i wsparcia dla profesjonalistów w zakresie Industry 4.0 i dziedzin pokrewnych. Poprowadzi go Artur Pollak, doświadczony inżynier i menedżer projektów z zakresu cyfryzacji przedsiębiorstw, a także twórca NAZCA 4.0, polskiej platformy Przemysłu 4.0.

Chcemy pokazać na konkretnych przykładach, jak wygląda wdrażanie Przemysłu 4.0 w Polsce, z jakimi problemami borykają się rodzime biznesy i jakie potencjalne rozwiązania tych problemów oferuje rynek. Zależy nam na współtworzeniu wspólnie z naszymi gośćmi podcastu, który będzie merytoryczny, inspirujący i przyniesie słuchaczom realną wartość w formie, którą będą mogli od razu wdrożyć w swoich zakładach - mówi Artur Pollak, prezes zarządu APA Group i gospodarz podcastu.

Cykl „Przemysł 4.0 w praktyce” opiera się na rozmowach z ekspertami związanymi z zagadnieniami cyfryzacji, transformacji cyfrowej oraz przemysłu przyszłości. W pierwszych odcinkach poruszone zostaną m.in. zagadnienia inteligentnej produkcji, korzyści oraz barier towarzyszących przedsiębiorstwom na drodze do czwartej rewolucji przemysłowej, a także kompetencji, jakich rynek oczekuje od współczesnych inżynierów. Rozmówcy spróbują także odpowiedzieć na pytania o to czym różni się inżynier 3.0 od inżyniera 4.0, czy Przemysł 4.0 to bardziej rewolucja czy ewolucja oraz jak to zrobić, aby przeskoczyć z rozwiązań Przemysłu 2.0 do 4.0?

Podcast dostępny jest od 17 października na platformach streamingowych Spotify i Apple Podcast. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł RAFAMET: Zmiany w zarządzie i plany na przyszłość Biuro prasowe
2024-06-12 | 15:00

RAFAMET: Zmiany w zarządzie i plany na przyszłość

- Sposób odwołanie prezesa zarządu wynika z przyjętych procedur obowiązujących w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, do których należy RAFAMET S.A.. Informacja o
Przemysł QR-kodowe zgłoszenia serwisowe STILL Polska
2024-06-10 | 11:05

QR-kodowe zgłoszenia serwisowe STILL Polska

Dzięki ogólnopolskiemu wdrożeniu systemu zarządzania siecią techników serwisu Fieldworker firma STILL Polska umożliwia klientom zgłaszanie potrzeb serwisowych przez skanowanie
Przemysł STEICO uruchamia trzecią fabrykę w Polsce
2024-06-06 | 10:30

STEICO uruchamia trzecią fabrykę w Polsce

W Gromadce koło Bolesławca (województwie dolnośląskie) ruszyła najnowocześniejsza fabryka STEICO produkująca materiały izolacyjne z włókna drzewnego. Firma z siedzibą w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Połowa Polaków nie potrafi odróżnić oryginalnego produktu od podróbki. Sklepy internetowe wdrożyły technologie blokujące nieautentyczne towary

Sprzedaż podrobionych produktów to jedno z najczęstszych oszustw w sieci. Z badań EUIPO wynika, że 14 proc. konsumentów w Polsce celowo kupiło podróbkę, a połowa miała problem z określeniem oryginalności zakupionego produktu. Klientom z pomocą idą sklepy internetowe. W ubiegłym roku technologie stosowane przez Amazon zablokowały globalnie sprzedaż 7 mln nieautentycznych towarów. Organizacje konsumenckie apelują z kolei do konsumentów o ostrożne podejście do niewiarygodnie niskich cen i zwracanie uwagi na detale.

Prawo

Reforma finansowania samorządów ma im pomóc wyjść z dramatycznej sytuacji. Zmiany możliwe już od 2025 roku

Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Transport

Port lotniczy w Modlinie chce rozbudować terminal i stanowiska dla samolotów. W planach także uruchomienie pozaeuropejskich kierunków

W piątek 14 czerwca minister infrastruktury Dariusz Klimczak zatwierdził plan generalny portu lotniczego Warszawa-Modlin na lata 2022–2045, w zakresie zgodności z polityką transportową kraju. Położone około 35 km od centrum stolicy lotnisko czeka rozbudowa. Władze spółki mówią o konieczności powiększenia zarówno terminalu pasażerskiego, jak również płyt postojowych dla samolotów. Konieczna jest także budowa nowej drogi startowej. Bez tych inwestycji za kilka lat mazowiecki port lotniczy osiągnie kres przepustowości zaplanowanej na 4,2 mln pasażerów. Tym bardziej że władze lotniska myślą o rozwoju kierunków pozaeuropejskich.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.