Silny&Salamon automatyzuje pakowanie w Passage Cosmetics Laboratory S.A.
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Zgodnie z prognozami firmy badawczej PMR rynek artykułów kosmetycznych w Polsce w najbliższych latach (2023-2027) nadal będzie rósł, osiągając średnioroczne tempo na poziomie 3-5%. Taki rozwój skłania producentów kosmetyków do optymalizacji procesów produkcji i pakowania. Przykładem może być firma Passage Cosmetics Laboratory S.A., klient firmy Silny&Salamon.
Branża kosmetyczna nieustannie podąża za aktualnymi trendami, takimi jak konieczność opracowywania innowacyjnych formuł produktów, zwiększanie skuteczności ich działania czy pozyskiwanie nowych certyfikatów bezpieczeństwa. Dodatkowo konsumenci oczekują też natychmiastowej dostępności artykułów w drogeriach stacjonarnych i sklepach online. Dlatego też usprawnianie procesów produkcyjnych i logistycznych przez producentów kosmetyków jest niezbędnym warunkiem, by skutecznie działać na rynku.
Sprawna logistyka
Passage Cosmetics Laboratory S.A., producent kontraktowy kosmetyków kolorowych i produktów do pielęgnacji skóry, dzięki maszynom dostarczonym przez firmę Silny&Salamon, usprawnił do tej pory proces pakowania 3 lub nawet 4-krotnie. Aktualnie firma dysponuje 7 urządzeniami pakującymi, kolejne będzie instalowane wkrótce.
Jak mówi Małgorzata Długosz, Marketing Manager w Passage Cosmetics Laboratory S.A., automatyzacja procesu pakowania ma wpływ na optymalizację procesu produkcji, dlatego jej podstawowymi cechami powinny być wysoka wydajność i niezawodność. W szczególności druga jest kluczowa, gdyż zakłócenia w procesie produkcyjnym skutkują zaburzeniem całości.
Wcześniejszy, ręczny sposób pakowania, który polegał na wkładaniu przez pracownika produktów do torebek strunowych, a następnie ich oklejaniu etykietami z kodem, został zautomatyzowany. Aktualnie bazuje on na wrzucaniu 3 sztuk gotowego wyrobu, bez pozycjonowania, do worków o odpowiednim wymiarze, na których drukowany jest kod EAN. Następnie odliczone przez automatyczny licznik torebki wpadają do kartonów zbiorczych. Worki z perforacjami i wywietrznikami, w które pakowane jest po kilka sztuk produktów, idealnie pasują do tych zestawów i miękko układają się w kartonach. Dodatkowym atutem opakowań jest możliwość ich recyklingu.
– Nasza firma dąży do stopniowego zwiększania wolumenu produkcji, a co za tym idzie intensyfikacji automatyzacji produkcji i pakowania. Poza tempem konfekcjonowania ważnymi elementami w tym obszarze są wygoda i estetyka – podkreśla Małgorzata Długosz.
Katarzyna Bieńkowska, prezes firmy Silny&Salamon, dostawcy zautomatyzowanych linii pakujących, od lat doradza w usprawnianiu procesów logistycznych w branży kosmetycznej czy farmaceutycznej, gdzie dla dużych odbiorców, takich jak sieci detaliczne, sprawne pakowanie i dystrybucja są kluczowe i świadczą o rzetelności partnera.
– Bardzo doceniam, że firma Passage Cosmetics Laboratory S.A. od 2019 roku rozwija się przy naszym wsparciu, a doświadczenie i kompetencje, jakie posiadamy służą temu, by zajmowała coraz lepszą pozycję na rynku i planowała nowe inwestycje – dodaje.
Dodatkowo maszyny Autobag zapewniają higienę i czystość procesu pakowania, co w połączeniu z ich uniwersalnością, sprawia, że znajdują zastosowanie w wielu branżach. Dopasowanie formatu i rozmiaru opakowania wymaga jedynie zmiany worka bez konieczności przezbrajania urządzenia i demontażu zainstalowanego oprzyrządowania. Bez względu na rozmiar produktu można zapakować go na jednej maszynie, co stanowi duże udogodnienie dla ich użytkowników.
Specjaliści w optymalizacji pakowania
Firma Silny&Salamon dysponuje 30-letnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo w transporcie i logistyce oraz w automatyzacji procesów pakowania w wielu branżach. Dystrybutor proponuje klientom nieodpłatne testy spakowania konkretnych produktów, by sprawdzić jakość i estetykę finalnego opakowania, a także nieodpłatne przetestowanie wybranych modeli maszyn w rzeczywistym środowisku pracy. Można zgłosić taką chęć na adres biuro@pakowanie.biz, a w wirtualnym showroomie na stronie www.pakowanie.biz zapoznać się z działaniem poszczególnych maszyn.
* * *
O firmie
Silny&Salamon Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w 1989 roku jako mała rodzinna firma handlowa, której celem było wprowadzenie nowoczesnych sposobów pakowania, zamykania i zabezpieczania produktów. Dziś to sprawdzony partner w biznesie, zapewniający skuteczne rozwiązania w transporcie, logistyce i procesach produkcyjnych. Wielu klientów jest związanych z firmą ciągłą współpracą od wielu lat, należą do nich m.in.: Deftrans, Molex, Turck Automation, Fischer Automotive, TE Connectivity czy Neuca.
Spółka znalazła się na liście Diamentów 2023 miesięcznika Forbes Polska, wśród firm wyróżniających się tempem rozwoju, z pozytywnym ratingiem wiarygodności i ryzyka współpracy, które jednocześnie mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami w ciągu ostatnich trzech lat.
Więcej informacji o firmie znajduje się na www.pakowanie.biz oraz na profilu LinkedIn: Silny & Salamon - wyłączny dystrybutor Sealed Air - Autobag.

Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.