Komunikaty PR

Stora Enso w Murowie zatrudnia na 80 nowych etatów

2022-05-23  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl

Największy lokalny pracodawca - Stora Enso Wood Products oferuje stabilną i bezpieczną pracę, z dowozem do zakładu, prywatną opieką medyczną, premią roczną i świąteczną. Trwa rekrutacja na 80 nowych etatów powstałych po kolejnej rozbudowie zakładu. Poszukiwani są szczególnie pracownicy produkcyjni i techniczni.


 

Duże przedsiębiorstwo dające gwarancję stabilnego zatrudnienia, cieszy nie tylko władze samorządowe. To dobra perspektywa dla mieszkańców, którzy mogą podjąć pracę na miejscu. Tak jest w Murowie koło Opola. Dzięki rozwojowi zakładu przerobu drewna, przejętego w 2006 r. w stanie upadłości przez skandynawską grupę Stora Enso i gruntownie zmodernizowanego, zatrudnienie ma już 300 osób, głównie z rejonu Murowa i okolic. Obecnie – dzięki nowym inwestycjom, takim jak m.in. powstanie nowych komór suszarniczych, nowej linii sortowania desek - zwiększy się ono o kolejne 80 osób, a rekrutacja na nowe stanowiska trwa. Zatrudnienie znajdą m.in. pracownicy produkcji, operatorzy sprzętu ciężkiego, elektrycy, mechanicy, ślusarze, operatorzy wózków jezdniowych i automatycy.

W nowoczesnym zakładzie, gdzie wdrażany jest innowacyjny system antykolizyjny poprawiający bezpieczeństwo poruszających się osób i pojazdów na terenie tartaku, zapewnione są wysokie standardy pracy, która przebiega w czystych, dobrze oświetlonych halach produkcyjnych, wyposażonych w zautomatyzowane linie. Większość prac wykonują urządzenia, nad którymi człowiek sprawuje jedynie nadzór. Priorytetem jest bezpieczeństwo załogi, a prowadzone w tym zakresie działania, konsekwentne przestrzeganie zasad i systematyczne szkolenia przynoszą wymierne korzyści.

- Krok po kroku budujemy i szerzymy kulturę bezpiecznej pracy. Pracownicy dbają o swoje bezpieczeństwo oraz zwracają uwagę na bezpieczeństwo innych. W Stora Enso promujemy proaktywne podejście pracowników, dzięki temu możemy pochwalić się bezwypadkową pracą – z dumą podkreśla Damian Dogoda, Kierownik ds. BHP w Stora Enso Wood Products.

Obecnie jest to jeden z największych zakładów drzewnych w Europie. Przeciera rocznie 500 000 m3 kłód, z których produkuje się drewno inżynieryjne. Z niewielkiego Murowa trafia ono na rynki zagraniczne, głównie do Ameryki Północnej, Japonii i Australii. To nie tylko bardzo odlegli, ale i wymagający odbiorcy. Oczekują drewna klejonego certyfikowanego i spełniającego rygorystyczne normy jakościowe. Zakład jest w stanie je dostarczać, dzięki zautomatyzowanym liniom produkcyjnym, ale również wykwalifikowanemu personelowi.

- Jest u nas więcej osób gotowych dojeżdżać do Murowa, bo wiedzą, że mają tu stabilne warunki zatrudnienia, wsparcie, szkolenia, ale też dofinansowanie dojazdów, prywatnej opieki medycznej – wymienia Małgorzata Dadura, Specjalista ds. Personalnych ze Stora Enso w Murowie. - Zadbano, aby załoga otrzymywała premie roczne, świąteczne i jubileuszowe. W dostępnym pakiecie socjalnym są także pożyczki i dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych lub kolonii dla dzieci.

W Stora Enso w Murowie ważne są nie tylko właściwe warunki pracy, ale również panująca wśród załogi atmosfera. Dlatego organizowane są spotkania integracyjne, pikniki rodzinne i rywalizacje sportowe. Pracownicy mogą również zgłaszać swoje uwagi i mieć realny wpływ na poprawę organizacji czy usprawnienie wykonywanych przez siebie obowiązków.

Stora Enso Wood Products to ceniony i stabilny pracodawca. Firma osiąga bardzo dobre wyniki ekonomiczne, a w planach jest dalszy rozwój i wzrost zatrudnienia.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Jak polskie termoelektryki mogą odpowiedzieć na wyzwania zielonej transformacji Biuro prasowe
2024-04-24 | 01:00

Jak polskie termoelektryki mogą odpowiedzieć na wyzwania zielonej transformacji

W ostatnich latach coraz częściej słyszymy o konieczności przejścia na odnawialne źródła energii. To nie tylko kwestia ekologii, ale także suwerenności energetycznej. W Polsce, ze
Przemysł Co trzeci przetwórca tworzyw sztucznych inwestuje w park maszyn i urządzeń
2024-04-13 | 08:00

Co trzeci przetwórca tworzyw sztucznych inwestuje w park maszyn i urządzeń

Polskie przedsiębiorstwa przetwarzające tworzywa sztuczne zwiększyły swoją zdolność do konkurowania. Świadczy o tym wzrost sub-indeksu MiU dla tej branży o 6,15 pkt. Jest to efekt m.in.
Przemysł Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych
2024-04-05 | 12:30

Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych

Wydarzenie: Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych Data: 23-24.04.2024 r. Miejsce: Windsor Hotel Jachranka Dla

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.