RAFAMET S.A. zaprezentował możliwości na seminarium w Warszawie
Adventure Media
Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl
Spółka z Kuźni Raciborskiej pozycję tę potwierdziła na niedawnym seminarium zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie.
RAFAMET S.A. wziął udział w seminarium pt. „Nowoczesne systemy utrzymania i diagnostyki zestawów kołowych”, które zorganizowane zostało przez SITK. Dokładnie 6 października w Instytucie Kolejnictwa w Warszawie wysłuchano licznych prelekcji oraz przyjrzano się urządzeniom zaprezentowanym w Centralnym Zakładzie Intercity S.A.
Ważne rozmowy i prezentacja tokarki UGE 300 N
Podczas październikowego seminarium odbył się szereg paneli ściśle związanych z tematyką seminarium. Grono prelegentów zasilił także Janusz Bluk, Dyrektor Marketingu firmy RAFAMET S.A. wygłaszając referat pt. „Nowoczesna tokarka podtorowa do reprofilacji zestawów kołowych w pojazdach szynowych”. - Ze względu na obecną sytuację z COVID-19 seminarium było dość kameralnym spotkaniem, jednak bardzo dla nas owocnym i ciekawym. W trakcie wydarzenia poruszyliśmy tematy związane z zagadnieniami utrzymania w ruchu kolejowych zestawów kołowych - mówi Janusz Bluk, Dyrektor Marketingu firmy RAFAMET S.A., który przedstawił zebranym m.in. historyczne fakty dotyczące spółki z Kuźni Raciborskiej, kamienie milowe firmy, cenne informacje poświęcone ofercie produktowej firmy z naciskiem na urządzenia dla kolejnictwa, a zwłaszcza na tokarki podtorowe, ich innowacyjność, a także rozwiązania technologiczne.
- Takie wydarzenia są dla nas doskonałą sposobnością do podtrzymania ważnych relacji. Tak stało się w przypadku zaprzyjaźnionej firmy GRAW Sp. z o.o. (Goldschmidt Group) z którą wspólnie mogliśmy akcentować sukcesy i dobrą współpracę na polu diagnostyki oraz pomiarów dla profili kół i zestawów kołowych. Niezmiernie cieszy nas także fakt, że uczestnicy wydarzenia mogli na własne oczy zobaczyć maszynę firmy RAFAMET, która pracuje w warsztatach naprawczych Intercity - tłumaczy J. Bluk. Wspomniana maszyna to tokarka podtorowa UGE 300 N, która znajduje się w Centralnym Zakładzie Intercity S.A. w Warszawie. Jest to sterowana numerycznie dwusuportowa tokarka specjalistyczna przeznaczona do regeneracji profili kół jezdnych i powierzchni ciernych tarcz hamulcowych ciężkich pojazdów trakcji szynowej bez konieczności demontażu zestawów kołowych.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele firm związanych z szeroko rozumianą branżą kolejową, operatorzy odpowiedzialni za transport pasażerski i towarowy, usługi serwisowe, a także reprezentanci stowarzyszeń branżowych. Warszawskiemu seminarium towarzyszyły także obchody jubileuszu 25-lecia Krajowego Klubu Seniora SITK (Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej).
***
Autor tekstu: Magdalena Matusik/ Adventure Media
Zdjęcia: RAFAMET S.A.
***
RAFAMET S.A.
Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym oraz hutniczym. Udział eksportu w sprzedaży ogółem to około 68-85 proc. Kapitał zakładowy wynosi 43.187.010 zł.
* * *
Kontakt:
www.rafamet.com.pl
Magdalena Matusik
magdalena.matusik@adventure.media.pl
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. kom. 690 449 064
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.