Komunikaty PR

Stora Enso w Murowie zatrudnia na 80 nowych etatów

2022-05-23  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl

Największy lokalny pracodawca - Stora Enso Wood Products oferuje stabilną i bezpieczną pracę, z dowozem do zakładu, prywatną opieką medyczną, premią roczną i świąteczną. Trwa rekrutacja na 80 nowych etatów powstałych po kolejnej rozbudowie zakładu. Poszukiwani są szczególnie pracownicy produkcyjni i techniczni.


 

Duże przedsiębiorstwo dające gwarancję stabilnego zatrudnienia, cieszy nie tylko władze samorządowe. To dobra perspektywa dla mieszkańców, którzy mogą podjąć pracę na miejscu. Tak jest w Murowie koło Opola. Dzięki rozwojowi zakładu przerobu drewna, przejętego w 2006 r. w stanie upadłości przez skandynawską grupę Stora Enso i gruntownie zmodernizowanego, zatrudnienie ma już 300 osób, głównie z rejonu Murowa i okolic. Obecnie – dzięki nowym inwestycjom, takim jak m.in. powstanie nowych komór suszarniczych, nowej linii sortowania desek - zwiększy się ono o kolejne 80 osób, a rekrutacja na nowe stanowiska trwa. Zatrudnienie znajdą m.in. pracownicy produkcji, operatorzy sprzętu ciężkiego, elektrycy, mechanicy, ślusarze, operatorzy wózków jezdniowych i automatycy.

W nowoczesnym zakładzie, gdzie wdrażany jest innowacyjny system antykolizyjny poprawiający bezpieczeństwo poruszających się osób i pojazdów na terenie tartaku, zapewnione są wysokie standardy pracy, która przebiega w czystych, dobrze oświetlonych halach produkcyjnych, wyposażonych w zautomatyzowane linie. Większość prac wykonują urządzenia, nad którymi człowiek sprawuje jedynie nadzór. Priorytetem jest bezpieczeństwo załogi, a prowadzone w tym zakresie działania, konsekwentne przestrzeganie zasad i systematyczne szkolenia przynoszą wymierne korzyści.

- Krok po kroku budujemy i szerzymy kulturę bezpiecznej pracy. Pracownicy dbają o swoje bezpieczeństwo oraz zwracają uwagę na bezpieczeństwo innych. W Stora Enso promujemy proaktywne podejście pracowników, dzięki temu możemy pochwalić się bezwypadkową pracą – z dumą podkreśla Damian Dogoda, Kierownik ds. BHP w Stora Enso Wood Products.

Obecnie jest to jeden z największych zakładów drzewnych w Europie. Przeciera rocznie 500 000 m3 kłód, z których produkuje się drewno inżynieryjne. Z niewielkiego Murowa trafia ono na rynki zagraniczne, głównie do Ameryki Północnej, Japonii i Australii. To nie tylko bardzo odlegli, ale i wymagający odbiorcy. Oczekują drewna klejonego certyfikowanego i spełniającego rygorystyczne normy jakościowe. Zakład jest w stanie je dostarczać, dzięki zautomatyzowanym liniom produkcyjnym, ale również wykwalifikowanemu personelowi.

- Jest u nas więcej osób gotowych dojeżdżać do Murowa, bo wiedzą, że mają tu stabilne warunki zatrudnienia, wsparcie, szkolenia, ale też dofinansowanie dojazdów, prywatnej opieki medycznej – wymienia Małgorzata Dadura, Specjalista ds. Personalnych ze Stora Enso w Murowie. - Zadbano, aby załoga otrzymywała premie roczne, świąteczne i jubileuszowe. W dostępnym pakiecie socjalnym są także pożyczki i dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych lub kolonii dla dzieci.

W Stora Enso w Murowie ważne są nie tylko właściwe warunki pracy, ale również panująca wśród załogi atmosfera. Dlatego organizowane są spotkania integracyjne, pikniki rodzinne i rywalizacje sportowe. Pracownicy mogą również zgłaszać swoje uwagi i mieć realny wpływ na poprawę organizacji czy usprawnienie wykonywanych przez siebie obowiązków.

Stora Enso Wood Products to ceniony i stabilny pracodawca. Firma osiąga bardzo dobre wyniki ekonomiczne, a w planach jest dalszy rozwój i wzrost zatrudnienia.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic Biuro prasowe
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma
Przemysł Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
2024-12-23 | 08:00

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę

To już pewne - międzynarodowy koncern branży motoryzacyjnej zainwestuje w Żagańskiej Strefie Gospodarczej. Mowa o firmie CEFA Poland, będącej częścią grupy Samvardhana
Przemysł Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
2024-12-19 | 11:15

Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe

Firma STILL prezentuje nowy podnośnikowy wózek widłowy EXV 10C-16C. Kompaktowe i zwrotne urządzenie zapewnia wysoką wydajność transportu wewnętrznego w ograniczonych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.