Raport Strong Leaders Creator in IT - zgłoszenia przedłużone do 15 lipca
Promocja dobrych praktyk dotyczących rozwoju pracowników i zaprezentowanie organizacji tworzących przyjazne środowisko zawodowe - to główne cele powstającego właśnie raportu Strong Leaders Creator in IT, tworzonego przez agencję Come Creations Group. Ze względu na obecną sytuację, zgłoszenia do publikacji zostają przedłużone do 15 lipca.
Idea raportu
Projekt będzie prezentował działania firm technologicznych skupione wokół tworzenia optymalnego środowiska do rozwoju zawodowego i osobistego skierowane do kobiet. Raport pokaże również, co robią przedsiębiorstwa, aby wspierać swoje zespoły na każdym etapie ścieżki kariery. Opracowanie będzie podzielone na cztery kategorie główne: rekrutacja, edukacja, ścieżka awansu, macierzyństwo i opieka.
Przedsiębiorstwo, które zaprezentuje najciekawsze przykłady działań otrzyma tytuł “Strong Leaders Creator in IT” oraz statuetkę. Wyróżnienie zostanie wręczone firmom w 3 kategoriach w zależności od liczby zatrudnionych osób: do 50, 50-250, powyżej 250.
Udział w projekcie to doskonała okazja do pokazania swoich najlepszych praktyk, mających na celu realne wdrażenie idei diversity & inclusion na różnym etapie rozwoju zawodowego. Dodatkowo, nasza agencja poprowadzi dla zwycięzców w każdej z kategorii miesięczną kampanię employer brandingową - mówi Anita Kijanka, CEO Come Creations Group.
Jak zgłosić się do raportu?
Do raportu mogą zgłaszać się przedsiębiorstwa z branży IT i nowych technologii - startupy oraz korporacje, które świadomie kreują i rozwijają tematykę diversity & inclusion w obszarach rekrutacji, edukacji i rozwoju pracowników oraz w podejściu do macierzyństwa i opieki.
Firmy mogą zgłaszać się samodzielnie lub być nominowane przez kogoś z zewnątrz za pomocą formularza na stronie https://strongleadersinit.com/. Przedstawiciel agencji Come Creations Group w ciągu 3 dni od zgłoszenia kontaktuje się z nominowaną firmą i prosi o uzupełnienie ankiety. Jej wypełnienie zajmuje ok. 20 minut. Co ważne, udział w raporcie jest bezpłatny.
Wierzymy, że nasza inicjatywa spotka się z zainteresowaniem przedstawicieli firm technologicznych. Wspólnie możemy stworzyć podręcznik dobrych praktyk, który będzie cegiełką do wkładu w budowanie kultury organizacji przyjaznej pracownikom - podsumowuje Anita Kijanka.

Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej

Zawody, które wracają do łask – przegląd niszowych, ale potrzebnych profesji

Zaproszenie do Sejmu RP na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.