Komunikaty PR

Przemysł 4.0 w praktyce. Nowy podcast branżowy już dostępny

2022-10-20  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.02 MB )

APA Group, wiodący dostawca rozwiązań z zakresu inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami oraz twórca platformy NAZCA 4.0, rusza z nową inicjatywą. „Przemysł 4.0 w praktyce” to autorski podcast, w którym poruszana jest problematyka cyfryzacji i wdrożeń związanych z przemysłem przyszłości na polskim rynku. Do udziału w cyklu zaproszeni zostali teoretycy, praktycy, reprezentanci biznesu i instytucji wspierających rozwój transformacji cyfrowej w kraju.

Czwarta rewolucja przemysłowa stawia przed branżą produkcyjną perspektywy rozwoju, ale i nowe wyzwania. Przedsiębiorcy widzą w niej remedium na zahamowane łańcuchy dostaw oraz narzędzie do optymalizacji kosztów bez utraty jakości produktu końcowego, ale obawiają się, że nakłady na modernizację technologiczną przewyższą korzyści. Inżynierowie rozumieją konieczność zdobywania nowych kwalifikacji oraz pogłębiania umiejętności w obszarach związanych z IT i robotyką, ale boją się, że ostatecznie autonomiczne roboty zastąpią ich w pracy.

Badania przeprowadzone przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową AHK Polska wskazują, że jednymi z głównych czynników ograniczających wdrożenie Przemysłu 4.0 w organizacjach są: nieufna postawa pracowników do czwartej rewolucji przemysłowej (26%) oraz brak dostępnych ekspertów na rynku z tego zakresu (26%).

„Przemysł 4.0 w praktyce” to projekt przygotowany przez APA Group jako odpowiedź na te i inne wątpliwości przedstawicieli branży. Podcast ma stanowić kompetentne źródło wiedzy i wsparcia dla profesjonalistów w zakresie Industry 4.0 i dziedzin pokrewnych. Poprowadzi go Artur Pollak, doświadczony inżynier i menedżer projektów z zakresu cyfryzacji przedsiębiorstw, a także twórca NAZCA 4.0, polskiej platformy Przemysłu 4.0.

Chcemy pokazać na konkretnych przykładach, jak wygląda wdrażanie Przemysłu 4.0 w Polsce, z jakimi problemami borykają się rodzime biznesy i jakie potencjalne rozwiązania tych problemów oferuje rynek. Zależy nam na współtworzeniu wspólnie z naszymi gośćmi podcastu, który będzie merytoryczny, inspirujący i przyniesie słuchaczom realną wartość w formie, którą będą mogli od razu wdrożyć w swoich zakładach - mówi Artur Pollak, prezes zarządu APA Group i gospodarz podcastu.

Cykl „Przemysł 4.0 w praktyce” opiera się na rozmowach z ekspertami związanymi z zagadnieniami cyfryzacji, transformacji cyfrowej oraz przemysłu przyszłości. W pierwszych odcinkach poruszone zostaną m.in. zagadnienia inteligentnej produkcji, korzyści oraz barier towarzyszących przedsiębiorstwom na drodze do czwartej rewolucji przemysłowej, a także kompetencji, jakich rynek oczekuje od współczesnych inżynierów. Rozmówcy spróbują także odpowiedzieć na pytania o to czym różni się inżynier 3.0 od inżyniera 4.0, czy Przemysł 4.0 to bardziej rewolucja czy ewolucja oraz jak to zrobić, aby przeskoczyć z rozwiązań Przemysłu 2.0 do 4.0?

Podcast dostępny jest od 17 października na platformach streamingowych Spotify i Apple Podcast. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł tesa przedstawia tesa® 60418 Biuro prasowe
2024-11-28 | 12:00

tesa przedstawia tesa® 60418

Taśma tesa® 60418 posiada bardzo cienki materiał nośnika z poliestru, który w 85% składa się z materiału pochodzącego z recyklingu pokonsumenckiego, co stanowi 60% całego
Przemysł Nowe kompaktowe wózki czołowe
2024-11-28 | 11:15

Nowe kompaktowe wózki czołowe

Firma STILL Polska wprowadza na rynek nową serię wózków elektrycznych. Należące do portfolio Classic Line pojazdy RCE 15-20 są zoptymalizowane pod kątem dostępności,
Przemysł Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
2024-11-21 | 13:00

Zakup stali przez internet – jakie są zalety?

W dobie dynamicznego rozwoju cyfryzacji zakupy online stają się standardem również w branżach przemysłowych. Coraz więcej firm decyduje się na zakup stali przez internet,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.