Komunikaty PR

Naturalne sposoby zwalczania niechcianych lokatorów

2020-07-20  |  01:00
Biuro prasowe

Otwarte okna, drzwi i antresole wręcz zachęcają owady i szkodniki do „wprowadzenia się” do domów czy balkonów. Te małe stworzenia potrafią skuteczne zakłócić odpoczynek i naruszyć mir domowy. Gdy tak się stanie, to na ratunek przychodzą różnego rodzaju preparaty – chemiczne specyfiki, ale również domowe środki. Osobom, które chcą naturalnie, skutecznie i bezpiecznie zwalczać nieproszonych gości, marka przypraw Appetita poleca zastosowanie dodatków cukierniczych. 


Mrówki to zmora wielu domostw, nie tylko domków z ogródkiem. Są to jednak stworzenia bardzo pożyteczne. Pełnią rolę „ekipy sprzątającej” - żywią się resztkami jedzenia i padliną, oczyszczając z niej środowisko. Zajmują się też roznoszeniem nasion i spulchniają glebę. Wobec tego zamiast sięgać po chemiczne środki, zabijające te owady, warto spróbować naturalnych sposobów, które działają na nie odstraszająco. Jednym z nich jest cynamon mielony, gdyż mrówki zazwyczaj unikają miejsc nim pachnących. Należy raz na parę dni rozsypać po 1 łyżeczce cynamonu tam, gdzie wędrują „uciążliwi pracusie”, zarówno w domu, jak i w ogródku (dla zwiększenia efektu można dodać odrobinę sody oczyszczonej lub proszku do pieczenia). Cynamon mielony Domowe Sekrety Appetita pomoże uzyskać wyjątkowy smak i aromat potrawy, ale również usunąć brzydkie zapachy w kuchni, wygrać z plagą mrówek czy zapewni ochronę ubrań przed molami. 


Choć pająki „żyjące” w polskich domach nie są groźne, a nawet są sojusznikami w pozbywaniu się latających owadów, to wzbudzają mieszane uczucia i dla wielu są niechcianymi lokatorami. Tym, którzy chcą je odstraszyć w humanitarny sposób pomoże… kwasek cytrynowy. Do 1 litra wody należy wsypać 4-5 łyżek proszku i dokładnie wymieszać lub mocno wstrząsnąć. Płyn rozpyla się w miejscach bytowania pająków czyli tam, gdzie widoczne są pajęczyny (kąty, parapety, progi, framugi okien, kratki wentylacyjne). Kwasek cytrynowy Domowe Sekrety Appetita nie tylko może służyć jako regulator kwasowości potraw, składnik środków czyszczących, ale także jako odstraszacz pajęczaków, dlatego warto stale mieć go w swojej kuchni. 

Mszyce to owady żerujące na roślinach zarówno doniczkowych, jak i ogrodowych. Atakują większość gatunków roślin, żywią się ich sokiem i roznoszą choroby. Z tymi szkodnikami również można walczyć domowymi sposobami. Jednym z nich jest oprysk na bazie sody oczyszczonej. W litrze wody należy rozpuścić 1 łyżeczkę sody i 1 ml szarego mydła, roztwór trzeba dokładnie wymieszać i spryskać nim zaatakowane rośliny. Warto pamiętać, żeby polewać preparatem górną i dolną stronę liści. Do walki z mszycami pomocna będzie także mieszanka z sody oczyszczonej i oliwy (¼ łyżeczki sody i ⅓ łyżeczki oliwy na 1 litr wody). Takie opryski wykonuje się co ok. 4 dni. Soda oczyszczona poradzi sobie również ze ślimakami czy z gąsienicami na drzewach i liściach kapusty. Ponadto pomoże pozbyć się chwastów  - warto nią posypać niepożądane rośliny, wyrastające w szczelinach chodnika. Soda oczyszczona Domowe Sekrety Appetita to wszechstronny produkt i co ważne – pozwala uzyskać środki bezpieczne dla zdrowia i zapylaczy roślin. 

Zastosowanie cynamonu mielonego, sody oczyszczonej, proszku do pieczenia czy kwasku cytrynowego wykracza poza kuchnię. Produkty te mają wręcz niesamowite właściwości. Dodatki cukiernicze z linii Domowe Sekrety Appetita pozwolą wyczarować pyszne potrawy, posprzątać dom, przygotować naturalne kosmetyki, a nawet pozbyć się niechcianych insektów. To must have każdego domu!


Produkty:

Cynamon mielony Domowe Sekrety Appetita (15 g), cena ok. 1,60 zł/ opakowanie
Soda oczyszczona Domowe Sekrety Appetita (30 g), cena ok. 0,90 zł/ opakowanie

Proszek do pieczenia Domowe Sekrety Appetita (15 g), cena ok. 0,60 zł/ opakowanie

Kwasek cytrynowy Domowe Sekrety Appetita (20 g), cena ok. 1,20 zł/ opakowanie

Marka: Appetita

Producent: Colian Sp. z o.o

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy MLEKOVITA nagrodzona Złotym Laurem za rozwój i wejście na rynek e-commerce Biuro prasowe
2020-11-27 | 16:00

MLEKOVITA nagrodzona Złotym Laurem za rozwój i wejście na rynek e-commerce

Grupa MLEKOVITA znalazła się w prestiżowym gronie laureatów tegorocznej, 7. edycji nagród Złote Laury „Super Biznesu”. Firma zwyciężyła w kategorii „Firmy
Przemysł spożywczy PINTA bardziej medialna niż Książęce
2020-11-27 | 14:00

PINTA bardziej medialna niż Książęce

PINTA jako pierwszy browar rzemieślniczy znalazła się wśród 10 najsilniejszych marek piwnych w Polsce, według 13. edycji rankingu Top Marka, przygotowanego przez agencję Press-Service
Przemysł spożywczy Świąteczne zestawy Starbucks dostępne w dostawie z Glovo
2020-11-27 | 10:00

Świąteczne zestawy Starbucks dostępne w dostawie z Glovo

Chociaż Święta w tym roku będą nietypowe, istnieje wiele sposobów, aby się nimi rozkoszować. Z pomysłami przychodzi Starbucks, który dla swoich fanów przygotował

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biogen

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Farmacja

W wyniku pandemii tysiące chorych na osteoporozę pozostają bez pomocy. Lekarze i pacjenci apelują o proste zmiany umożliwiające diagnostykę i leczenie [DEPESZA]

Na osteoporozę choruje w Polsce aż 2,1 mln osób, a liczba nowych przypadków rośnie. Nieleczona prowadzi do niepełnosprawności i trwałego kalectwa, a nawet śmierci. Tymczasem pandemia COVID-19 spowodowała kilkumiesięczny przestój w diagnostyce i terapii tej choroby. Dane NFZ pokazują, że liczba porad udzielonych w poradniach leczenia osteoporozy spadła w tym roku o ponad 20 proc., a wizyt w gabinetach reumatologów i ortopedów – o 1/3. Lekarze alarmują, że opóźnienia będą mieć nieodwracalne konsekwencje dla tysięcy pacjentów, i apelują do Ministerstwa Zdrowia o wdrożenie prostych rozwiązań, które odciążą system. 

 

Infrastruktura

Firmy budowlane nie odczuwają dużego spowolnienia. Osłabienie koniunktury w budownictwie spodziewane jest w przyszłym roku

Pandemia nie zatrzymała budowlanki. Jak pokazuje listopadowa ankieta PZPB, firmy budowlane mają zapełnione portfele zleceń pozyskanych jeszcze przed pandemią COVID-19, a większość z nich pracuje w tej chwili z 80–90-proc. wydajnością. Ostatnie miesiące przyniosły pewne odbicie zwłaszcza w sektorze mieszkaniowym. Branża budowlana musi jednak przygotować się na skutki kryzysu gospodarczego w następstwie pandemii, choć osłabienie koniunktury pojawi się z pewnym opóźnieniem.

Serwis specjalny

Wyprzedaże u dealerów mają pobudzić sprzedaż aut przed końcem grudnia. Mimo to w całym roku spadki przekroczą 20 proc.

Sprzedaż samochodów osobowych i dostawczych przez pierwsze 10 miesięcy 2020 roku spadła o 26 proc. Po 20 dniach listopada widać większe zainteresowanie klientów – w osobówkach wzrost sięgnął 7 proc., w autach dostawczych – 26,5 proc. r/r. To może być efekt rozpoczętych wyprzedaży roczników 2020. Pod tym względem pandemiczny rok nie będzie znacząco różnił się od poprzednich. Tym bardziej że od 2021 roku wchodzi w życie nowa norma Euro 6d związana z emisją spalin. Przedstawiciele branży podkreślają, że każdy impuls popytowy byłby na wagę złota, np. programy dopłat połączone ze złomowaniem.

 
 

Infrastruktura

Mniejsze miasta dzięki pandemii mogą zahamować odpływ ludności. Nowych mieszkańców przyciągnęłyby inwestycje w czyste środowisko i oferta mieszkań na wynajem

Wyludnianie się małych i średnich miast i ucieczka młodych do większych aglomeracji to zjawisko obserwowane od dawna. Dzięki pandemii i pracy zdalnej okazało się, że nie trzeba mieszkać blisko miejsca pracy, co może okazać się szansą dla mniejszych ośrodków. Ich dużym plusem są też niższe koszty utrzymania. Jeśli lokalne społeczności zaproponują wykształconym ludziom warunki do wygodnego i przyjemnego życia, m.in. czyste środowisko i atrakcyjną ofertę mieszkaniową, będą mogły konkurować z większymi miastami o nowych mieszkańców. To może pomóc samorządom pozyskać wykwalifikowanych pracowników m.in. do pracy w urzędach, szpitalach czy szkołach.