Stora Enso w Murowie zatrudnia na 80 nowych etatów
Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Największy lokalny pracodawca - Stora Enso Wood Products oferuje stabilną i bezpieczną pracę, z dowozem do zakładu, prywatną opieką medyczną, premią roczną i świąteczną. Trwa rekrutacja na 80 nowych etatów powstałych po kolejnej rozbudowie zakładu. Poszukiwani są szczególnie pracownicy produkcyjni i techniczni.
Duże przedsiębiorstwo dające gwarancję stabilnego zatrudnienia, cieszy nie tylko władze samorządowe. To dobra perspektywa dla mieszkańców, którzy mogą podjąć pracę na miejscu. Tak jest w Murowie koło Opola. Dzięki rozwojowi zakładu przerobu drewna, przejętego w 2006 r. w stanie upadłości przez skandynawską grupę Stora Enso i gruntownie zmodernizowanego, zatrudnienie ma już 300 osób, głównie z rejonu Murowa i okolic. Obecnie – dzięki nowym inwestycjom, takim jak m.in. powstanie nowych komór suszarniczych, nowej linii sortowania desek - zwiększy się ono o kolejne 80 osób, a rekrutacja na nowe stanowiska trwa. Zatrudnienie znajdą m.in. pracownicy produkcji, operatorzy sprzętu ciężkiego, elektrycy, mechanicy, ślusarze, operatorzy wózków jezdniowych i automatycy.
W nowoczesnym zakładzie, gdzie wdrażany jest innowacyjny system antykolizyjny poprawiający bezpieczeństwo poruszających się osób i pojazdów na terenie tartaku, zapewnione są wysokie standardy pracy, która przebiega w czystych, dobrze oświetlonych halach produkcyjnych, wyposażonych w zautomatyzowane linie. Większość prac wykonują urządzenia, nad którymi człowiek sprawuje jedynie nadzór. Priorytetem jest bezpieczeństwo załogi, a prowadzone w tym zakresie działania, konsekwentne przestrzeganie zasad i systematyczne szkolenia przynoszą wymierne korzyści.
- Krok po kroku budujemy i szerzymy kulturę bezpiecznej pracy. Pracownicy dbają o swoje bezpieczeństwo oraz zwracają uwagę na bezpieczeństwo innych. W Stora Enso promujemy proaktywne podejście pracowników, dzięki temu możemy pochwalić się bezwypadkową pracą – z dumą podkreśla Damian Dogoda, Kierownik ds. BHP w Stora Enso Wood Products.
Obecnie jest to jeden z największych zakładów drzewnych w Europie. Przeciera rocznie 500 000 m3 kłód, z których produkuje się drewno inżynieryjne. Z niewielkiego Murowa trafia ono na rynki zagraniczne, głównie do Ameryki Północnej, Japonii i Australii. To nie tylko bardzo odlegli, ale i wymagający odbiorcy. Oczekują drewna klejonego certyfikowanego i spełniającego rygorystyczne normy jakościowe. Zakład jest w stanie je dostarczać, dzięki zautomatyzowanym liniom produkcyjnym, ale również wykwalifikowanemu personelowi.
- Jest u nas więcej osób gotowych dojeżdżać do Murowa, bo wiedzą, że mają tu stabilne warunki zatrudnienia, wsparcie, szkolenia, ale też dofinansowanie dojazdów, prywatnej opieki medycznej – wymienia Małgorzata Dadura, Specjalista ds. Personalnych ze Stora Enso w Murowie. - Zadbano, aby załoga otrzymywała premie roczne, świąteczne i jubileuszowe. W dostępnym pakiecie socjalnym są także pożyczki i dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych lub kolonii dla dzieci.
W Stora Enso w Murowie ważne są nie tylko właściwe warunki pracy, ale również panująca wśród załogi atmosfera. Dlatego organizowane są spotkania integracyjne, pikniki rodzinne i rywalizacje sportowe. Pracownicy mogą również zgłaszać swoje uwagi i mieć realny wpływ na poprawę organizacji czy usprawnienie wykonywanych przez siebie obowiązków.
Stora Enso Wood Products to ceniony i stabilny pracodawca. Firma osiąga bardzo dobre wyniki ekonomiczne, a w planach jest dalszy rozwój i wzrost zatrudnienia.
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.