Whirlpool wspiera ofiary wojny w Ukrainie – firma przekazała transzę sprzętu
Whirlpool kontynuuje działania charytatywne na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. We współpracy z fundacją Habitat for Humanity Poland, amerykański producent przekazał potrzebującym ponad 300 sztuk kuchenek wolnostojących o wartości blisko pół miliona złotych. Pierwszy sprzęt już trafił za naszą wschodnią granicę.
Współpraca z fundacją Habitat for Humanity Poland to jedna z naszych najważniejszych inicjatyw prospołecznych. Od kilku lat działamy razem na rzecz lepszego świata – skupiając się przede wszystkim na lokalnych społecznościach – mówi Zygmunt Łopalewski z Whirlpool Corporation. – Jesteśmy szczególnie dumni z akcji wolontariatu, w których udział biorą nasi pracownicy, którzy pod okiem koordynatorów z Fundacji, np. remontują domy potrzebujących rodzin. To bardzo ważne, by pokazywać, że nawet działania małych grup, mogą realnie wpłynąć na życia poszczególnych osób czy rodzin – dodaje Łopalewski.
Poza tym, Whirlpool zdecydował się też na dodatkowe działania, wspierające ofiary wojny w Ukrainie, jeszcze w 2022 roku: Wojna za naszą wschodnią granicą spowodowała zmianę działania Habitat for Humanity Poland i w tych działaniach wspiera nasz Whirlpool. Napływ uchodźców z Ukrainy spowodował zwiększenie problemów mieszkaniowych w Polsce. Nasza organizacja wspólnie z partnerami postanowiła pomóc tym najbardziej potrzebującym, zagrożonym rodzinom uciekającym przed wojną. Dzięki Whirlpool otrzymaliśmy jeszcze w pierwszej połowie 2022 roku dwie ciężarówki wyposażenia: pralek, lodówek, kuchenek. Sprzęty te trafiły do naszych programów, głównie do Programu Najmu Społecznego, czyli do wcześniej wymienionych rodzin, których nie było stać ani na wynajem mieszkania, ani na zakup takiego sprzętu – wyjaśnia Maciej Kosiorek z Habitat for Humanity Poland.
W 2023 roku Fundacja rozpoznała szereg potrzeb wśród ludności cywilnej w Ukrainie. Jedną z nich są kuchenki w obwodach Mikołajewskim i Chersońskim, w których tego typu sprzęt został skradziony, zniszczony działaniami wojennymi lub zalany poprzez powódź spowodowaną wysadzeniem tamy w Nowej Kachuwce. – Bez kuchenek mieszkańcy mogą mieć realny problem, by przetrwać zimę i pierwsze, jeszcze chłodne wiosenne miesiące – mówi Maciej Kosiorek z Habitat for Humanity Poland. W odpowiedzi na te realne, choć bardzo proste potrzeby, Whirlpool przekazał ponad 330 sztuk kuchenek, z czego ponad 310 zostało wysłanych do Ukrainy i są dystrybuowane poprzez siatki wolontariuszy, wspierających lokalną ludność. Wartość przekazanej darowizny to 487 108 zł. Sprzęt służy już rodzinom z Mikołajowa pod Chersoniem oraz w okolicznych wsiach, m.in. Kiselivce, Maksimivce, Zasilya. Pozostały sprzęt trafi do potrzebujących rodzin w Polsce. – Cieszymy się, że mogliśmy ponownie połączyć siły z Fundacją Habitat for Humanity Poland i wspólnie pomóc rodzinom, dla których codzienne życie jest wielką próbą. W otaczających je wyzwaniach i strachu, który im towarzyszy, niech chociaż przygotowywanie posiłków da im namiastkę normalności – mówi Zygmunt Łopalewski z Whirlpool Corporation.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.