Universal Robots wzmacnia sieć partnerską i zespół w Polsce
Warszawa, 19 marca, 2020 - Universal Robots (UR), najbardziej zaufany i najpopularniejszy na świecie producent robotów współpracujących (cobotów), nawiązał współpracę z nowym dystrybutorem w Polsce, firmą Muehsam. Ponadto do zespołu dołączyli Krzysztof Hajzyk oraz Piotr Stanecki, kolejno na stanowiska Channel Development Managera oraz Business Development Managera.
Muehsam – przetwórstwo tworzyw sztucznych
„Według danych IFR w 2018 roku do polskiego segmentu tworzyw sztucznych i produktów chemicznych trafiło 15% nowych robotów (drugie miejsce po branży automotive), a udział wszystkich robotów pracujących w tej branży wynosi 19%.[1] Jesteśmy przekonani, że współpraca z Muehsam przybliży nas do tego sektora. O wyborze Muehsam jako nowego partnera zdecydowało wieloletnie doświadczenie branżowe oraz szerokie portfolio rozwiązań, w które dobrze wpisują się roboty współpracujące UR” – mówi Slavoj Musilek, General Manager w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Universal Robots.
Muehsam działa na rynku od 1954 roku, jest dystrybutorem szerokiego zakresu rozwiązań dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz produkuje własne centralne systemy chłodzenia. Kadra inżynierska i techniczna Muehsam odpowiada za realizację projektów obejmujących pełen zakres wyposażenia linii produkcyjnych. Firma zdecydowała się na współpracę z Universal Robots ze względu na potencjał robotów współpracujących w procesach przetwórstwa tworzyw sztucznych, m.in. obsłudze maszyn, kontroli jakości, montażu, pick & place oraz pakowaniu i paletyzacji. Umowa z nowym partnerem została podpisana 1 lutego.
„Automatyzacja i robotyzacja umożliwia firmom standaryzację i poprawę jakości produktów oraz pozwala uniezależnić się od sytuacji na rynku pracy. Mały rozmiar, elastyczność pracy, łatwość obsługi i bezpieczeństwo pracy obok ludzi a także w trudnych warunkach sprawia, że coboty znajdują szerokie zastosowanie w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych. Naszym celem będzie przybliżenie tej technologii zarówno małym, jak i dużym przedsiębiorstwom działającym w branży” – mówi Adam Muehsam, partner w firmie Muehsam.
Nowi pracownicy – nowe kompetencje
Do zespołu Universal Robots w Polsce dołączyli Krzysztof Hajzyk oraz Piotr Stanecki. Krzysztof Hajzyk objął stanowisko Channel Development Managera, odpowiedzialnego przede wszystkim za budowanie sieci dystrybutorów oraz integratorów systemów w Polsce. K. Hajzyk ma 15 lat doświadczenia w sprzedaży komponentów automatyki przemysłowej, ukończył studia na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. „Roboty współpracujące otwierają przed nami nowe podejście do modernizacji i budowy maszyn. Z Universal Robots łączą mnie podobne wartości i chęć poprawy efektywności, bezpieczeństwa i standardu pracy dla operatorów. Universal Robots jest również liderem w obszarze robotyki współpracującej, dołączam zatem do silnego i bardzo zmotywowanego zespołu” – mówi Krzysztof Hajzyk.
Piotr Stanecki objął w Universal Robots stanowisko Business Development Managera i będzie odpowiadał za rozszerzanie zasięgu firmy poprzez nawiązywanie współpracy z nowymi klientami oraz badanie nowych obszarów zastosowania cobotów. W poprzednich latach P. Stanecki pracował na stanowiskach sprzedażowych w firmach związanych z automatyką. P. Stanecki jest absolwentem Politechniki Łódzkiej, kierunek Elektrotechnika oraz studiów podyplomowych z zarządzania produkcją. „Roboty współpracujące w obecnych czasach stanowią świetną alternatywę dla zakładów, które chcą przyspieszyć procesy produkcyjne i nie być zależnymi od dostępności pracowników. Moim zadaniem będzie zwiększanie świadomości przedsiębiorców na temat możliwości robotów współpracujących, m.in. szerokiego zakresu wspieranych zadań, takich jak polerowanie, klejenie, dozowanie, spawanie, montaż czy kontrola jakości” – mówi Piotr Stanecki.
O Universal Robots
Firma Universal Robots powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot), firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2019 r. przychód Universal Robots wyniósł 246 mln USD. Więcej informacji na www.universal-robots.com/pl/ oraz www.blog.universal-robots.com/
Więcej informacji: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl + 48 882 502 401
[1] International Federation of Robotics, World Robotics 2019 Industrial Robots
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.