Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Firma STILL prezentuje nowy podnośnikowy wózek widłowy EXV 10C-16C. Kompaktowe i zwrotne urządzenie zapewnia wysoką wydajność transportu wewnętrznego w ograniczonych przestrzeniach.
W odpowiedzi na rynkową potrzebę skutecznej obsługi ładunków w niewielkich przestrzeniach firma STILL wprowadza mniejszą wersję popularnego wózka podnośnikowego EXV 14-20. Dzięki całkowitej szerokości od 800 mm i długości od 1718 mm, promień skrętu EXV 10C wynosi zaledwie 1392 mm. Najmniejszy wariant nowego w ofercie STILL Polska wózka podnośnikowego pozwala obsługiwać standardowe europalety w alejkach szerokich na 2221 mm. Pojazd sprawdza się w efekcie wszędzie tam, gdzie na manewry jest bardzo niewiele miejsca. Nowość wyróżnia się więc ponadprzeciętną kompaktowością i zwrotnością przy dużym udźwigu resztkowym oraz wysokości podnoszenia sięgającej 5 metrów.
Prosta i intuicyjna obsługa
Nie bez znaczenia dla zwrotności i płynnej pracy wózka podnośnikowego EXV 10C-16C w ograniczonych przestrzeniach jest zastosowanie w jego konstrukcji ergonomicznego dyszla. Wyposażona w duże przyciski sterujące głowica jest łatwa w obsłudze jedną dłonią – niezależnie od jej wielkości i tego, czy użytkownik jest lewo- czy praworęczny. Na dużym wyświetlaczu LED prezentowane są wszystkie istotne informacje o statusie wózka, jak poziom naładowania akumulatora, pozostały czas pracy, bieżący program jazdy, a także wysokość podnoszenia i masa ładunku. Co więcej, dzięki funkcji OptiSpeed prędkość jazdy dostosowuje się do kąta nachylenia dyszla, zapewniając bezpieczeństwo operatora przez cały czas pracy.
Tak jak prędkość jazdy EXV 10C-16C inteligentnie dostosowuje się do stopnia wychylenia dyszla, tak maksymalna wysokość podnoszenia samoczynnie dopasowuje się do masy ładunku. Dzięki wytrzymałemu 4-kołowemu podwoziu wózek podnośnikowy EXV 10C-16C pozostaje stabilny pomimo smukłej sylwetki – nawet podczas pokonywania ciasnych zakrętów. Różne programy jazdy i opcjonalne przedłużenie ramienia koła zapewniają maksymalną elastyczność użytkowania, a zaokrąglone końcówki wideł sprawiają, że wsuwanie ich w palety jest szybkie i łatwe.
Modułowa konstrukcja
Specyficzna dla produktów STILL z portfolio Xcellence Line modułowa budowa pozwala na precyzyjną konfigurację podnośnikowych wózków paletowych EXV 10C-16C zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów. Dla rozwiązania dostępne są wszystkie funkcje większego EXV 14-20. Seria kompaktowych wózków EXV o udźwigu do 1,6 t stanowi skuteczne uzupełnienie floty o inteligentne, bezpieczne i wysoce wydajne rozwiązanie do obsługi lekkich i średnich ładunków.
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Biegły rewident w raportowaniu ESG – jakie wyzwania warto uwzględnić już teraz?
Liderzy branży produkcyjnej planują rozbudowę ekosystemów łańcucha dostaw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.