Większy udział Endress+Hauser w rynku automatyki pomiarowej
Endress+Hauser, światowy lider w dziedzinie aparatury kontrolno-pomiarowej i technologii pomiaru dla przemysłu, rozpoczął kolejny etap rozwoju na polskim rynku, inaugurując nowy projekt. Szwajcarska marka wdrożyła model sprzedażowy oparty na kanałach dystrybucyjnych. Program „Channel Partners” wystartował i odpowiada na rosnące potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw.
Od 70 lat Endress+Hauser dostarcza zakładom przemysłowym rozwiązania techniczne do pomiarów ilościowych i jakościowych. Marka ciągle się rozwija i poszerza swoje grono klientów w Polsce. W tym celu firma zaczęła realizować zamówienia za pośrednictwem trzech regionalnych dystrybutorów oraz zapewnia większy dostęp do wiedzy i szkoleń.
Zamówienia można realizować u następujących dystrybutorów: CP Trade Sp. z o.o., Elektryk Sp. z o.o. oraz Pneumatyka-Automatyka Sp.k. Wybór partnerów do programu nie był przypadkowy – są to firmy rodzinne, działające na polskim rynku od wielu lat. Doskonale znają swoich klientów i oferują im odpowiednie wsparcie. Dysponują zapleczem technicznym oraz powierzchnią magazynową, dzięki której wybrane urządzenia są dostępne od ręki. Klienci cały czas mogą zamawiać urządzenia Endress+Hauser w bezpośrednich kanałach sprzedaży – u przedstawicieli handlowych i poprzez portal My Endress+Hauser.
Większy dostęp do produktów i wiedzy
Współpraca z regionalnymi dystrybutorami zwiększa obecność Endress+Hauser nie tylko w poszczególnych regionach, lecz także na całym polskim rynku.
– Polski oddział Endress+Hauser jest pierwszym w Europie, który zdecydował się wprowadzić ten kanał sprzedaży. Tym samym wzmacniamy swoją obecność w małych i średnich przedsiębiorstwach – zaznacza Maciej Sieczka, prezes Endress+Hauser Polska. – Dodatkowy model znacząco zwiększa liczbę produktów dostępnych od ręki. Realizacja zamówień stała się bardziej elastyczna.
Nowy kanał wiąże się również z korzyściami dla dystrybutorów. Poszerzają bowiem swoje portfolio w zakresie automatyki przemysłowej i procesowej o produkty uznawanego dostawcy, niedostępne u konkurentów.
– Naszym partnerom oferujemy także dostęp do technologicznego doświadczenia E+H. Dystrybutorzy bardzo sobie cenią tę opcję, bo dzięki niej mogą poszerzać kompetencje techniczne swoich zespołów – mówi Anna Trojan, dyrektor ds. rozwoju kanałów sprzedaży Endress+Hauser Polska.
Ważnym elementem współpracy jest przeszkolenie zespołów sprzedaży regionalnych dystrybutorów, by mogli kompleksowo wspierać klienta w doborze optymalnych przyrządów pomiarowych i świadczyć usługi na takim samym poziomie jak eksperci z firmy Endress+Hauser. Wystawa mobilna – Showtruck – wraz z ekspertami E+H będzie regularnie odwiedzała wybrane lokalizacje.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.