Komunikaty PR

tesa przedstawia tesa® 60418

2024-11-28  |  12:00

Taśma tesa® 60418 posiada bardzo cienki materiał nośnika z poliestru, który w 85% składa się z materiału pochodzącego z recyklingu pokonsumenckiego, co stanowi 60% całego produktu. Jest on pokryty lepką, topliwą substancją klejącą z kauczuku syntetycznego. Dzięki znakomitym właściwościom materiału nośnika, taśma tesa® 60418 jest cienka i elastyczna, a jednocześnie odporna na rozdarcia.

Bezpieczne opakowanie to główny czynnik zapewniający, że produkt dotrze do miejsca przeznaczenia w nienaruszonym stanie. Bezpieczne opakowanie zapewnia ochronę przed różnymi czynnikami oddziałującymi na produkt w transporcie. Jednak nie tylko karton ma znaczenie – taśmom klejącym stawia się również wiele innych wymagań, które spajają opakowanie. Dzięki swojej wysokiej przyczepności początkowej, także na wymagających powierzchniach kartonowych, łatwej aplikacji z niską siłą odwijania i natychmiastowym zaklejaniem,  taśma tesa® 60418 idealnie spełnia wszystkie te wymagania, będąc bezpiecznym rozwiązaniem do transportu towarów w bardzo różnych warunkach.

Bardziej zrównoważona, bardziej konkurencyjna

W 2022r[1]. dostarczono 161 miliardów paczek, a 54% Polaków twierdzi, że opakowanie stworzone zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju jest dla nich ważnym czynnikiem przy zakupie różnych produktów[2]. Oznacza to, że stosowanie bardziej zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych jest obecnie bardzo istotnym trendem, a firma tesa dokłada wszelkich starań, aby wspierać tę transformację.

Aktualny asortyment firmy w kontekście bardziej zrównoważonych taśm do zaklejania kartonów obejmuje foliowe oraz papierowe taśmy pakowe. Aby zaoferować dodatkową opcję tym klientom, dla których kluczową rolę odgrywa zarówno wydajność, jak i aspekty związane z ekologią, tesa opracowała nową taśmę pakową tesa® 60418 z tworzywa PET z recyklingu z substancją klejącą z kauczuku syntetycznego.

Dzięki połączeniu solidności, elastyczności i łatwości aplikacji, taśma tesa® 60418 zapewnia bezpieczne zamknięcie kartonów, a przy tym mniejszy wpływ na środowisko, czyniąc ją idealnym rozwiązaniem dla firm, dążących do bardziej zrównoważonego transportu towarów.

 

Główne cechy:

  • Do zaklejania kartonów o masie do 25 kg
  • Cienki i dobrze dopasowujący się materiał nośnika odporny na rozdarcia
  • Doskonale sprawdza się w zautomatyzowanych procesach pakowania
  • Łatwe odwijanie
  • Rolki o dłuższym nawoju zapewniają rzadsze wymiany

 

Taśma tesa® 60418 to innowacyjne rozwiązanie, które łączy wysoką wydajność z troską o środowisko. Dzięki wykorzystaniu materiałów pochodzących z recyklingu pokonsumenckiego, taśma odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na bardziej zrównoważone opakowania, spełniając jednocześnie wymagania nowoczesnych procesów pakowania. Jest idealnym połączeniem dbałości o efektywność i odpowiedzialności wobec współczesnych wyzwań rynkowych.

 

Osoby zainteresowane nową taśmą pakową tesa® 60418, mogą dowiedzieć się więcej
u przedstawicieli firmy.

 


[1] Parcel shipping index​ 2023

[2] EKObarometr 2024

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane? Biuro prasowe
2025-03-18 | 12:40

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zwyżki nożycowe to jeden z kilku typów podnośników koszowych. Cechują się one bardzo kompaktową konstrukcją, dlatego sprawdzają się przy pracach, w których
Przemysł Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
2025-01-23 | 11:00

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Wybór właściwego sprzętu spawalniczego to kluczowy element każdej firmy zajmującej się obróbką metali. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań szczególnie
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.