tesa przedstawia tesa® 60418
Taśma tesa® 60418 posiada bardzo cienki materiał nośnika z poliestru, który w 85% składa się z materiału pochodzącego z recyklingu pokonsumenckiego, co stanowi 60% całego produktu. Jest on pokryty lepką, topliwą substancją klejącą z kauczuku syntetycznego. Dzięki znakomitym właściwościom materiału nośnika, taśma tesa® 60418 jest cienka i elastyczna, a jednocześnie odporna na rozdarcia.
Bezpieczne opakowanie to główny czynnik zapewniający, że produkt dotrze do miejsca przeznaczenia w nienaruszonym stanie. Bezpieczne opakowanie zapewnia ochronę przed różnymi czynnikami oddziałującymi na produkt w transporcie. Jednak nie tylko karton ma znaczenie – taśmom klejącym stawia się również wiele innych wymagań, które spajają opakowanie. Dzięki swojej wysokiej przyczepności początkowej, także na wymagających powierzchniach kartonowych, łatwej aplikacji z niską siłą odwijania i natychmiastowym zaklejaniem, taśma tesa® 60418 idealnie spełnia wszystkie te wymagania, będąc bezpiecznym rozwiązaniem do transportu towarów w bardzo różnych warunkach.
Bardziej zrównoważona, bardziej konkurencyjna
W 2022r[1]. dostarczono 161 miliardów paczek, a 54% Polaków twierdzi, że opakowanie stworzone zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju jest dla nich ważnym czynnikiem przy zakupie różnych produktów[2]. Oznacza to, że stosowanie bardziej zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych jest obecnie bardzo istotnym trendem, a firma tesa dokłada wszelkich starań, aby wspierać tę transformację.
Aktualny asortyment firmy w kontekście bardziej zrównoważonych taśm do zaklejania kartonów obejmuje foliowe oraz papierowe taśmy pakowe. Aby zaoferować dodatkową opcję tym klientom, dla których kluczową rolę odgrywa zarówno wydajność, jak i aspekty związane z ekologią, tesa opracowała nową taśmę pakową tesa® 60418 z tworzywa PET z recyklingu z substancją klejącą z kauczuku syntetycznego.
Dzięki połączeniu solidności, elastyczności i łatwości aplikacji, taśma tesa® 60418 zapewnia bezpieczne zamknięcie kartonów, a przy tym mniejszy wpływ na środowisko, czyniąc ją idealnym rozwiązaniem dla firm, dążących do bardziej zrównoważonego transportu towarów.
Główne cechy:
- Do zaklejania kartonów o masie do 25 kg
- Cienki i dobrze dopasowujący się materiał nośnika odporny na rozdarcia
- Doskonale sprawdza się w zautomatyzowanych procesach pakowania
- Łatwe odwijanie
- Rolki o dłuższym nawoju zapewniają rzadsze wymiany
Taśma tesa® 60418 to innowacyjne rozwiązanie, które łączy wysoką wydajność z troską o środowisko. Dzięki wykorzystaniu materiałów pochodzących z recyklingu pokonsumenckiego, taśma odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na bardziej zrównoważone opakowania, spełniając jednocześnie wymagania nowoczesnych procesów pakowania. Jest idealnym połączeniem dbałości o efektywność i odpowiedzialności wobec współczesnych wyzwań rynkowych.
Osoby zainteresowane nową taśmą pakową tesa® 60418, mogą dowiedzieć się więcej
u przedstawicieli firmy.
[1] Parcel shipping index 2023
[2] EKObarometr 2024

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć
W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Regionalne – Wielkopolskie
Brakuje decyzji KOWR o przyszłości dzierżawionej ziemi rolnej. To zagrożenie dla polskiego rolnictwa i zatrudnionych w nim pracowników

Brak wiążących decyzji urzędników KOWR w podejmowaniu decyzji dotyczących losów gruntów zdawanych do Zasobów Skarbu Państwa może oznaczać likwidację strategicznej infrastruktury. Demontaż obiektów rolniczych i grupowe zwolnienia stanowią zaś zagrożenie dla polskiego rolnictwa. Pracownicy Top Farms, którzy protestowali przed siedzibą KOWR w Poznaniu, alarmują, że dalsza zwłoka w podejmowaniu decyzji administracyjnych doprowadzi do zwiększenia zależności od zagranicznych dostawców.
Problemy społeczne
Sztuczna inteligencja napędza innowacje, ale pochłania ogromne ilości prądu. Rośnie potrzeba bardziej energooszczędnych rozwiązań

Trenowanie dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT, wymaga ogromnych zasobów obliczeniowych, co przekłada się na znaczące zużycie energii, porównywalne z roczną konsumpcją małych państw. Eksperci podkreślają, że konieczne jest projektowanie bardziej energooszczędnych algorytmów i systemów, które ograniczą ślad węglowy AI. Jednocześnie sztuczna inteligencja może też wspierać działania na rzecz klimatu, pomagając w optymalizacji zużycia energii i efektywniejszym zarządzaniu zasobami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.