Przyczepy Cynkometu docenione na Farmer-Expo na Węgrzech
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Cynkomet z Czarnej białostockiej był jedynym polskim producentem przyczep i rozrzutników, który uczestniczył w Farmer-Expo International Agricultural and Food Exhibition w Debreczynie na Węgrzech. Firma pokazał dwie przyczepy –całkowicie ocynkowaną „szóstkę” z wywrotem trójstronnym i „czternastkę” do przewozu bel.
To pierwsza od wybuchu pandemii i trzecia – po styczniowych targach w Budapeszcie oraz lutowym AgroShow Ostróda - tegoroczna wystawa, w której Cynkomet wziął udział.
- Z powodu pandemii od połowy marca obowiązywał zakaz organizacji targów - wiele imprez odwołano lub przełożono, a nawet największe wydarzenia odbywają się obecnie w okrojonej formie. Mimo ich wznowienia, sytuacja jest nadal trudna - część firm rezygnuje z udziału w targach, bo zmusza je do tego np. konieczność cięcia kosztów. Wydaje mi się jednak, że udział w targach to szansa dla firm na powrót na rynek po okresie stagnacji, na rozwój i możliwość zaprezentowania nowych rozwiązań. Oczywiście pod warunkiem zachowania wszelkich procedur bezpieczeństwa, które – jak się naocznie przekonaliśmy– są rzetelnie przestrzegane – mówi Łukasz Chełmiński, dyrektor sprzedaży Cynkometu.
Podczas sierpniowej wystawy na Węgrzech producent z Podlasia pokazał swoją tegoroczną premierę - całkowicie ocynkowaną przyczepę z trójstronnym wywrotem T-169/2 o ładowności 6 ton oraz przyczepę do przewozu bel T-608/3 o ładowności 14 ton.
- Obydwa produkty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze względu na solidność wykonania, zastosowanie technologii ocynku ogniowego i coraz większą rozpoznawalność marki Cynkomet nie tylko na rynku węgierskim, ale także rumuńskim (Debreczyn leży blisko granicy z Rumunią) – opowiada Łukasz Chełmiński.
Wyrobami Cynkometu zainteresował się także największy węgierski portal poświęcony rolnictwu – agroinform.hu. Transmitowany na żywo wywiad z przedstawicielem firmy, który przybliżył historię i zakres działalności Cynkometu niewątpliwie przyczynił się do jeszcze większej popularyzacji marki w tym regionie Europy.
Jeszcze we wrześniu Cynkomet weźmie udział w kolejnej węgierskiej wystawie Bábolnai Gazdanapok. Jednak ze względu na zamknięcie granicy węgierskiej od 1 września, firma będzie prezentowała wyroby przy stoisku swojego dealera na tamtym rynku.

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.