Komunikaty PR

Przywództwo – łatwiej powiedzieć niż zrobić

2024-10-14  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Zdjęcia: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jZAZVlHNdypcAofe0A?e=nrJjJj 

 

Przywództwo – łatwiej powiedzieć niż zrobić

Centra biznesowe najczęściej kojarzone są z dużym biznesem, codziennym pędem i kwartalnymi, półrocznymi i rocznymi planami. Centra kojarzone są także z profesjonalistami, którzy w tych realiach muszą umieć się doskonale odnaleźć i wyznaczone cele realizować. Nikt inny, jak właśnie liderzy zespołów odpowiadają za wyniki przedsiębiorstwa, a więc to na nich spoczywa największa presja: z jednej strony przełożonych, z drugiej podwładnych, którzy stanowią także bardzo zróżnicowane środowisko, a menedżer powinien posiadać kompetencje zarządzania tak różnorodnymi grupami pracowników. 

Liderzy zespołów to najważniejsza grupa w każdej organizacji. To oni tworzą jej kulturę, to od nich zależy, jak pracują i jak się czują ci, którzy realnie wykonują zadania. Zgodnie z ostatnimi badaniami – relacja z szefem jest ważniejsza dla zdrowia psychicznego niż relacja ze znajomymi! 

Mimo to w wielu badaniach związanych ze zdrowiem psychicznym i nastrojami w miejscu pracy analizy koncentrują się na pracownikach, a znacznie mniej kadrze menedżerskiej. Z dostępnych danych wynika, że bycie szefem znacznie wyczerpuje fizycznie i obciąża psychicznie. Zarządzanie ludźmi nierzadko przytłacza i bywa źródłem ogromnego stresu. Wnioski płynące z badań wykazują również, że aż 30 % osób rzuca pracę w ciągu 3 miesięcy od awansu. 

Tymczasem szczęśliwi liderzy są warunkiem koniecznym budowania zespołów składających się ze szczęśliwych podwładnych. Oznacza to tylko jedno – liderom trzeba i warto poświęcić czas, warto ich rozwijać, szkolić i uświadamiać. Centra biznesowe, będąc swoistymi hubami, skupiającymi nie tylko pracowników, ale i liczne kadry menedżerskie stanowią doskonałe środowisko do wymiany doświadczeń, umiejętności i współpracy na rzecz rozwoju obu grup zawodowych. Tak, jak pracownicy na forach internetowych czy szkoleniach dzielą się spostrzeżeniami, doświadczeniami, pomysłami na to, jak radzić sobie z realiami pracy w korporacjach, tak i menedżerowie mogą pomyśleć o współpracy i wymieniać się wiedzą z zakresu kierowania zespołami pracowników. Tak jednak dzieje się znacznie rzadziej niż w przypadku pracowników.

Podobnie jak wiele obszarów życia, tak i zarządzanie zespołami przeszło w ostatnich latach gruntowne przeobrażenia – podkreśla Remigiusz Wojciechowski, Lider Enterprise Support Solutions w Bayer GBS. Założyciel Bayer GBS Gdańsk. Wynika to ze zmian modelu pracy ze stricte biurowej na hybrydowy, a także w związku z wejściem na rynek pracy nowego pokolenia – Genracji Z, które zasadniczo inaczej podchodzi do pracy, niż poprzednie pokolenia. To są wyzwania, którym menedżerowie muszą umieć sprostać, a do nich dołączyć należy także zmienność sytuacji gospodarczej, oraz nowe wyzwania, z jakimi wcześniej nie mieliśmy do czynienia, jak chociażby większe zastosowanie w pracy sztucznej inteligencji. Wyzwania te wymagają od menedżerów stałego dopasowywania swoich zadań do zmieniającej się rzeczywistości i szkoleń, pomagających rozwijać nowe kompetencje. Wg mnie to bardzo ważne, aby własny rozwój oprzeć na ciekawych przykładach i na doświadczeniach innych menedżerów, także w czasie warsztatów, gdzie ramię w ramię jest okazja pracować wspólnie z liderami mierzącymi się z podobnymi wyzwaniami. 

Olivia Centre Gdańsku to największe i najnowocześniejsze centrum biznesowe w Polsce. Jego powierzchnia obecnie wynosi 175 tyś. m.kw., a docelowo znacznie przekroczy 200 tyś. m.kw. Najwięksi rezydenci Olivii to Amazon, Bayer, Capgemini, Energa, EPAM, Fujifilm, Lyreco, Medicover, Nike, Nordea, PwC, Ricoh, Sii, thyssenkrupp, dlatego stanowi wyjątkowe środowisko praktyków, którzy mogą współpracować na rzecz samorozwoju i wzajemnego wsparcia kompetencyjnego. Było jedynie kwestią czasu, aż takie forum wymiany wiedzy powstanie właśnie w Gdańsku.

Z taką myślą powstała idea nowej konferencji o nazwie LEADWELL, przygotowanej przez zespół coworkingu O4 z Olivia Centre. mówi Martyna Czarnobaj - Borowska, z zespołu O4 Coworking. Na fali wszechobecnej dyskusji o well-beingu postanowiliśmy odejść od powtarzających się wszędzie darmowych owoców, benefitów czy wyjazdów integracyjnych i skupić na tym, co naprawdę ważne. Na liderach i przywództwie.

Na terenie Olivia Centre swoją siedzibę ma także organizator InfoShare i Infoshare Academy: Oba nasze projekty dają nam dostęp do olbrzymiego zasobu wiedzy o obecnej sytuacji menedżerów, wyzwaniach, z jakimi muszą się mierzyć, a także zmian, które przetaczają się przez branżę – mówi Grzegorz Borowski, współtwórca InfoShare. Dzięki temu mam świadomość unikalnego momentu, w jakim wszyscy się znajdujemy i cieszę się, że powstaje forum wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk i możliwość współpracy. Wierzę, że taka wymiana i aktywność pozwoli każdemu z uczestników zbudować nowe kompetencje i wypracować ciekawe metody radzenia sobie z obecnymi wyzwaniami.

Projekt to szansa na wykorzystanie wiedzy wielu praktyków i okazja do wymiany doświadczeń w formie wspólnych warsztatów. Być może będzie również wskazówką, jak można budować społeczność w centrum biznesowym, nie tylko na poziomie pracowników, ale i kadry zarządzającej, odnoszącej wymierne korzyści z obecności w tym lub innym obiekcie. Takie inicjatywy mogą nieść korzyści także pracownikom, których przełożeni zyskają nowe kompetencje i będą bardziej świadomi rynkowych przeobrażeń oraz związanych z tym swoich potrzeb w zakresie rozwoju osobistego.

Warsztaty obędą się 7 listopada, a wszystkie szczegóły znajdują się na stronie leadwell.pl 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Praca BCC: Rewolucji w kodeksie pracy nie będzie Biuro prasowe
2024-12-29 | 09:00

BCC: Rewolucji w kodeksie pracy nie będzie

W 2024 r. dwukrotnie zmieniła się wysokość wynagrodzenia minimalnego oraz minimalnej stawki godzinowej i innych świadczeń ustalanych na ich podstawie. Duże emocje przyniosła też długo
Praca Kariera kobiet w IT, czyli ciągła walka ze stereotypami
2024-12-20 | 10:00

Kariera kobiet w IT, czyli ciągła walka ze stereotypami

Najbardziej kobietom karierę w IT utrudnia to, że mają masę przekonań w swoich głowach. Dużo słyszymy jako dziewczynki, a potem jako kobiety i to buduje nam przekonania o sobie i o
Praca 5 trendów, które zdominują polski rynek pracy w 2025 roku
2024-12-19 | 10:30

5 trendów, które zdominują polski rynek pracy w 2025 roku

Krzysztof Inglot, założyciel Personnel Service, ekspert rynku pracy Wolniejszy wzrost wynagrodzeń, przyspieszona automatyzacja i sztuczna inteligencja, jawne widełki płacowe oraz ciągły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.