STEICO uruchamia trzecią fabrykę w Polsce
Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
W Gromadce koło Bolesławca (województwie dolnośląskie) ruszyła najnowocześniejsza fabryka STEICO produkująca materiały izolacyjne z włókna drzewnego. Firma z siedzibą w Monachium zainwestowała ponad 100 mln euro w budowę trzeciego polskiego zakładu, w którym przy pełnym wykorzystaniu mocy produkcyjnych zatrudnionych zostanie 190 osób. Notowana na giełdzie spółka ma już dwa zakłady produkcyjne w kraju – w Czarnkowie (woj. wielkopolskie) i Czarnej Wodzie (woj. pomorskie).
Nową fabrykę wybudowano na położonej około 70 km na wschód od Zgorzelca, bezpośrednio przy autostradzie A4, działce o powierzchni blisko 19 ha, nabytej kosztem 1,2 mln euro. Będzie zaopatrywała w ekologiczne materiały izolacyjne na bazie włókien drzewnych klientów w całej Europie, dzięki dwóm liniom technologicznym do produkcji sprężystych mat termoizolacyjnych o wydajności ponad 1,5 mln m3/rocznie. Docelowo będą tu również produkowane wytrzymałe płyty termoizolacyjne.
W pierwszym etapie firma skoncentruje się na jednym z najbardziej popularnych produktów z logo STEICO - matach termoizolacyjnych STEICOflex 036. Uruchomiono już sprzedaż mat w formacie 1220 x 575 mm i grubościach od 30 do 240 mm.
STEICOflex 036 mają doskonałe parametry izolacyjne i najniższy współczynnik przewodzenia ciepła pośród naturalnych materiałów izolacyjnych - λD=0,036. Mogą być stosowane jako warstwa termoizolacyjna do wszystkich typów nowych budynków, jak i podczas prac termomodernizacyjnych. Stanowią nie tylko doskonałą izolację cieplną w zimie, ale w równym stopniu ochronią przed nadmiernym nagrzewaniem wnętrz w lecie. Maty zapewniają bardzo dobrą izolację akustyczną, są przyjazne dla zdrowia i łatwe w obróbce. Wytwarzane są ze świeżego drewna iglastego, pochodzącego z zarządzanych w sposób zrównoważony lasów w Polsce. Do produkcji nie stosuje się żadnych szkodliwych dodatków, dzięki czemu materiały izolacyjne STEICO wspierają korzystny klimat w pomieszczeniach pod względem biologii budynku.
PROFIL FIRMY
STEICO jest światowym liderem w produkcji materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych i jedynym producentem w branży oferującym zintegrowany system budowlany z surowców naturalnych, w którym materiały termoizolacyjne i elementy konstrukcyjne uzupełniają się wzajemnie.
System STEICO to gotowe, certyfikowane rozwiązania dla konstrukcji ścian, stropów i dachów, pozwalające projektować i budować budynki ekologiczne w standardzie energooszczędnym. Firma oferuje niezwykle wytrzymałe i zarazem lekkie materiały konstrukcyjne w postaci belek dwuteowych i forniru klejonego warstwowo LVL oraz szeroką paletę materiałów termoizolacyjnych z naturalnego włókna drzewnego: sprężyste maty, stabilne płyty oraz izolację wdmuchiwaną. Całości dopełniają produkty uszczelniające do przegród zewnętrznych budynku.
Grupa STEICO oferuje swoim klientom unikalną gamę produktów, w tym prefabrykację kompletnych komponentów do budowy domów drewnianych. Są z powodzeniem stosowane w nowych budynkach oraz przy renowacji dachów, ścian, sufitów, podłóg i fasad.
Produkty STEICO umożliwiają realizację przyszłościowych, zdrowych budynków o wyjątkowym komforcie życia i zdrowym klimacie wewnętrznym. Niezawodnie chronią przed zimnem, ciepłem i hałasem oraz stale poprawiają efektywność energetyczną budynków.
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.