WPIP Construction zakończyło rozbudowę zakładu produkcyjnego Guillin Polska

Jakub Ziębka
Grupa WPIP
ul. Poznańska 31
62-020 Jasin
jakub.ziebka|wpip.pl| |jakub.ziebka|wpip.pl
+48 510 654 159
wpip.pl
Zakład produkcyjny Guillin Polska powiększył się o ponad 7 tys. m kw. Rozbudowę fabryki zaprojektowała oraz zrealizowała spółka WPIP Construction. W ramach inwestycji kompleks wzbogacił się o dwie hale: magazynową oraz produkcyjną.
Rozbudowany kompleks należący do spółki Guillin Polska, będącej częścią międzynarodowego holdingu zajmującego się produkcją opakowań do żywności, znajduje się w Oleśnicy (województwo dolnośląskie). W ramach inwestycji, którą zaprojektowała oraz zrealizowała firma WPIP Construction, powstały dwie hale – magazynowa (4 tys. m kw.) oraz produkcyjna (3,2 tys. m kw.). Dzięki temu powierzchnia całego kompleksu wzrosła do ok. 29,5 tys. m kw. Staranne planowanie oraz koordynacja działań w trakcie realizacji projektu sprawiły, że rozbudowa nie spowodowała żadnych zakłóceń w pracy zakładu. Nawet mimo tego, iż prace związane z budową hali produkcyjnej były prowadzone pomiędzy funkcjonującymi już obiektami.
– To już kolejna inwestycja, którą mieliśmy przyjemność zaprojektować oraz wybudować dla naszego partnera właśnie w Oleśnicy – mówi Marek Mielnik, wiceprezes zarządu WPIP Construction, pełniący obowiązki prezesa zarządu spółki. – Świadczy to o wzajemnym zaufaniu oraz dobrych relacjach łączących obie firmy. Po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy sprawnie zarządzać procesem inwestycyjnym w dużych zakładach produkcyjnych.
– Zrealizowana inwestycja, która znacząco powiększyła naszą powierzchnię produkcyjną i magazynową, stanowi dla nas strategiczny krok w dalszym rozwoju. Współpraca z takim partnerem jak WPIP Construction to gwarancja sukcesu. Cieszymy się, że mogliśmy powierzyć to zadanie firmie, która nie tylko sprostała naszym oczekiwaniom, ale również wnosiła zaangażowanie, elastyczność i doskonałą współpracę na każdym etapie realizacji – dodaje Paweł Kielczawa, dyrektor generalny Guillin Polska.
Guillin Polska – część Grupy Guillin, międzynarodowego holdingu posiadającego w Europie 30 spółek, specjalizującego się w tworzeniu przyjaznych środowisku rozwiązań do pakowania żywności. Spółka jest właścicielem dwóch zakładów produkcyjnych: w Oleśnicy (województwo dolnośląskie) oraz Niepruszewie (województwo wielkopolskie).
WPIP Construction – renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe. Jedna ze spółek należących do Grupy WPIP.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.