Xylem Lowara Vogel Polska dołącza do grona Liderów Bezpiecznej Pracy
Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy 15 listopada 2023 r. zorganizował galę wręczenia prestiżowych Zielonych, Srebrnych i Złotych Kart Liderów Bezpiecznej Pracy. Wyróżniono podczas niej firmy oraz instytucje prowadzące szczególnie aktywne i skuteczne działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka. Laureatem jednej z topowych nagród została spółka Xylem Lowara Vogel Polska.
Kilka dni temu odbyła się XXVI doroczna Konferencja Forum Liderów Bezpiecznej Pracy pt. „Cyfrowa era – możliwości i wyzwania w zakresie bezpieczeństwa pracy” w Zamku w Gniewie. Forum, powstałe w 1998 r., obecnie zrzesza aż 180 przedsiębiorstw i organizacji, dla których troska o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest naturalnym, nieodłącznym elementem codziennej działalności biznesowej. W praktyce oznacza to zapewnianie pracownikom warunków, które umożliwiają wykonywanie pracy w sposób bezpieczny i zgodny z psychofizycznymi możliwościami człowieka.
Wśród laureatów nagrody Zielone Karty Liderów Bezpiecznej Pracy znalazła się m.in. firma Xylem Lowara Vogel Polska sp. z o.o. specjalizująca się w projektowaniu i produkcji technologii wodnych, a w szczególności pomp i agregatów pompowych. W jej portfolio można zaleźć i kompaktowe stacje podnoszenia ścieków, i wymienniki ciepła, co pokazuje do jak szerokiej grupy odbiorczej wychodzi Xylem przy jednoczesnym spełnieniu wysokich wymagań regulaminu Forum Liderów Bezpiecznej Pracy.
– W Xylem bardzo cieszymy się z faktu, że dostrzeżono i nagrodzono nasze wysiłki. Od lat sukcesywnie i świadomie zwiększamy swoje kompetencje, a co za tym idzie dbamy o stałe podnoszenie kwalifikacji swojej kadry oraz prowadzimy działania mające na celu zapobieganie wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym. W kwestii samej nagrody warto również wspomnieć, że poza wskaźnikami dotyczącymi liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych, ocenie poddano również naszą aktywność i innowacyjność w obszarze bhp, czyli kwestię, która w Xylem jest dla nas niezwykle ważna – mówi Tomasz Szpak, EHS&S Manager Poland w Xylem Water Solutions Polska.
Od Liderów oczekuje się współpracy z instytucjami naukowymi, w tym wykorzystywania dorobku naukowo-badawczego tych instytucji do oceny i zmniejszania ryzyka zawodowego. Każdego roku członkowie Forum Liderów Bezpiecznej Pracy poddają się ocenie aplikując o wyróżnienia, które są wręczane podczas uroczystej gali towarzyszącej dorocznej konferencji Forum Liderów Bezpiecznej Pracy. W tym roku konferencja pt. „Cyfrowa era – możliwości i wyzwania w zakresie bezpieczeństwa pracy” była elementem polskiej edycji europejskiej kampanii europejskiej „Bezpieczeństwo pracy w świecie cyfrowym 2023-2025”.
O firmie XYLEM
Xylem (XYL) to wiodąca globalna firma zajmująca się technologiami wodnymi, zaangażowana w rozwiązywanie, dzięki swojej innowacyjnej technologii, kluczowych problemów związanych z wodą i infrastrukturą. Zaangażowanie ponad 22 000 pracowników pozwoliło osiągnąć firmie przychody w wysokości 7,3 miliarda dolarów w 2022 roku. Tworzymy bardziej zrównoważony świat, umożliwiając naszym klientom optymalizację zarządzania wodą
i zasobami oraz pomagamy społecznościom w ponad 150 krajach w zakresie bezpieczeństwa wodnego. Odwiedź nas na www.xylem.pl.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.