tesa wystawcą na 28. Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i
Targi Plastpol są jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie Wschodniej, skupiającym profesjonalistów z sektora przemysłu tworzyw sztucznych. Dają szanse na budowanie relacji biznesowych, dzielenie się wiedzą i poznanie najnowszych trendów oraz innowacji. W tym roku, odwiedzający mieli do dyspozycji siedem hal, wypełnionych maszynami oraz technologiami wiodących koncernów, jak również stoiskami producentów surowców do przetwórstwa, takich jak granulaty czy recyklaty. Poprzednia edycja tego wydarzenia przyciągnęła ponad 600 firm z 29 krajów oraz ponad 15 tysięcy odwiedzających. Liczby te pokazują, jak duże znaczenie ma ono dla branży.
tesa – profil wystawcy
Firma tesa od prawie 125 lat jest liderem w dziedzinie projektowania i produkcji technicznych taśm klejących oraz systemowych rozwiązań samoprzylepnych, obsługując zarówno klientów przemysłowych i profesjonalnych, jak i użytkowników indywidualnych. W jej ofercie znajduje się ponad 7000 różnych produktów. Od dłuższego czasu firma kładzie duży nacisk na bardziej zrównoważony rozwój oraz odpowiedzialność społeczną i środowiskową. Dąży do tego poprzez zmniejszanie emisji, poprawę ekologicznych właściwości swoich produktów i opakowań oraz wdrażanie odpowiedzialnych praktyk w łańcuchu dostaw.
Na Targach Plastpol tesa zaprezentowała szeroką gamę swoich rozwiązań samoprzylepnych, w tym specjalistyczne produkty do klejenia tworzyw sztucznych, które skutecznie wspierają procesy produkcyjne:
- Taśma tesa® ACXplus
- taśma dwustronna o rdzeniu akrylowym
- zapewnia łączenie w najbardziej wymagających zastosowaniach
- zwiększa swobodę i szybkość projektowania, jednocześnie poprawiając wydajność oraz produktywność
- idealne rozwiązanie w kolejnictwie, produkcji pojazdów specjalistycznych, przemyśle morskim oraz branży budowlanej i wyposażeniu wnętrz
- Taśmy tesa® HiP (High Initial Performance)
- dwustronne taśmy piankowe
- zapewniają łatwe, szybkie i niezawodne łączenie materiałów z tworzyw sztucznych o różnych właściwościach
- wysoce odporne na wilgoć i procesy starzenia
- skuteczność ich wiązania konkuruje z uznanymi technologiami łączenia, takimi jak zgrzewanie ultradźwiękowe czy stosowanie płynnych klejów
Przedstawiciele tesy z przyjemnością odpowiadali na wszelkie pytania gości targów Plastpol i pomagali im w doborze rozwiązań samoprzylepnych, które najlepiej sprawdzą się w ich biznesie.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.