Komunikaty PR

Rekord: 5 dni do gotowego domu

2020-08-28  |  10:35
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Lubasz ( 0.82 MB )

Trzy dni prefabrykowano elementy według otrzymanego projektu, by dwa dni później w Lubaszu stanął gotowy dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym. W rekordowym tempie powstał energooszczędny, ekologiczny i zdrowy budynek, a do jego montażu wystarczyły... 3 osoby i dźwig.

 

W sierpniu zrealizowano w Lubaszu (woj. wielkopolskie) pierwszy w Polsce budynek z systemowych prefabrykatów STEICO. Dom jednorodzinny o powierzchni parteru 71 m2 i z poddaszem użytkowym o powierzchni 50 m2 jest wykonany w technologii szkieletu drewnianego w standardzie pasywnym. Do jego realizacji użyte zostały kompletnie sprefabrykowane elementy ścian, stropu i dachu o łącznej powierzchni 480 m2. Wykonane precyzyjnie i zgodnie ze specyfikacją, dzięki zautomatyzowanemu procesowi produkcji odbywającemu się pod stałym nadzorem, gotowe elementy zostały dostarczone na plac budowy, gdzie wystarczyło już tylko je zamontować.

Proces montażu prefabrykatów, na wcześniej przygotowanej płycie fundamentowej, trwał zaledwie dwa dni. Krótki czas realizacji, którego najlepszym przykładem jest chociażby zrealizowana inwestycja w Lubaszu, to jedna z wielu zalet prefabrykacji, dzięki którym metoda cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Dzięki temu, że na plac budowy dostarczane są elementy w zaawansowanym stopniu wykończenia, można budować szybciej i wygodniej od tradycyjnej metody murowanej. Wiele prac zostaje uproszczonych, a cały proces inwestycyjny jest w dużym stopniu skrócony. Mechanizacja procesu produkcji gwarantuje wysoką jakość paneli ścian, stropów i dachów, pozwalając wyeliminować błędy, których trudno uniknąć wykonując je na miejscu budowy.    

Dom w Lubaszu został zaprojektowany w technologii STEICO, w której realizowane są ekologiczne, trwałe i bezpieczne budynki w standardzie energooszczędnym i pasywnym.

Prefabrykaty, których użyto do jego wykonania, zostały wytworzone z innowacyjnego i wytrzymałego forniru LVL, belek dwuteowych i płyt drewnopochodnych, z przegrodami wypełnionymi izolacją z włókien drzewnych. Taka konstrukcja pozwala w pełni wykorzystać naturalne walory i właściwości fizyczne drewna. 

Rozwój budownictwa prefabrykowanego w Polsce ma szansę znacznie przyśpieszyć, dzięki uruchomieniu nowoczesnego zakładu prefabrykacji w Czarnkowie z trzema liniami produkcyjnymi. Potencjał zakładu pozwoli wyprodukować elementy prefabrykowane do skonstruowania około 350 budynków wolnostojących rocznie o powierzchni użytkowej ok. 130 m2.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic Biuro prasowe
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma
Przemysł Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
2024-12-23 | 08:00

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę

To już pewne - międzynarodowy koncern branży motoryzacyjnej zainwestuje w Żagańskiej Strefie Gospodarczej. Mowa o firmie CEFA Poland, będącej częścią grupy Samvardhana
Przemysł Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
2024-12-19 | 11:15

Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe

Firma STILL prezentuje nowy podnośnikowy wózek widłowy EXV 10C-16C. Kompaktowe i zwrotne urządzenie zapewnia wysoką wydajność transportu wewnętrznego w ograniczonych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.