Schneider Electric rozszerza partnerstwo z Compass Datacenters
- Umowa między firmami jest rozszerzeniem istniejącego porozumienia w zakresie produkcji prefabrykowanych modułowych rozwiązań dla centrów danych.
- Integracja łańcuchów dostaw między firmami pozwoli dostarczać gotowe produkty szybciej, w bardziej przewidywalny sposób i po niższych kosztach.
Gwałtownie rosnące generowanie i konsumpcja danych, w dużej mierze spowodowane rozwijającym się rynkiem sztucznej inteligencji, wymagają nowoczesnych centrów danych, które powinny być ustandaryzowane w swojej konstrukcji, wydajnie produkowane i dostarczane szybciej po niższych kosztach.
Od momentu zawarcia wstępnej umowy między firmami, Schneider Electric wyprodukował i dostarczył firmie Compass około 150 modułowych centrów danych z zakładu w West Chester w stanie Ohio. W odpowiedzi na wzrost popytu na rozwiązania dla centrów danych, obie firmy uruchomiły wspólny zakład produkcyjny o powierzchni ponad 10 tys. metrów kwadratowych w Red Oak w Teksasie, co wspólnie ogłosiły latem 2023 roku. Lokalizacja ta będzie wykorzystywana do wspierania przewidywanego wzrostu zapotrzebowania na centra danych.
– Jesteśmy wdzięczni za niezrównaną wiedzę oraz nieustanne wsparcie, jakie Schneider Electric już zapewnił, dostarczając nam prefabrykowane pomieszczenia do zasilania centrów danych – mówi Chris Crosby, dyrektor generalny Compass Datacenters. – Wspólne działania pozwolą nam w innowacyjny sposób sprostać rosnącym wymaganiom naszych klientów w zakresie najnowocześniejszych rozwiązań dla centrów danych.
– Jesteśmy dumni, że Compass wybrał Schneider Electric jako partnera w zakresie budowy centrów danych, ponieważ możemy zapewnić infrastrukturę, której potrzebują w przewidywalny i niezawodny sposób – przekonuje Aamir Paul, prezes Schneider Electric North America. – Przedłużenie naszej umowy w celu kontynuowania innowacji pozwoli sprostać przyszłym wymaganiom w zakresie obsługi klientów z różnych branż, od chmury i dostawców usług po półprzewodniki i pojazdy elektryczne, opiekę zdrowotną i telekomunikację.
Dzięki 5-letniej umowie, Schneider Electric i Compass Datacenters mogą spełnić obietnicę utworzenia wyskalowanych, modułowych centrów danych, które oferują uproszczoną konstrukcję, usprawnioną produkcję i możliwość łatwego wdrożenia w wielu środowiskach.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.