STILL poszerza ofertę o wózek z udźwigiem do 18 ton
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Firma STILL Polska wprowadza na rynek serię wózków widłowych RCD 100-180 o maksymalnym udźwigu nominalnym w zakresie od 10 do 18 ton, zdolnych podnosić ładunki dużej masy: kontenery, ponadgabarytowe części maszyn czy półprodukty w przemyśle ciężkim.
Chcąc dokonać ekspansji na nieobsługiwaną dotąd niszę, firma STILL zdecydowała się poszerzyć portfolio swoich produktów o spalinowe wózki widłowe zdolne przenosić ładunki o masie do 18 ton. Napędzane wysokoprężnymi silnikami turbo common-rail wózki widłowe serii RCD 100-180 charakteryzują się przemyślanym designem, wydajnością i niezawodnością typowymi dla produktów firmy. Mając świadomość, jak wymagający jest przewóz ładunków znacznej masy i rozmiarów, projektanci STILL skupili się na precyzji sterowania wózka, odpowiednio dużej mocy oraz ergonomii i efektywności pracy.
Mimo konieczności umieszczenia w konstrukcji pojazdu przeciwwagi, która gwarantuje stabilność przy podnoszeniu kilkunastotonowych towarów, udało się dostarczyć wózek o możliwie kompaktowej konstrukcji i stosunkowo niewielkim promieniu skrętu. Automatyczna przekładnia umożliwia obsługę bez konieczności przełączania między różnymi biegami i prędkościami jazdy. Silniki z dużym momentem obrotowym są w stanie automatycznie dostosować swoją pracę do ciężaru ładunku. Trwale zmniejsza to zużycie paliwa, a w połączeniu z nowoczesnym systemem oczyszczania spalin – także emisję CO2.
Pojazdy serii RCD 100-180 wyposażono w czułe elementy sterujące i precyzyjną hydraulikę. W połączeniu z:
- dużymi oknami kabiny,
- oknem dachowym z pancernego szkła,
- konstrukcją masztu zoptymalizowaną pod kątem widoczności,
- możliwością obrotu o 180 stopni całego obszaru roboczego operatora – wraz z elementami sterującymi
- i wyprofilowanym, ściętym kształtem przeciwwagi z myślą o polepszeniu widoczności podczas cofania
gwarantuje to bezpieczeństwo jazdy w każdym kierunku dzięki pełnej widoczności na wszystkie strony i dokładnemu sterowaniu. Wreszcie – o efektywności obsługi wózków widłowych serii RCD 100-180 przesądzają elementy stanowiące o ergonomii i bezpieczeństwie pracy operatora. Duże, antypoślizgowe stopnie zmniejszają ryzyko wypadku podczas wchodzenia do kabiny i jej opuszczania. Regulowany fotel zapewnia komfortowe siedzenie przez całą zmianę. Na siedmiocalowym dotykowym wyświetlaczu wysokiej rozdzielczości są dostępne wszystkie kluczowe informacje i funkcje wózka. Gdy operator opuści stanowisko, elementy sterujące są wyłączane. Co więcej, pojazd wyposażono w automatyczny hamulec postojowy, łatwo aktywowany z użyciem przełącznika.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.