Zeneris Projekty rozwija sprzedaż w obszarze zabezpieczeń przeciwpowodziowych
Poznańska spółka łącząca realizację projektów hydrotechnicznych i fotowoltaicznych, zawarła umowę o wartości przekraczającej 260 tys. zł netto na opracowanie dokumentacji projektowej, dostarczenie i montaż modułowej zapory przeciwpowodziowej INOVA AL. Jest to pierwsza realizacja Zeneris Projekty w perspektywicznym obszarze systemów przeciwpowodziowych. Notowana na rynku NewConnect spółka obserwuje rosnące zainteresowanie rozwiązaniami chroniącymi przed powodzią dla branży przemysłowej, logistycznej, samorządów, straży pożarnej oraz klientów indywidualnych, i przygotowuje się do realizacji kolejnych projektów z tego obszaru.
- W grudniu przystępujemy do realizacji zamówienia obejmującego modułową zaporę przeciwpowodziową INOVA AL. Jest to certyfikowane rozwiązanie złożone z trwałych paneli, które zapewniają bezawaryjną pracę, chroniąc przed zalaniem podjazdy, wejścia, okna oraz obszary napływu wody. Mobilna zapora przeciwpowodziowa to przykład skutecznego i bardziej elastycznego sposobu reagowania na coraz częstszy problem tzw. powodzi błyskawicznych w miastach. Spodziewamy się, że w najbliższej przyszłości sprzedaż tego typu produktów będzie systematycznie rosła – mówi Mariusz Kostrzewa, Prezes Zeneris Projekty.
Liniowy system mobilny INOVA AL zostanie wyprodukowany z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta przez firmę JaP Jacina – partnera Zeneris Projekty. Nowoczesna bariera przeciwpowodziowa ma szerokie zastosowanie – może służyć zarówno do ochrony obiektów, jak i obszarów zagrożonych powodzią. Duża odporność mobilnego systemu złożonego z trwałych i lekkich paneli sprawia, że zapora jest w stanie powstrzymać ścianę wody o wysokości sięgającej 5 m. Rozwiązanie wyróżnia się możliwością łatwego zainstalowania ruchomych części zapory w ciągu kilku minut i może być stosowane m.in. przez samorządy, przedsiębiorstwa przemysłowe, logistyczne oraz straż pożarną.
- W dobie dynamicznych zmian klimatu ryzyko pojawienia się gwałtownych zjawisk pogodowych rośnie. Obserwujemy, że w naszej szerokości geograficznej coraz częściej występują ulewne deszcze poprzedzone długimi okresami suszy, których następstwem są tzw. powodzie błyskawiczne. Zjawisko, które niedawno obserwowaliśmy na południu Polski będzie się z czasem nasilać, a w jego powstrzymaniu istotną rolę odegrają nowoczesne i łatwe w instalacji rozwiązania. Ich sprzedaż to obiecujący obszar naszej działalności, w którym już teraz widzimy ożywienie. W najbliższym czasie zapewne ogłosimy kolejne realizacje mobilnych systemów przeciwpowodziowych – dodaje Mariusz Kostrzewa, prezes Zeneris Projekty.
W ramach wieloletniej działalności w obszarze hydrotechniki spółka zrealizowała szereg projektów związanych z budową wałów przeciwpowodziowych, zbiorników retencyjnych i suchych oraz polderów zalewowych. Dzięki podpisaniu umowy o współpracy z czeskim producentem mobilnych urządzeń przeciwpowodziowych – JAP Jacina, Zeneris Projekty S.A. jest też wyłącznym dystrybutorem certyfikowanych produktów przeciwpowodziowych na polskim rynku, co pozwoliło jej rozszerzyć zakres działalności o klientów z kolejnych gałęzi gospodarki. Są to m.in. przedsiębiorstwa przemysłowe, logistyczne, deweloperzy i zarządcy budynków, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, samorządy oraz klienci indywidualni, np. właściciele domów jednorodzinnych.
Spółka oferuje m.in. mobilne bariery przeciwpowodziowe JPZ, które chronią budynki i garaże, drzwi wodoszczelne, przesuwane bramy wodoszczelne, modułowe zapory przeciwpowodziowe INOVA AL i system ochrony przed powodzią FLOM. Najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem jest automatyczna, niewymagająca zgłoszenia do UDT, zapora przeciwpowodziowa Passive Dam, która pozwala chronić przed zalaniem przestrzenie podziemne, tj. parkingi, garaże, komórki lokatorskie, magazyny oraz inne powierzchnie. Automatyczna zapora, która nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania, podnosi się po zapełnieniu systemu odwadniającego i zapobiega przedostawaniu się wody do przestrzeni budynku. A następnie, wraz z ustaniem zagrożenia, samoistnie stopniowo opada.
- Uważnie śledzimy rynek w poszukiwaniu rozwiązań, które mogą rozszerzyć naszą zdywersyfikowaną działalność na kolejne, perspektywiczne obszary. Przykładem takich działań jest podjęcie decyzji o wprowadzeniu do oferty mobilnych systemów przeciwpowodziowych, której pozytywne rezultaty zaczynamy teraz odczuwać. Liczymy na to, że przyczynią się one do dalszego wzmacniania naszej pozycji rynkowej oraz zwiększania wartości spółki dla Akcjonariuszy – podsumowuje Prezes Zeneris Projekty.
##
O spółce:
Zeneris Projekty S.A. ma ponad 17-letnie doświadczenie w profesjonalnym przygotowywaniu, projektowaniu i realizacji projektów z obszaru odnawialnych źródeł energii. Spółka realizuje dla swoich klientów inwestycje związane z hydroenergetyką oraz instalacjami fotowoltaicznymi i magazynami energii.. Równocześnie jest też biurem projektowym działającym w obszarze budownictwa wodnego. Spółka ma bogate doświadczenie w przygotowywaniu projektów OZE dla firm i samorządów. Jej portfel obejmuje wykonywanie dokumentacji zarówno na farmy fotowoltaiczne, jak i projekty o mniejszych mocach, które Zeneris Projekty realizuje od 2018 roku. Firma zajmuje się również projektowaniem zabezpieczeń przeciwpowodziowych dla samorządów i obiektów przemysłowych oraz budynków użyteczności publicznej

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.