WPIP Construction zakończyło rozbudowę kompleksu Hama Polska

Jakub Ziębka
Grupa WPIP
ul. Poznańska 31
62-020 Jasin
jakub.ziebka|wpip.pl| |jakub.ziebka|wpip.pl
+48 510 654 159
wpip.pl
W wielkopolskim Robakowie zakończyła się rozbudowa kompleksu firmy Hama Polska. Inwestycję zaprojektowało oraz zrealizowało WPIP Construction. Dzięki temu powierzchnia magazynowa zakładu zwiększyła się do 9 tys. m kw. Powstała ponadto część socjalno-techniczna, drogi wewnętrzne oraz nowe miejsca parkingowe.
Rozbudowa obejmowała kompleks Hama Polska, który jest zlokalizowany w Robakowie (powiat poznański, gmina Kórnik). Efektem pracy WPIP Construction, czyli generalnego wykonawcy i projektanta inwestycji, jest m.in. powiększenie powierzchni magazynowej o 4,5 tys. m kw. Dzięki budowie nowej hali, wynosi ona teraz 9 tys. m kw. Jednak objętość części magazynowej kompleksu wzrosła o ponad 100 proc. Wszystko dzięki większej wysokości nowej hali. Wynosi ona 16 m.
Nowy obiekt posiada m.in. instalację tryskaczową. Hala została ponadto wyposażona w stalowy dach przeznaczony do montażu instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo powstała część socjalno-techniczna o powierzchni 200 m kw. oraz infrastruktura zewnętrzna – nowy wjazd na działkę, drogi i parkingi wewnętrzne, pompownia, zbiorniki przeciwpożarowe i retencyjne.
– Zrealizowana właśnie inwestycja jest kontynuacją współpracy z Hama Polska, która trwa od wielu lat i zaowocowała wcześniej budową hali magazynowej oraz trzykondygnacyjnego biurowca – mówi Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. – To wiele mówi o filozofii działania naszej firmy nastawionej na sprawne projektowanie oraz budowanie, wysoką jakość wykonania, kompleksową obsługę inwestora i partnerskie relacje. Dzięki temu wielu klientów decyduje się na ponowne korzystanie z usług WPIP Construction.
– Hama to firma, która jest obecna na rynku europejskim od 100 lat, stawiając na rzetelność, uczciwość oraz długoterminowe relacje z partnerami biznesowymi – dodaje Małgorzata Deckinger, prezes zarządu Hama Polska. – Dokładnie takie samo podejście dostrzegliśmy w WPIP Construction. Firmę charakteryzuje szacunek do ludzi, profesjonalne podejście, uczciwość oraz terminowość, poczynając już od fazy projektu. Dlatego realizacja budowy nowego obiektu była dla nas przyjemnością.
WPIP Construction – renomowany generalny wykonawca oraz projektant z 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.
Hama – wiodący na świecie, niemiecki producent i dystrybutor akcesoriów oraz sprzętu elektronicznego, który już od 100 lat śledzi najnowsze trendy i tworzy praktyczne rozwiązania w wielu obszarach konsumenckich: multimedia, gsm, smart home, rtv, audio, konektyka i fotografia.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.