Publicis Groupe CEE wzmacnia zespół kreatywny platformy Le Pont

Jerker Fagerström jako Chief Creative Officer dołączy do platformy Le Pont, którą w ramach Publicis Groupe CEE tworzą trzy centra kompetencyjne w Polsce, na Węgrzech i w Czechach. Fagerström będzie jednocześnie pełnił dotychczasową funkcję Chief Creative Officera w Publicis Groupe Nordics.
Jerker Fagerström był współzałożycielem agencji Saatchi & Saatchi Sztokholm, należącej do Publicis Groupe, następnie był partnerem zarządzającym DDB Szwecja skąd przeniósł się do Australii, by kierować agencją McCANN w Sydney, z którą szybko zdobył pierwszego w historii tej agencji Lwa w Cannes.
- Powołanie światowej klasy lidera w dziedzinie kreatywności na stanowisko szefa kreacji Le Pont odzwierciedla naszą ambicję stworzenia najlepszej na świecie platformy digital-first, ale jest także wyrazem naszej wiary w siłę kreatywności, napędzającej wszystko czym się zajmujemy. Mogę śmiało powiedzieć, że to największy transfer w zimowym „oknie transferowym” na scenie marketingowej regionu CEE. Jerker jest również po prostu wspaniałym człowiekiem, dlatego jestem przekonany, że oprócz kompetencji zarządczych w swoim obszarze kompetencji, wniesie do Le Pont ogrom inspiracji – mówi Tomas Lauko, CEO Publicis Groupe CEE.
Branża marketingowa jest dla Jerkera Fagerströma drugą ścieżką zawodową, jaką obrał w życiu. Na początku służył bowiem w szwedzkiej armii jako oficer, w tym przez siedem miesięcy przebywał na misji w Bośni. Zdobycie karnetu na mecze jego ulubionego klubu piłkarskiego Chelsea, zachęciło go do wyjazdu do Londynu na studia. Tam rozpoczął karierę w komunikacji marketingowej. Zaczynał jako strategic planner, by dojść do stanowisk zarządczych w agencjach reklamowych i wraz ze swoimi zespołami zdobywać nagrody na najważniejszych konkursach kreatywnych na świecie: D&AD, EFFIE, Cannes Lions (Titanium Lion), Eurobest, Clio czy One Show.
– Na styku kreatywności, technologii i dogłębnego zrozumienia ludzi powstają najlepsze pomysły. Le Pont jest miejscem gdzie takie rzeczy właśnie się dzieją, ponieważ koncentrujemy się na przyszłości, jesteśmy różnorodni kulturowo i uzupełniamy się wieloma kompetencjami, co sprawia, że kreatywne idee mogą być realizowane z największą precyzją. Fascynuje mnie potencjał Le Pont, a dodatkowo zawsze byłem wielkim fanem regionu Europy Środowo - Wschodniej – komentuje Jerker Fagerström.
– Dołączenie do zespołu Le Pont Jerkera, to świetna wiadomość nie tylko dla nas, ale także dla całej branży kreatywnej w regionie, bo stanowi najlepszy dowód na to, że jako Publicis Groupe jesteśmy atrakcyjnym miejscem dla największych postaci w tej dziedzinie. Myślę, że ten transfer, zainicjowany przez Le Pont, jest wymownym znakiem dla całej społeczności kreatywnej w regionie – mówi Konrad Dorabialski, współzarządzający Le Pont.
Utworzoną w ubiegłym roku, wirtualną platformę Le Pont, zarządzaną przez Konrada Dorabialskiego i Helgę Sásdi, tworzy obecnie 600 ekspertów z trzech rynków: Polski, Węgier i Czech. Blisko 400 z nich to specjaliści pracujących w Publicis Groupe Polska w Warszawie i Poznaniu. Reprezentują oni aż 22 narodowości z całego świata i, będąc częścią regionalnego zespołu, w Polsce tworzą rozwiązania dla największych globalnych marek. Polskie centrum kompetencyjne w ramach Le Pont odpowiada za realizację działań w obszarach commerce i produkcji. Centrum na Węgrzech zajmuje się contentem i dynamiczną kreacją, centrum w Czechach odpowiada za CRM, data, tech & development. Dzięki takiemu modelowi współpracy Le Pont oferuje marketerom kompleksowe rozwiązania digital- first, dostosowane do stale zmieniających się potrzeb konsumentów. Zdolność do szybkiej reakcji na wyzwania biznesowe Klientów z wykorzystaniem sił kreatywnych ma stanowić jeden z największych atutów platformy.

Jak performance marketing pomaga rosnąć firmom?

25. Kongres Public Relations – ćwierć wieku refleksji, wiedzy i inspiracji

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.