Komunikaty PR

Marki należące do Grupy Maspex wspierają zrównoważony styl życia

2022-05-20  |  14:00
Biuro prasowe

Dążenie do czystych etykiet, eliminacja dodanego cukru, rozwój portfolio produktów roślinnych,
a także aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży – to główne priorytety, jakie w ramach ogłoszonej Strategii Zrównoważonego Rozwoju „Efekt Kolibra” i ekosystemu Zdrowy Styl Życia, realizują marki należące do Grupy Maspex. Część z tych celów została już zrealizowana.

 

Strategia Zrównoważonego Rozwoju Maspeksu nazwana „Efektem Kolibra” składa się z 5 ekosystemów. To Ekologia, Innowacje, Środowisko Pracy, Otoczenie Społeczne i Biznesowe oraz Zdrowy Styl Życia. W ich ramach firma zobowiązała się do osiągnięcia 37 celów zgodnych z Agendą 2030 ogłoszoną przez ONZ.

 

Naturalny skład i eliminacja cukru

W ramach ekosystemu Zdrowy Styl Życia Maspex zadeklarował całkowite usunięcie cukru dodanego w napojach dla dzieci do 2025 r. Cel ten został już zrealizowany. Od bieżącego roku dodatek cukru całkowicie został wyeliminowany w produktach marki Kubuś. W napojach, wodach smakowych, sokach i musach marki Kubuś nie ma dodanego cukru. Także marka Tymbark wprowadziła w tym roku na rynek nową linię produktów Po Prostu dla osób ceniących zdrowe i smaczne połączenia. Znajdziemy wśród nich napoje, wody smakowe oraz lemoniady bez dodatku cukru. Proste, naturalne składniki znajdujące się w produktach z nowej linii są zgodne z zasadą tzw. czystych etykiet. Polega ona na maksymalnym uproszczeniu składu produktów i dążeniu do tego by produkt był jak najbardziej naturalny.

 

Zdrowy styl życia to tak naprawdę synonim życia w zgodzie z naturą. Gdybyśmy wybrali dwa elementy, które najmocniej go definiują, byłoby to zdrowe odżywianie oraz aktywne spędzanie czasu. Dlatego to właśnie na tych fundamentach oparliśmy pierwszy ekosystem naszej strategii zrównoważonego rozwoju. Ambicją Maspeksu jest, aby nasze produkty, były nie tylko smaczne i najwyższej jakości, ale by miały wysokie walory zdrowotne i by odpowiadały na najnowsze trendy oraz potrzeby konsumentów – mówi Magdalena Rohde-Krempa, General Manager BU Beverages w Grupie Maspex.

 

Innym ze zobowiązań prozdrowotnych było także całkowite zrezygnowanie z dodawania cukru w preparatach farmaceutycznych do 2022 roku. Zostało to zrealizowane i suplementy, produkowane przez firmę Polski Lek należącą do Grupy Maspex, takie jak np. Plusssz są bez dodatku cukru.

 

Jeszcze więcej warzyw i dbałość o dobrostan zwierząt

Innym działaniem wynikającym z ogłoszonej strategii zrównoważonego rozwoju jest powiększanie portfolio produktów roślinnych. 98 proc. całej oferty produktowej Maspeksu do 2025 r. będzie miało pochodzenie roślinne. Już teraz poszczególne marki wybierają do swoich produktów składniki, których produkcja uwzględnia dobrostan zwierząt hodowlanych i dbałość o środowisko. Od 2021 r. marka Lubella pozyskuje wszystkie jaja potrzebne do produkcji makaronów z chowu nieklatkowego.

 

W ostatnim czasie portfolio Maspeksu powiększyło się natomiast o kolejne nowości bazujące na roślinnym składzie – to m.in. pasty warzywne, pesto i sosy 8 warzyw od Łowicza, owsianka Lubella, Antybaton Łowicz, czy roślinne napoje z dodatkami owoców Just Plants od Tymbarku.

 

– Nasze produkty towarzyszą ludziom na co dzień. Są obecne na rodzinnych stołach od śniadania po kolację. Jesteśmy dumni z zaufania, którym darzą nas miliony konsumentów, dlatego nieustannie dążymy do udoskonalania naszych wyrobów. Za naszą najważniejszą misję w tym względzie uznajemy podnoszenie walorów zdrowotnych naszych produktów – z tego powodu upraszczamy ich skład, ograniczając liczbę składników i stawiając na te naturalne. Stawiamy także na produkty roślinne i w ciągu najbliższych trzech lat niemal całkowicie wyeliminujemy składniki pochodzenia zwierzęcego. W ten sposób odpowiadamy na żywieniowe trendy i potrzeby konsumentów – mówi Iwona Piasta General Manager BU Food w Grupie Maspex.

 

Aktywizacja sportowa dzieci

Realizacja celów zrównoważonego rozwoju przez Maspex, to także zaangażowanie marek w działania zachęcające dzieci i młodzież do uprawiania sportu i aktywnego życia w zgodzie z naturą. Najpopularniejszą ogólnopolską inicjatywą, w którą Maspex zaangażowany jest już od 16 lat jest Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, którego organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej  a głównym sponsorem marka Tymbark. To największe rozgrywki piłkarskie dla dzieci w Polsce i w Europie, w których do tej pory wzięło udział już ponad 2,5 mln dzieci, a prawie 30 proc. uczestników stanowią dziewczynki. Obecnie trwają finały wojewódzkie XXII edycji rozgrywek, a zwycięzców poznamy 14 czerwca na stadionie PGE Narodowym przed meczem Polska-Belgia.

 

W działania popularyzujące sport wśród najmłodszych angażują się także inne marki. Kubuś od 2018 r. jest partnerem cyklu Runmageddon Kids, a od 14 lat organizuje program edukacyjny „Kubusiowi Przyjaciele Natury” dla przedszkoli i szkół podstawowych, w którym co roku ponad milion dzieci uczy się życia w zgodzie z naturą i aktywnego spędzania czasu.  

 

Również marka Plusssz w tym roku zaangażowała się w propagowanie aktywności sportowej i została jednym z partnerów 79. Wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.

 

Plusssz od dawna towarzyszy miłośnikom aktywności fizycznej podczas budowania formy i dbania o zdrowie. Dołączenie marki Plusssz do wyścigu kolarskiego Tour de Pologne ma na celu promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, podkreślając istotę odpowiedniego nawadniania i uzupełniania elektrolitów podczas treningu – mówi Elżbieta Gugulska General Manager BU Polski Lek w Grupie Maspex.

 

Inicjatywami skierowanymi do dzieci i młodzieży, które obejmują szeroko pojęty obszar zrównoważonego stylu życia, takimi jak: Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, „Akademia Lubella”, do 2030 r. objętych zostanie 90 proc. przedszkoli i 70 proc. szkół podstawowych w Polsce. Do tej pory na działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu i ekologią Maspex wydał ponad 250 mln zł, a ponad 14 mln dzieci wzięło udział w inicjatywach oraz programach edukacyjnych i sportowych, które firma organizuje i w które się angażuje.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy Smak zaczyna się od mięsa Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:20

Smak zaczyna się od mięsa

W nowej kampanii marketingowej firma Sokołów skupia się na wysokiej jakości swojego surowca i produktów. – W Sokołowie wiemy, że smak zaczyna się od mięsa –
Przemysł spożywczy Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?
2024-12-20 | 01:00

Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?

Ponad 60 proc. polskich gospodarstw domowych przyznaje, że po świętach zostaje im nadmiar jedzenia – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie sieci Netto[1]. Choć większość
Przemysł spożywczy „Herbapol. We współpracy z naturą.”
2024-12-19 | 11:27

„Herbapol. We współpracy z naturą.”

Jej założeniem jest pokazanie, że marka Herbapol, która poszczycić się może bogatą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w zakresie ziół i owoców, jednocześnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.