Sienkiewicz integruje dwie marki i planuje rozwój w obszarze projektowania
Obecny od ponad 30 lat na polskim rynku wiodący producent prefabrykatów betonowych, rozpoczyna strategiczne połączenie swoich dwóch dotychczasowych marek: Klinika Betonu oraz Sienkiewicz Mat-Bud. Obie spółki będą teraz funkcjonowały pod marką Sienkiewicz. W ten sposób firma chce osiągnąć większą spójność komunikacji oferty produktowej i lepsze dotarcie do klientów.
Sienkiewicz Mat-Bud to firma rodzinna zajmująca się produkcją prefabrykatów betonowych
i żelbetowych, założona w 1992 roku w Warszawie przez Wiktora i Andrzeja Sienkiewiczów. W 2014 roku powstało skrzydło firmy - Klinika Betonu, spółka specjalizująca się w sprzedaży prefabrykatów z betonu architektonicznego, łącząca rzemiosło z najnowocześniejszymi technologiami. Teraz spółki jednoczą siły, tworząc kompleksową ofertę pod jednym szyldem.
- Misją naszej firmy jest przywrócenie betonowi jego właściwej rangi jako materiałowi jednocześnie wytrzymałego, jak i estetycznego, dzięki któremu można kreować piękną i nowoczesną architekturę,
a także bezpieczną i solidną infrastrukturę podziemną. Wierzymy, że połączenie oferty produktowej oraz wykorzystanie wieloletniego doświadczenia obu spółek umożliwi nam skuteczniejszą realizację naszej misji, jak też pozwoli lepiej dostosować ofertę do oczekiwań klientów i dostarczać kompleksowe rozwiązania na miarę rynkowych potrzeb – mówi Ewa Sienkiewicz-Makowska, Prokurent Samoistny w firmie Sienkiewicz.
30 lat nieustającego rozwoju
Na przestrzeni 30 lat swojej działalności, firma Sienkiewicz rozwijała swoją działalność w produkcji wysokiej jakości elementów betonowych. Obecnie w dwóch fabrykach zlokalizowanych w Warszawie
i w Babsku produkowane są prefabrykaty wykorzystywane m.in. w budownictwie drogowym, inżynieryjnym i deweloperskim, a także kolejnictwie, gazownictwie czy w budowie studni kanalizacyjnych. Przez ostatnie 10 lat firma zwiększyła ponad dwukrotnie produkcję m3 betonu w prefabrykatach, a także przychody ze sprzedaży.
- Wyższe przychody ze sprzedaży wynikają ze wzrostu samej produkcji, ale przede wszystkim z faktu, że wykonujemy coraz bardziej zaawansowane technologicznie prefabrykaty, w których wartość m3 przetworzonego betonu znacznie wzrasta z uwagi na skomplikowane procesy produkcji – tłumaczy Ewa Sienkiewicz-Makowska.
Od kilku lat firma skutecznie rozwija także produkcję zbiorników retencyjnych, mając obecnie największą moc produkcyjną w tym zakresie wśród firm działających na polskim rynku. W ciągu ostatnich 3 lat firma wyprodukowała zbiorniki retencyjne, zdolne do pomieszczenia blisko 100 000 m3 wody, a plany na przyszłość są jeszcze bardziej ambitne.
- W obliczu narastających zmian klimatycznych i ich wpływu na ekstremalne zjawiska atmosferyczne, takie jak nawalne opady deszczu i długotrwałe okresy bezdeszczowe, kierujemy szczególną uwagę na doskonalenie wykorzystywanych w produkcji technologii i poszerzamy zakres oferowanych produktów. Naszym celem jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań, które znacząco wpłyną na lokalną gospodarkę wodną i przyczynią się do poprawy stanu środowiska. Oferowane przez nas zbiorniki retencyjne nie tylko przechowują wodę opadową, ale także wyposażone w odpowiednie urządzenia
i technologie, umożliwiają jej ponowne wykorzystanie – twierdzi Piotr Król, Dyrektor Handlowy w firmie Sienkiewicz.
- Retencja wód opadowych jest bardzo istotna zarówno dla otaczającego nas środowiska jak i dla społeczeństwa. Dlatego w ostatnich latach istotną część inwestycji przeznaczyliśmy na produkcję podziemnych prefabrykatów żelbetowych do budowy zbiorników retencyjnych. Prefabrykaty żelbetowe to jedna z najlepszych dostępnych technologii do tego typu zastosowań. Możliwość wyprodukowania zbiorników o bardzo złożonych kształtach umożliwia ich dostosowanie nawet do najbardziej skomplikowanych warunków, przy jednoczesnym braku utraty powierzchni terenu - dodaje Mariusz Rak, Dyrektor ds. Rozwoju Handlowego w firmie Sienkiewicz.
Zdaniem przedstawicieli polskiego producenta, w obliczu potrzeby zwiększenia poziomu retencji
w Polsce, zapotrzebowanie na zbiorniki gromadzące wodę będzie nadal rosło. Mając za sobą liczne realizacje w tym obszarze, zarówno w budowie małych zbiorników retencyjnych, jak i na potrzeby dużych inwestycji, czego przykładem może być budowa zbiorników o pojemności 10 000 m3 na terenie Lotniska Warszawa-Radom, firma pozostaje zaangażowana w ciągły rozwój i udoskonalanie swojej oferty. Na najbliższe lata Sienkiewicz planuje dalszy rozwój w kierunku produkcji innowacyjnych wielkogabarytowych elementów nietypowych na zamówienie klienta oraz żelbetowych zbiorników retencyjnych, jednocześnie kontynuując wieloletnią tradycję produkcji elementów kanalizacyjnych, drogowych i kolejowych.
____________
Firma SIENKIEWICZ jest producentem prefabrykatów betonowych i żelbetowych ze 100% polskim kapitałem, którego wyróżnia wieloletnie doświadczenie w prefabrykacji, nastawienie na nieustanny rozwój i inwestycje w innowacje technologiczne oraz wykwalifikowana kadra, która jest z nami od lat i dzięki zdobytej wiedzy zapewnia profesjonalną usługę oraz doradztwo. Asortyment produktów firmy obejmuje prefabrykaty betonowe i żelbetowe dla takich obszarów i branż, jak: kanalizacja, kolejnictwo, retencja, drogownictwo, gazownictwo, budownictwo inżynieryjne i deweloperskie oraz elementy nietypowe, w tym niestandardowe wzory płyt i obiektów z betonu: opracowywane według indywidualnego projektu i odlewane na zamówienie.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.