STILL poszerza ofertę o wózek z udźwigiem do 18 ton
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Firma STILL Polska wprowadza na rynek serię wózków widłowych RCD 100-180 o maksymalnym udźwigu nominalnym w zakresie od 10 do 18 ton, zdolnych podnosić ładunki dużej masy: kontenery, ponadgabarytowe części maszyn czy półprodukty w przemyśle ciężkim.
Chcąc dokonać ekspansji na nieobsługiwaną dotąd niszę, firma STILL zdecydowała się poszerzyć portfolio swoich produktów o spalinowe wózki widłowe zdolne przenosić ładunki o masie do 18 ton. Napędzane wysokoprężnymi silnikami turbo common-rail wózki widłowe serii RCD 100-180 charakteryzują się przemyślanym designem, wydajnością i niezawodnością typowymi dla produktów firmy. Mając świadomość, jak wymagający jest przewóz ładunków znacznej masy i rozmiarów, projektanci STILL skupili się na precyzji sterowania wózka, odpowiednio dużej mocy oraz ergonomii i efektywności pracy.
Mimo konieczności umieszczenia w konstrukcji pojazdu przeciwwagi, która gwarantuje stabilność przy podnoszeniu kilkunastotonowych towarów, udało się dostarczyć wózek o możliwie kompaktowej konstrukcji i stosunkowo niewielkim promieniu skrętu. Automatyczna przekładnia umożliwia obsługę bez konieczności przełączania między różnymi biegami i prędkościami jazdy. Silniki z dużym momentem obrotowym są w stanie automatycznie dostosować swoją pracę do ciężaru ładunku. Trwale zmniejsza to zużycie paliwa, a w połączeniu z nowoczesnym systemem oczyszczania spalin – także emisję CO2.
Pojazdy serii RCD 100-180 wyposażono w czułe elementy sterujące i precyzyjną hydraulikę. W połączeniu z:
- dużymi oknami kabiny,
- oknem dachowym z pancernego szkła,
- konstrukcją masztu zoptymalizowaną pod kątem widoczności,
- możliwością obrotu o 180 stopni całego obszaru roboczego operatora – wraz z elementami sterującymi
- i wyprofilowanym, ściętym kształtem przeciwwagi z myślą o polepszeniu widoczności podczas cofania
gwarantuje to bezpieczeństwo jazdy w każdym kierunku dzięki pełnej widoczności na wszystkie strony i dokładnemu sterowaniu. Wreszcie – o efektywności obsługi wózków widłowych serii RCD 100-180 przesądzają elementy stanowiące o ergonomii i bezpieczeństwie pracy operatora. Duże, antypoślizgowe stopnie zmniejszają ryzyko wypadku podczas wchodzenia do kabiny i jej opuszczania. Regulowany fotel zapewnia komfortowe siedzenie przez całą zmianę. Na siedmiocalowym dotykowym wyświetlaczu wysokiej rozdzielczości są dostępne wszystkie kluczowe informacje i funkcje wózka. Gdy operator opuści stanowisko, elementy sterujące są wyłączane. Co więcej, pojazd wyposażono w automatyczny hamulec postojowy, łatwo aktywowany z użyciem przełącznika.
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.