Raport GigaOm: Commvault trzeci rok z rzędu liderem branży

SIGMA International (Poland)
SIGMA International (Poland)
ul. Olesińska 2
02-548 Warszawa
sigma|sigma.com.pl| |sigma|sigma.com.pl
+48 22 626 96 74
sigma.com.pl
Commvault, globalny lider w dziedzinie przeznaczonych dla przedsiębiorstw inteligentnych usług przetwarzania danych w środowiskach lokalnych, chmurowych i SaaS, poinformował, że w raporcie z nowego badania GigaOm Radar for Kubernetes Data Protection został wyróżniony jako „lider” i „znakomitość” („outperformer”) już trzeci rok z rzędu. Badanie, przeprowadzone przez GigaOm – wiodącą firmę wyspecjalizowaną w analizach branżowych, dotyczyło ochrony danych na platformach Kubernetes.
Firma Commvault, podobnie jak 14 innych dostawców objętych badaniem, była oceniana na podstawie takich kryteriów, jak efektywna realizacja celów, plany rozwoju i zdolność do wprowadzania innowacji. Zdaniem GigaOm Commvault „radzi sobie świetnie, z powodzeniem łącząc rozwiązania przeznaczone dla aplikacji SaaS, infrastruktury lokalnej (opartej na maszynach wirtualnych), środowisk kontenerowych i baz danych”. Commvault zapewnia bezpieczeństwo danych platformom Kubernetes za pomocą swojego oprogramowania Commvault Complete™ Data Protection i rozwiązań Metallic Data Management as a Service (DMaaS), dzięki którym klienci zyskują większą elastyczność wyboru dostawcy pamięci masowych w swoich rozległych ekosystemach.
Generalnie rynek jest bardzo dynamiczny, a dostawcy starają się zagwarantować użytkownikom spójną obsługę w różnych chmurach, dostarczając zaawansowane rozwiązania zwiększające mobilność aplikacji i danych – powiedział Joep Piscaer, analityk z firmy GigaOm. Commvault zapewnia szerokie wsparcie dla maszyn wirtualnych, kontenerów, usług przetwarzania danych (również w chmurze) i baz danych na jednej platformie. Jego rozwiązania sprawdzają się więc doskonale w środowiskach hybrydowych i złożonych aplikacjach. Commvault oferuje zabezpieczenia (chroniące m.in. przed atakami ransomware) na wielką skalę, co ma szczególne znaczenie dla dużych przedsiębiorstw.
Technologia Kubernetes i kontenery nie zastąpiły (jeszcze) wszystkich aplikacji tradycyjnych i chmurowych. Zostały jednak zintegrowane ze światem aplikacji i potrzebują odpowiedniej ochrony. W ubiegłym roku Commvault znacznie rozszerzył ochronę obciążeń Kubernetes, integrując w pełni zautomatyzowane funkcje zarządzania, replikacji, migracji i zabezpieczeń ze swoją ofertą inteligentnych usług przetwarzania danych. Jak wynika z badania GigaOm Radar for Kubernetes Data Protection, Commvault zapewnia skuteczną ochronę „aplikacji hybrydowych działających na platformach Kubernetes oraz w środowiskach maszyn wirtualnych i usług w chmurze, konsolidując operacje zaplecza na jednej platformie”.
Bardzo nas cieszy, że już trzeci rok z rzędu otrzymaliśmy tytuły „lidera” i „znakomitości” („outperformer”) w badaniu GigaOm Radar for Kubernetes Data Protection. Jesteśmy również dumni z inwestycji i szybkich postępów, jakie poczyniliśmy, rozszerzając naszą zaawansowaną technologię ochrony danych w taki sposób, aby obsługiwała najszerszy zakres obciążeń w całej branży – powiedział Ranga Rajagopalan, wiceprezes ds. produktów w firmie Commvault. Dzięki natywnej integracji tej technologii z platformą Kubernetes firma Commvault zapewnia pełną ochronę środowiskom nowoczesnych aplikacji w przedsiębiorstwach klientów, obejmującą całe klastry oraz poziom przestrzeni nazw, kompletną i skalowalną niezależnie od tego, gdzie uruchamiana jest aplikacja.
Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Commvault i jego oferta Metallic SaaS plasują się w raporcie z badania GigaOm Radar for Kubernetes Data Protection, zapoznaj się z pełną treścią raportu.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rząd zapowiada nową strategię wspierającą polski kapitał. Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji państwowych
Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.
Finanse
Członek RPP spodziewa się obniżki stóp procentowych już w maju, może nawet o 50 pb. Potem dyskusja o kolejnej obniżce możliwa w lipcu

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu. W grze może być nawet 50 punktów bazowych na początek, a do końca roku dwa razy tyle. Podwyższona niepewność w globalnej gospodarce spowodowana polityką administracji w Waszyngtonie to dodatkowy czynnik, który powinien wesprzeć decyzję o poluzowaniu polityki pieniężnej.
Prawo
Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP. Urząd zyska nowe kompetencje

Zgodnie z procedowaną ustawą Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanie się Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców i zyska nowe uprawnienia. Wśród nich najważniejsze to możliwość reprezentowania wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, i rolników, a także inicjatywa ustawodawcza. Ustawą w kolejnych tygodniach ma się zająć rząd.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.