Stora Enso w Murowie zatrudnia na 80 nowych etatów

Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Największy lokalny pracodawca - Stora Enso Wood Products oferuje stabilną i bezpieczną pracę, z dowozem do zakładu, prywatną opieką medyczną, premią roczną i świąteczną. Trwa rekrutacja na 80 nowych etatów powstałych po kolejnej rozbudowie zakładu. Poszukiwani są szczególnie pracownicy produkcyjni i techniczni.
Duże przedsiębiorstwo dające gwarancję stabilnego zatrudnienia, cieszy nie tylko władze samorządowe. To dobra perspektywa dla mieszkańców, którzy mogą podjąć pracę na miejscu. Tak jest w Murowie koło Opola. Dzięki rozwojowi zakładu przerobu drewna, przejętego w 2006 r. w stanie upadłości przez skandynawską grupę Stora Enso i gruntownie zmodernizowanego, zatrudnienie ma już 300 osób, głównie z rejonu Murowa i okolic. Obecnie – dzięki nowym inwestycjom, takim jak m.in. powstanie nowych komór suszarniczych, nowej linii sortowania desek - zwiększy się ono o kolejne 80 osób, a rekrutacja na nowe stanowiska trwa. Zatrudnienie znajdą m.in. pracownicy produkcji, operatorzy sprzętu ciężkiego, elektrycy, mechanicy, ślusarze, operatorzy wózków jezdniowych i automatycy.
W nowoczesnym zakładzie, gdzie wdrażany jest innowacyjny system antykolizyjny poprawiający bezpieczeństwo poruszających się osób i pojazdów na terenie tartaku, zapewnione są wysokie standardy pracy, która przebiega w czystych, dobrze oświetlonych halach produkcyjnych, wyposażonych w zautomatyzowane linie. Większość prac wykonują urządzenia, nad którymi człowiek sprawuje jedynie nadzór. Priorytetem jest bezpieczeństwo załogi, a prowadzone w tym zakresie działania, konsekwentne przestrzeganie zasad i systematyczne szkolenia przynoszą wymierne korzyści.
- Krok po kroku budujemy i szerzymy kulturę bezpiecznej pracy. Pracownicy dbają o swoje bezpieczeństwo oraz zwracają uwagę na bezpieczeństwo innych. W Stora Enso promujemy proaktywne podejście pracowników, dzięki temu możemy pochwalić się bezwypadkową pracą – z dumą podkreśla Damian Dogoda, Kierownik ds. BHP w Stora Enso Wood Products.
Obecnie jest to jeden z największych zakładów drzewnych w Europie. Przeciera rocznie 500 000 m3 kłód, z których produkuje się drewno inżynieryjne. Z niewielkiego Murowa trafia ono na rynki zagraniczne, głównie do Ameryki Północnej, Japonii i Australii. To nie tylko bardzo odlegli, ale i wymagający odbiorcy. Oczekują drewna klejonego certyfikowanego i spełniającego rygorystyczne normy jakościowe. Zakład jest w stanie je dostarczać, dzięki zautomatyzowanym liniom produkcyjnym, ale również wykwalifikowanemu personelowi.
- Jest u nas więcej osób gotowych dojeżdżać do Murowa, bo wiedzą, że mają tu stabilne warunki zatrudnienia, wsparcie, szkolenia, ale też dofinansowanie dojazdów, prywatnej opieki medycznej – wymienia Małgorzata Dadura, Specjalista ds. Personalnych ze Stora Enso w Murowie. - Zadbano, aby załoga otrzymywała premie roczne, świąteczne i jubileuszowe. W dostępnym pakiecie socjalnym są także pożyczki i dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych lub kolonii dla dzieci.
W Stora Enso w Murowie ważne są nie tylko właściwe warunki pracy, ale również panująca wśród załogi atmosfera. Dlatego organizowane są spotkania integracyjne, pikniki rodzinne i rywalizacje sportowe. Pracownicy mogą również zgłaszać swoje uwagi i mieć realny wpływ na poprawę organizacji czy usprawnienie wykonywanych przez siebie obowiązków.
Stora Enso Wood Products to ceniony i stabilny pracodawca. Firma osiąga bardzo dobre wyniki ekonomiczne, a w planach jest dalszy rozwój i wzrost zatrudnienia.

Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.