Technologiczne rewolucje na Politechnice Śląskiej
Gliwice, 15.02.2024 r. (AP) - Startuje nowa seria bezpłatnych wydarzeń stacjonarnych "Technologiczne Rewolucje: Warsztaty innowacyjnych rozwiązań dla produkcji". Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 marca 2024 r. w Centrum Testowania Technologii 4.0 w Politechnice Śląskiej, stanowiąc platformę dla przedsiębiorców i inżynierów do wspólnego rozwiązywania konkretnych problemów przemysłowych.
Wydarzenie, z pierwszym partnerem – firmą Phoenix Contact, skupi się na praktycznym zastosowaniu nowych technologii oraz omówieniu trendów branżowych, zmian w ustawodawstwie i najlepszych praktyk poprzez case studies. Eksperci z Phoenix Contact oraz APA Group poprowadzą sesje warsztatowe, a następnie zainicjują 45-minutową sesję problem solving, podczas której uczestnicy będą mieli okazję przedstawić swoje wyzwania i wspólnie szukać rozwiązań.
"Celem 'Technologicznych Rewolucji' jest nie tylko przekazanie wiedzy, ale przede wszystkim stworzenie przestrzeni dla praktycznego zastosowania nowych technologii w działalności biznesowej" – mówi dr inż. Artur Pollak, współorganizator wydarzenia. "Chcemy, aby uczestnicy opuszczali nasze warsztaty nie tylko z bagażem teoretycznej wiedzy, ale także z konkretnymi rozwiązaniami na swoje problemy".
Spotkanie, mające charakter interaktywny i praktyczny, adresowane jest do profesjonalistów oraz entuzjastów branży technologicznej, niezależnie od ich poziomu wiedzy technicznej. Organizatorzy zapewniają, że każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy szuka inspiracji, czy konkretnych rozwiązań technologicznych.
Oprócz warsztatów i sesji problem solving, wydarzenie będzie również okazją do networkingu i wymiany doświadczeń w mniej formalnej atmosferze, dzięki przewidzianemu poczęstunkowi.
"Technologiczne Rewolucje" to wyjątkowa okazja do zdobycia praktycznej wiedzy i nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych. Spotkanie jest bezpłatne, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja: https://technologiczne-rewolucje.apagroup.pl/

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.