Komunikaty PR

Radosna IV – kolejny gotowy budynek

2022-06-22  |  14:00
Biuro prasowe

Po kilku latach realizacji projekt Radosna IV wchodzi na ostatnią prostą. Z czterech planowanych budynków trzy już są gotowe, a do zakończenie budowy ostatniego zostało kilka miesięcy.

 

Radosna IV to kontynuacja projektu mieszkaniowego realizowana przez Agrobex na terenie podpoznańskiego Zalasewa. W ramach tego etapu zaplanowano budowę czterech trzypiętrowych budynków wielorodzinnych o nowoczesnej linii i modernistycznej bryle. Łącznie 236 mieszkań. Dwa z nich ukończono i przekazano mieszkańcom w 2021 roku. Z kolei w kwietniu bieżącego roku dobiegła realizacja budynku nr 3 (Radosna 23) gdzie rozpoczął się już proces odbioru kluczy do lokali. W budowie pozostał największy budynek z 72 mieszkaniami o powierzchni od 44 do 62 mkw. – Ostatni budynek o nr 25 to już mocno zaawansowane prace budowlane. To także tylko kilkadziesiąt wolnych mieszkań. Trzeba przyznać, że wszystkie etapy w ramach projektu Radosna cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem. Lokalizacja, jakość wykonania oraz kompleksowość osiedla z pewnością wpływa na komfort i zadowolenie mieszkańców. – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Radosna IV to funkcjonalne i zróżnicowane powierzchniowo mieszkania. Lokale usytuowane na parterze posiadają ogródki, a pozostałe - balkony. Do dyspozycji są również windy oraz komórki lokatorskie. Agrobex nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach, dla których powstają bezpieczne place zabaw. – Osiedle Radosna to dla nas bardzo ważny projekt. Działalność deweloperską na terenie Zalasewa prowadzimy już kilkanaście lat, a tym samym przekazaliśmy mieszkania już setkom rodzin. I to dla nich tworzymy atrakcyjne przestrzenie, które służą wypoczynkowi, zabawie dzieci oraz integracji wszystkich mieszkańców. Mamy też mieszkania dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – dodaje Lucyna Jarczyńska. Zakończenie budowy ostatniego, czwartego budynku zaplanowano na III kwartał bieżącego roku. Ceny rozpoczynają się od 6900 zł brutto za mkw.

 

Zalasewo położone jest na terenie gminy Swarzędz, jedynie 3 km od granic Poznania. Jej popularność wynika z zapewnienia osobom poszukującym miejsca do zamieszkania bliskości terenów rekreacyjnych i czystszego powietrza. Na dodatek sukcesywnie wzbogacana infrastruktura usługowa i społeczna spełnia większość oczekiwań. Zaletą lokalizacji inwestycji jest bardzo dobrze rozwinięta komunikacja publiczna gminy Swarzędz na terenie której położona jest miejscowość Zalasewo. Ponadto, przyszli mieszkańcy z pewnością docenią szybki dojazd do Poznania, bliskość autostrady A2 oraz dróg krajowych. W najbliższej okolicy znajdują się także liczne punkty handlowo - usługowe. Rodziców zadowoli dobre zaplecze szkolno-oświatowe, bowiem kilka minut od inwestycji znajduje się szkoła podstawowa, przedszkole oraz kluby malucha. Natomiast miłośnicy aktywności fizycznej znajdą tu tereny zielone i rekreacyjne, a w okolicy pływalnię, kluby fitness, boiska sportowe oraz ścieżki pieszo-rowerowe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości #nowehistorie w relacjach pomiędzy inwestorami, a służbami konserwatorskimi Biuro prasowe
2024-04-26 | 14:30

#nowehistorie w relacjach pomiędzy inwestorami, a służbami konserwatorskimi

Link do zdjęć onedrive: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jM4jc133ZQwXSEKldg?e=OhX42F   Wetransfer: https://we.tl/t-xlJ8N4rpMc    #nowehistorie w relacjach
Nieruchomości Z jakimi problemami borykają się właściciele podczas wykańczania mieszkania
2024-04-26 | 14:00

Z jakimi problemami borykają się właściciele podczas wykańczania mieszkania

Wydłużający się czas wykańczania nieruchomości, przekroczenie założonego budżetu, rosnące ceny materiałów i stres to najczęstsze problemy, z którymi mierzyli się
Nieruchomości Popyt na komfortowe przestrzenie dla studentów wciąż rośnie
2024-04-26 | 13:30

Popyt na komfortowe przestrzenie dla studentów wciąż rośnie

Atrakcyjność Polski dla studentów zagranicznych stale rośnie. Wysoko wykwalifikowana kadra wykładowców, stosunkowo niskie koszty utrzymania oraz bardzo konkurencyjny koszt

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.