Trwa odliczanie do Evertiq Expo – największego święta branży elektronicznej
Już 24 października br. oczy całej branży elektronicznej skierują się na Stadion Narodowy w Warszawie, który stanie się globalnym miejscem spotkań producentów, projektantów, dystrybutorów oraz pasjonatów elektroniki. Dziewiąta edycja międzynarodowych targów Evertiq Expo połączy ekspozycję zaawansowanych rozwiązań technologicznych z formułą konferencji, tworząc unikalną platformę do wymiany wiedzy, nawiązywania biznesowych kontaktów oraz prezentacji najnowszych trendów.
- Polska to bardzo perspektywiczny rynek dla globalnej branży elektronicznej. Rok 2023 przyniósł Polsce prognozowany wzrost dynamiki obrotów na rynku elektroniki o 4% r/r, stając się czwartym z kolei rokiem wzrostu w tym obszarze. Polska myśl technologiczna rozkwita, a wykwalifikowane kadry są cenione przez pracodawców z całego świata. Dlatego bardzo cieszę się, że to właśnie tu – w centralnym miejscu Europy, odbywa się największe święto branży elektronicznej i serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu - mówi Daniel Myrtenblad, project manager Evertiq Expo.
Evertiq Expo w Warszawie jest corocznym świętem branżowym, w którym uczestniczą praktycy i eksperci z całego świata. W ekspozycji odbywającej się 24 października wezmą udział wystawcy reprezentujący kluczowe sektory elektroniki, które przyspieszają rozwój przemysłu, dostarczając innowacyjne rozwiązania.
- Serce branży elektronicznej zabije jednak już dzień wcześniej w Warszawie – podczas kolacji networkingowej, która pozwoli na swobodną wymianę kontaktów oraz nawiązywanie relacji biznesowych – dodaje Daniel Myrtenblad, project manager Evertiq Expo.
Uzupełnieniem corocznej ekspozycji będą wystąpienia ekspertów podczas konferencji towarzyszącej wystawie oraz panel dyskusyjny. Jego uczestnicy podzielą się swoimi doświadczeniami, opowiadając o kulisach tworzenia elektroniki w Polsce.
Tegoroczna dyskusja będzie kontynuacją cieszącego się ogromnym zainteresowaniem panelu „Dlaczego Polska?”, który odbył się podczas czerwcowego Evertiq Expo w Krakowie. Tym razem eksperci skoncentrują się na aktualnej kondycji branży elektronicznej w Polsce, sektora produkcji kontraktowej elektroniki, czyli EMS (electronic manufacturing services) oraz na przemyśle PCB. W trakcie debaty praktycy przedstawią różne spojrzenia na perspektywy rozwoju i wyzwania, z którymi mierzą się polscy producenci elektroniki oraz zagraniczne firmy działające nad Wisłą. Zdradzą także szczegóły związane z nawiązywaniem współprac z innymi firmami oraz poszukają odpowiedzi na pytania, co najbardziej wyróżnia polskie przedsiębiorstwa i jakie są ich największe przewagi na tle międzynarodowej konkurencji.
Udział w targach w roli uczestnika jest bezpłatny. Aby dołączyć do wydarzenia, wystarczy zarejestrować się pod linkiem: https://evertiq.pl/expo/waw2024_visit.
Patronat nad wydarzeniem objęli: magazyn Przedsiębiorcy@eu, Klub Integracji Europejskiej, Staleo.pl, Zrobotyzowany.pl, portal Mikrokontroler, a także czasopisma i portale: elektrotechnikAUTOMATYK oraz MM Magazyn Przemysłowy.
O Evertiq EXPO:
Evertiq AB jest organizatorem znanych na całym świecie eventów dla branży elektronicznej – Evertiq Expo. Pierwsza edycja targów odbyła się 2011 r. pod nazwą TEC (The Evertiq Conference) w szwedzkim mieście Lund. Od tego czasu kilka razy w roku w różnych częściach Europy nieprzerwanie odbywają się targi skupiające czołowych projektantów, producentów, dystrybutorów i pasjonatów branży elektronicznej. W tym roku święto branży elektronicznej jest organizowane w Polsce (w Krakowie i Warszawie), Niemczech (Berlin), Szwecji (Malmo, Goteborg), Francji (Sofphia Antipolis) i Finlandii (Tampere).

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.