Komunikaty PR

STEICO uruchamia trzecią fabrykę w Polsce

2024-06-06  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Gromadka ( 0.08 MB )

W Gromadce koło Bolesławca (województwie dolnośląskie) ruszyła najnowocześniejsza fabryka STEICO produkująca materiały izolacyjne z włókna drzewnego. Firma z siedzibą w Monachium zainwestowała ponad 100 mln euro w budowę trzeciego polskiego zakładu, w którym przy pełnym wykorzystaniu mocy produkcyjnych zatrudnionych zostanie 190 osób. Notowana na giełdzie spółka ma już dwa zakłady produkcyjne w kraju – w Czarnkowie (woj. wielkopolskie) i Czarnej Wodzie (woj. pomorskie).

Nową fabrykę wybudowano na położonej około 70 km na wschód od Zgorzelca, bezpośrednio przy autostradzie A4, działce o powierzchni blisko 19 ha, nabytej kosztem 1,2 mln euro. Będzie zaopatrywała w ekologiczne materiały izolacyjne na bazie włókien drzewnych klientów w całej Europie, dzięki dwóm liniom technologicznym do produkcji sprężystych mat termoizolacyjnych o wydajności ponad 1,5 mln m3/rocznie. Docelowo będą tu również produkowane wytrzymałe płyty termoizolacyjne.

W pierwszym etapie firma skoncentruje się na jednym z najbardziej popularnych produktów z logo STEICO - matach termoizolacyjnych STEICOflex 036. Uruchomiono już sprzedaż mat w formacie 1220 x 575 mm i grubościach od 30 do 240 mm.

STEICOflex 036 mają doskonałe parametry izolacyjne i najniższy współczynnik przewodzenia ciepła pośród naturalnych materiałów izolacyjnych - λD=0,036. Mogą być stosowane jako warstwa termoizolacyjna do wszystkich typów nowych budynków, jak i podczas prac termomodernizacyjnych. Stanowią nie tylko doskonałą izolację cieplną w zimie, ale w równym stopniu ochronią przed nadmiernym nagrzewaniem wnętrz w lecie. Maty zapewniają bardzo dobrą izolację akustyczną, są przyjazne dla zdrowia i łatwe w obróbce. Wytwarzane są ze świeżego drewna iglastego, pochodzącego z zarządzanych w sposób zrównoważony lasów w Polsce. Do produkcji nie stosuje się żadnych szkodliwych dodatków, dzięki czemu materiały izolacyjne STEICO wspierają korzystny klimat w pomieszczeniach pod względem biologii budynku.


 

PROFIL FIRMY

STEICO jest światowym liderem w produkcji materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych i jedynym producentem w branży oferującym zintegrowany system budowlany z surowców naturalnych, w którym materiały termoizolacyjne i elementy konstrukcyjne uzupełniają się wzajemnie.

System STEICO to gotowe, certyfikowane rozwiązania dla konstrukcji ścian, stropów i dachów, pozwalające projektować i budować budynki ekologiczne w standardzie energooszczędnym. Firma oferuje niezwykle wytrzymałe i zarazem lekkie materiały konstrukcyjne w postaci belek dwuteowych i forniru klejonego warstwowo LVL oraz szeroką paletę materiałów termoizolacyjnych z naturalnego włókna drzewnego: sprężyste maty, stabilne płyty oraz izolację wdmuchiwaną. Całości dopełniają produkty uszczelniające do przegród zewnętrznych budynku.

Grupa STEICO oferuje swoim klientom unikalną gamę produktów, w tym prefabrykację kompletnych komponentów do budowy domów drewnianych. Są z powodzeniem stosowane w nowych budynkach oraz przy renowacji dachów, ścian, sufitów, podłóg i fasad.

Produkty STEICO umożliwiają realizację przyszłościowych, zdrowych budynków o wyjątkowym komforcie życia i zdrowym klimacie wewnętrznym. Niezawodnie chronią przed zimnem, ciepłem i hałasem oraz stale poprawiają efektywność energetyczną budynków.


 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł POL-MAK powiększa swój zakład w Iławie. Rozbudowę realizuje WPIP Construction Biuro prasowe
2024-06-20 | 10:30

POL-MAK powiększa swój zakład w Iławie. Rozbudowę realizuje WPIP Construction

Grupa POL-MAK, jeden z największych europejskich producentów ozdobnych artykułów papierniczych, powiększa swój zakład w Iławie. W ramach inwestycji rozbudowana zostanie
Przemysł Głowice pomp Watson-Marlow w ​Kooptech-Bio
2024-06-18 | 01:00

Głowice pomp Watson-Marlow w ​Kooptech-Bio

Głowice perystaltyczne OEM firmy Watson-Marlow są używane w zautomatyzowanych systemach do mycia i suszenia klocków suszenia klocków LEGO® oraz mycia i suszenia
Przemysł RAFAMET: Zmiany w zarządzie i plany na przyszłość
2024-06-12 | 15:00

RAFAMET: Zmiany w zarządzie i plany na przyszłość

- Sposób odwołanie prezesa zarządu wynika z przyjętych procedur obowiązujących w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, do których należy RAFAMET S.A.. Informacja o

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Polskie samorządy zaczynają wydatkować pieniądze z KPO. Obawiają się, że nie wystarczy im na to czasu

– Środki z KPO i pieniądze z nowego unijnego budżetu, których wydatkowanie też się w tym momencie rozpoczyna, to może być dla nas ostatnia szansa na pozyskanie tak dużych zewnętrznych funduszy – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu. Jak wskazuje, polskie samorządy mają już na starcie duże opóźnienia w wydatkowaniu środków z Krajowego Planu Odbudowy, dlatego problemem może być czas na to przeznaczony, który upływa w 2026 roku. – Jako samorząd oczekujemy przede wszystkim bardzo szybkich konkursów i programów. Oczekujemy również przesunięcia choćby części środków z części pożyczkowej na część dotacyjną albo deklaracji rządu, że być może te pożyczki zostaną jednak częściowo umorzone. Bez tego będzie nam ciężko – podkreśla prezydentka Sopotu.

Transport

Prezes CPK: Czekamy na decyzję kierunkową rządu. Od 1 lipca spółka przechodzi pod nadzór Ministerstwa Infrastruktury

– Chcielibyśmy uzyskać w możliwie jak najkrótszym terminie informacje ze strony rządu o tym, czy i w jakim zakresie ta inwestycja będzie realizowana, na jakie wsparcie możemy liczyć – mówi Filip Czernicki, prezes zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak podkreśla, ze względu na ogromną skalę inwestycji i nakłady na nią potrzebne spółka potrzebuje jasnych, dobrze określonych priorytetów. Prezes CPK spodziewa się, że ogłoszenie nastąpi w najbliższych dniach, najpóźniej do końca czerwca. Zbiegnie się to ze zmianami formalnymi w kontekście nadzoru.

Ochrona środowiska

Polska wciąż w unijnym ogonie pod względem rozwoju sektora biogazu. Nie pomogła specustawa, barierą pozostają wysokie koszty

Potencjał produkcyjny polskiego rolnictwa jest jednym z największych w Europie, ale wciąż nie przekłada się to na rozwój sektora biogazu. W rejestrze prowadzonym przez KOWR figuruje w tej chwili zaledwie 167 instalacji biogazowych o łącznej mocy zainstalowanej nieco ponad 156 MW. Pod tym względem Polsce wciąż daleko m.in. do sąsiednich Czech, a do poprawy sytuacji jak na razie nie przyczyniła się nawet wprowadzona w ubiegłym roku specustawa. Barierą pozostają m.in. wysokie koszty. Eksperci wskazują na pilną potrzebę stworzenia impulsów dla rozwoju tego sektora, ponieważ biogazownie odpowiadają na cały szereg problemów związanych nie tylko z transformacją energetyczną.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.