Realizacja e-recepty i dowóz leków z apteki
PR Calling
Czerska 8/10
00-732 Warszawa
katarzyna.dworzynska|prcalling.pl| |katarzyna.dworzynska|prcalling.pl
+48501001377
https://www.prcalling.com
Miniony rok dobitnie pokazał, że choć koronawirus jest z nami i zbiera swoje żniwo, ludzie wciąż chorują na inne przypadłości, mają swoje przewlekłe schorzenia i potrzebują niezbędnych świadczeń medycznych, bez czekania na koniec pandemii. Według danych GUS, największą śmiertelność niezmiennie od kilku lat generują choroby nowotworowe i układu krążenia, które odpowiadają za ok. 70% wszystkich zgonów[1]. Okres jesienno-zimowy to także sezon na przeziębienia i grypę. Pacjenci, w szczególności osoby starsze – z uwagi na własne zdrowie i bezpieczeństwo oraz obowiązujące obostrzenia i trudności z dostępem do lekarzy czy przychodni, często nie otrzymują niezbędnej pomocy medycznej. HomeDoctor – największa w Polsce platforma oferująca konsultacje lekarskie prowadzi pionierski program „Recepta dla Seniora”, oferujący konsultacje lekarskie i dowóz wykupionych leków do domu pacjenta.
Program „Recepta dla Seniora” jest przeznaczony w szczególności dla osób starszych oraz wszystkich tych, którzy w trosce o własne bezpieczeństwo wolą pozostać w domu i nie narażać się na ryzyko zachorowania, jednak wciąż potrzebują kontaktu z lekarzem POZ czy innym specjalistą, aby wykupić swoje leki. Z powodu pandemii, leczenie pozostałych chorób i kontynuacja kuracji są utrudnione, kolejki do lekarzy wydłużają się, dostęp do przychodni i centrów medycznych jest ograniczony. Stąd pomysł na kompleksową usługę medyczną, możliwą do zrealizowania w bezpiecznych, domowych warunkach.
„Recepta dla Seniora” to:
- telefoniczna konsultacja z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarzem wybranej specjalizacji (lekarz oddzwania do pacjenta nawet w 15 min.);
- możliwość uzyskania e-recepty podczas konsultacji (na podstawie decyzji lekarza);
- wystawione na recepcie leki odbiera w aptece pracownik HomeDoctor, który dostarcza je do domu pacjenta.
– Walka służby zdrowia ze skutkami pandemii COVID-19 powoduje, że pacjenci, którzy na co dzień zmagają się ze schorzeniami i przewlekłymi chorobami, nie mają zapewnionego szybkiego dostępu do lekarzy prowadzących. Zwłaszcza seniorzy, którzy z uwagi na wiek i choroby współistniejące, są klasyfikowani jako grupa wysokiego ryzyka zarażenia koronawirusem, stosują się do zaleceń pozostania w domu i przez to nie otrzymują niezbędnej pomocy lekarskiej i nie mogą łatwo uzyskać niezbędnych leków. Dodatkowo, zdarzają się sytuacje, gdy członkowie rodziny bądź opiekunowie, którzy dotąd wspierali seniorów, nie mogą tego zrobić z uwagi na kwarantannę, strach o zdrowie własne i najbliższych czy swoją chorobę – mówi Szymon Horaczuk, prezes HomeDoctor i dodaje: – Chcemy odpowiedzieć na tę potrzebę właśnie poprzez usługę „Recepta dla Seniora” – konsultacje z lekarzami różnych specjalizacji bez potrzeby wychodzenia z domu i dowóz leków pod wskazany adres. Seniorzy i ich opiekunowie mogą skorzystać ze strony www.receptadlaseniora.pl, gdzie otrzymają instrukcję, jak w szybki i prosty sposób zamówić usługę. Realizacja całego procesu zajmuje zaledwie kilka godzin od zamówienia do momentu dostarczenia leków do domu pacjenta.
Zamówienie na usługę konsultacji lekarskiej z dowozem leków można złożyć na stronie www.receptadlaseniora.pl lub telefonicznie pod numerem infolinii +48 22 255 32 67. Jest ona całodobowa, działa przez 7 dni w tygodniu – także w weekendy i święta – oraz zapewnia telefoniczne wsparcie wykwalifikowanych dyspozytorów medycznych, którzy nawigują pacjenta krok po kroku. Jednorazowy koszt telekonsultacji i dostarczenia leków to 99 zł, płatne przelewem. Dodatkowo, pacjent pokrywa koszt leków na podstawie paragonu z apteki. Odbierając leki w domu może zapłacić za nie kartą lub gotówką.
– W HomeDoctor nie stosujemy żadnych ukrytych kosztów, nie współpracujemy z żadną siecią aptek, leki kupujemy w miejscu wskazanym przez pacjenta – jeśli ma on takie życzenie. Pacjent ma również wpływ na realizację wystawionej recepty, np. na zamienniki leków. Proces zakupu i dostawy leków do domu seniora odbywa się zaledwie w ciągu kilku godzin od zamówienia – dodaje Szymon Horaczuk.
Usługa konsultacji lekarskiej z dowozem leków jest obecnie dostępna dla mieszkańców Warszawy,
w planach jest jej rozszerzenie na kolejne miasta.
[1] https://www.politykazdrowotna.com/48211,umieralnosc-w-polsce-najczestsze-przyczyny-zgonow

Geny mają znaczenie – szybka diagnostyka może zmienić życie z ALS

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.