Komunikaty PR

Taśma piankowa – co potrafi i dlaczego nie zechcesz jej zamienić na nic innego

2020-02-12  |  09:20

Każdy, kto choć raz próbował zespawać, znitować czy w inny sposób scalić dwa elementy, z pewnością marzył by zrobić to szybciej i łatwiej. Dziś po prostu ma taką możliwość, ponieważ powstała alternatywa dla śrub, nitów i spawania - taśma piankowa do bardzo mocnych połączeń. Produkt, który łączy w sobie wysokie parametry wytrzymałościowe z nieograniczonym wręcz spektrum zastosowań.

Taśma piankowa świętuje czterdzieste urodziny

Taśma piankowa już od czterdziestu lat jest z powodzeniem stosowna w elektronice, konstrukcjach budowlanych, produkcji pojazdów, środków transportu, maszyn i urządzeń, reklamie itd. Nic dziwnego - pozwala szybko i łatwo tworzyć trwałe połączenie, które z czasem tak naprawdę jeszcze się umacnia. Akrylowa taśma piankowa pojawiła się na rynku w 1980 r. za sprawą firmy 3M. Jej nazwa handlowa VHB to akronim słów Very High Bond, co oznacza bardzo silną więź. I właśnie taką tworzy taśma piankowa między scalanymi komponentami. Dzięki możliwości łączenia różnych materiałów, w tym aluminium, stali, szkła, tworzyw sztucznych oraz powierzchni lakierowanych, także proszkowo, taśma piankowa zapewnia elastyczne rozwiązania w zakresie łączenia wszelkich elementów, jakie tylko można sobie wymarzyć.

3 kluczowe korzyści, które zapewnia taśma piankowa

Poprawa jakości, oszczędność kosztów i nieograniczone perspektywy. W jaki sposób taśma piankowa pozwala to osiągnąć? Po pierwsze połączenie wykonane przy pomocy taśmy piankowej jest czyste, gładkie i niewidoczne. Prosty, szybki montaż i wysoka estetyka to tylko część zalet takiego rozwiązania. Dochodzą do tego doskonałe własności uszczelniające, odporność na działanie czynników atmosferycznych i tłumienie drgań. Taśma piankowa z powodzeniem zastępuje takie operacje jak wiercenie, spawanie, wkręcanie i inne podobne działania. W efekcie jej stosowanie eliminuje obróbkę wykończeniową i konieczność posiadania drogich urządzeń oraz obniża koszty robocizny. Taśma dwustronna piankowa daje nowe możliwości projektowania. Jej zwiększona zdolność dopasowywania się do nierówności powierzchni pozwala na scalanie materiałów o różnych charakterystykach. To, w połączeniu z możliwością przycięcia taśmy do kształtu klejonych elementów, tzw. die-cut, oznacza, że przy jej użyciu mogą się zmaterializować nawet najbardziej śmiałe projekty. Dość wspomnieć, że taśma piankowa posłużyła do zamocowania szklanych paneli zewnętrznych imponujących budowli w Dubaju. Panele z powodzeniem wytrzymują burze piaskowe i ekstremalne pustynne temperatury.

Taśma piankowa – krótki przewodnik

Szczegółowa charakterystyka zależy od rodzaju taśmy. Inne także będą wobec niej oczekiwania w zależności od obszaru zastosowań. Czy będzie to aplikacja w temperaturze bliskiej 0˚C, czy może konieczność precyzyjnego przycięcia do kształtu scalanych elementów przy równoczesnym zapewnieniu uszczelnienia i tłumieniu drgań. - Z taśm dwustronnie klejących z powodzeniem możemy uzyskiwać dowolne szerokości rolek. W zależności od grubości nośnika, nawoju (długości) możemy uzyskiwać szerokość od 2 mm w przypadku cienkich taśm, od 5 mm w przypadku taśm grubych i akrylowych.  Z powodzeniem  realizujemy również wszelkiego rodzaju personalizowane wykroje, zgodnie w wytycznymi klienta – tłumaczy Aleksander Wolny z Etisoft.

Jak widać taśma piankowa niejedno ma oblicze, ale zawsze wspólny mianownik. Jest nim jednolita struktura. Podczas gdy zwyczajna taśma w przekroju poprzecznym to klej-nośnik-klej, taśma piankowa to klej akrylowy w postaci taśmy, bez zbędnego nośnika. Mówią, że pomysł jest tak dobry, jak jego realizacja. Taśma piankowa pozwoli ci zrealizować ten najlepszy.

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Nowy Prezes Związku Browary Polskie Biuro prasowe
2025-06-16 | 14:30

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

Od 12 czerwca Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie ma nowego prezesa. Mieszko Musiał, na co dzień kierujący Carlsberg Polska, objął tę funkcję na
Przemysł CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
2025-06-03 | 12:30

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

Polityka klimatyczna Unii Europejskiej od lat wyznacza ambitne cele redukcji emisji, stawiając coraz większe wymagania wobec firm działających na wspólnym rynku. Dla wielu
Przemysł MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
2025-05-26 | 14:30

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Jeśli myślisz, że roboty to wciąż pieśń przyszłości, a rewolucja przemysłowa to temat z podręcznika do historii, to najwyraźniej nie byłeś na MSV w Brnie. Jesienią

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny

16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.

Polityka

P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – ​To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.

Media i PR

Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.