Komunikaty PR

STEICO przekazuje darowiznę na rzecz polskich szpitali

2020-03-30  |  14:35
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania darowizna ( 0.02 MB )

Trzysta tysięcy złotych przekazanych na wsparcie opieki zdrowotnej w regionie to wyraz wzajemnej solidarności w czasie pandemii.

STEICO pokazuje znak solidarności w czasach COVID-19. Obecny lider na rynku materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych przekazał 200 000 zł szpitalowi w Czarnkowie oraz 100 000 zł szpitalowi w Starogardzie Gdańskim. W ten sposób firma wspiera intensywnie przygotowującą się do walki z koronawirusem służbę zdrowia w regionie, w którym zlokalizowane są jej dwie polskie fabryki.

Środki przekazane przez STEICO zostaną rozdysponowane między innymi na zakup sprzętu technicznego oraz odzieży ochronnej.

- Zatrudniamy ponad 1600 pracowników w naszych zakładach w Czarnkowie i Czarnej Wodzie, którzy mieszkają z rodzinami w okolicy i są częścią społeczności lokalnej. W tych trudnych czasach, jesteśmy zaangażowani we wspieranie opieki zdrowotnej w regionie. Darowizna ta, to również sygnał, który chcemy wysyłać do firm z naszej branży, jako apel o  solidarność i spójność w czasach pandemii ­– podkreśla Andrzej Gajewski, wiceprezes zakładu STEICO w Czarnkowie.

 

 

****

Grupa STEICO opracowuje, produkuje i dystrybuuje ekologiczne materiały budowlane z odnawialnych surowców. Światowy lider w segmencie materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych jest także dostawcą innowacyjnych systemów dla ekologicznego budownictwa: zintegrowany system budowlany STEICO, w którym materiały termoizolacyjne i elementy konstrukcyjne doskonale się uzupełniają, jest wyjątkowy w całej branży. Zrównoważone produkty pochodzące z surowców przyjaznych dla środowiska są wykorzystywane w nowym budownictwie oraz przy termomodernizacji starszych dachów, ścian, sufitów, podłóg i fasad. System STEICO umożliwia budowę bezpiecznych, trwałych budynków energooszczędnych o szczególnie wysokim komforcie, zapewnia niezawodną ochronę przed zimnem, ciepłem i hałasem. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane? Biuro prasowe
2025-03-18 | 12:40

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zwyżki nożycowe to jeden z kilku typów podnośników koszowych. Cechują się one bardzo kompaktową konstrukcją, dlatego sprawdzają się przy pracach, w których
Przemysł Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
2025-01-23 | 11:00

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Wybór właściwego sprzętu spawalniczego to kluczowy element każdej firmy zajmującej się obróbką metali. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań szczególnie
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.