Komunikaty PR

Realizacja e-recepty i dowóz leków z apteki

2021-01-15  |  15:01
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Dworzyńska
PR Calling

Czerska 8/10
00-732 Warszawa
katarzyna.dworzynska|prcalling.pl| |katarzyna.dworzynska|prcalling.pl
+48501001377
https://www.prcalling.com

Miniony rok dobitnie pokazał, że choć koronawirus jest z nami i zbiera swoje żniwo, ludzie wciąż chorują na inne przypadłości, mają swoje przewlekłe schorzenia i potrzebują niezbędnych świadczeń medycznych, bez czekania na koniec pandemii. Według danych GUS, największą śmiertelność niezmiennie od kilku lat generują choroby nowotworowe i układu krążenia, które odpowiadają za ok. 70% wszystkich zgonów[1]. Okres jesienno-zimowy to także sezon na przeziębienia i grypę. Pacjenci, w szczególności osoby starsze – z uwagi na własne zdrowie i bezpieczeństwo oraz obowiązujące obostrzenia i trudności z dostępem do lekarzy czy przychodni, często nie otrzymują niezbędnej pomocy medycznej. HomeDoctor – największa w Polsce platforma oferująca konsultacje lekarskie prowadzi pionierski program „Recepta dla Seniora”, oferujący konsultacje lekarskie i dowóz wykupionych leków do domu pacjenta.

Program „Recepta dla Seniora” jest przeznaczony w szczególności dla osób starszych oraz wszystkich tych, którzy w trosce o własne bezpieczeństwo wolą pozostać w domu i nie narażać się na ryzyko zachorowania, jednak wciąż potrzebują kontaktu z lekarzem POZ czy innym specjalistą, aby wykupić swoje leki. Z powodu pandemii, leczenie pozostałych chorób i kontynuacja kuracji są utrudnione, kolejki do lekarzy wydłużają się, dostęp do przychodni i centrów medycznych jest ograniczony. Stąd pomysł na kompleksową usługę medyczną, możliwą do zrealizowania w bezpiecznych, domowych warunkach.

 „Recepta dla Seniora” to:

  • telefoniczna konsultacja z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarzem wybranej specjalizacji (lekarz oddzwania do pacjenta nawet w 15 min.);
  • możliwość uzyskania e-recepty podczas konsultacji (na podstawie decyzji lekarza);
  • wystawione na recepcie leki odbiera w aptece pracownik HomeDoctor, który dostarcza je do domu pacjenta.

 

Walka służby zdrowia ze skutkami pandemii COVID-19 powoduje, że pacjenci, którzy na co dzień zmagają się ze schorzeniami i przewlekłymi chorobami, nie mają zapewnionego szybkiego dostępu do lekarzy prowadzących. Zwłaszcza seniorzy, którzy z uwagi na wiek i choroby współistniejące, są klasyfikowani jako grupa wysokiego ryzyka zarażenia koronawirusem, stosują się do zaleceń pozostania w domu i przez to nie otrzymują niezbędnej pomocy lekarskiej i nie mogą łatwo uzyskać niezbędnych leków. Dodatkowo, zdarzają się sytuacje, gdy członkowie rodziny bądź opiekunowie, którzy dotąd wspierali seniorów, nie mogą tego zrobić z uwagi na kwarantannę, strach o zdrowie własne i najbliższych czy swoją chorobę – mówi Szymon Horaczuk, prezes HomeDoctor i dodaje: – Chcemy odpowiedzieć na tę potrzebę właśnie poprzez usługę „Recepta dla Seniora” – konsultacje z lekarzami różnych specjalizacji bez potrzeby wychodzenia z domu i dowóz leków pod wskazany adres. Seniorzy i ich opiekunowie mogą skorzystać ze strony www.receptadlaseniora.pl, gdzie otrzymają instrukcję, jak w szybki i prosty sposób zamówić usługę. Realizacja całego procesu zajmuje zaledwie kilka godzin od zamówienia do momentu dostarczenia leków do domu pacjenta.

Zamówienie na usługę konsultacji lekarskiej z dowozem leków można złożyć na stronie www.receptadlaseniora.pl lub telefonicznie pod numerem infolinii +48 22 255 32 67. Jest ona całodobowa, działa przez 7 dni w tygodniu – także w weekendy i święta – oraz zapewnia telefoniczne wsparcie wykwalifikowanych dyspozytorów medycznych, którzy nawigują pacjenta krok po kroku. Jednorazowy koszt telekonsultacji i dostarczenia leków to 99 zł, płatne przelewem. Dodatkowo, pacjent pokrywa koszt leków na podstawie paragonu z apteki. Odbierając leki w domu może zapłacić za nie kartą lub gotówką.

– W HomeDoctor nie stosujemy żadnych ukrytych kosztów, nie współpracujemy z żadną siecią aptek, leki kupujemy w miejscu wskazanym przez pacjenta – jeśli ma on takie życzenie. Pacjent ma również wpływ na realizację wystawionej recepty, np. na zamienniki leków. Proces zakupu i dostawy leków do domu seniora odbywa się zaledwie w ciągu kilku godzin od zamówienia – dodaje Szymon Horaczuk.

Usługa konsultacji lekarskiej z dowozem leków jest obecnie dostępna dla mieszkańców Warszawy,
w planach jest jej rozszerzenie na kolejne miasta.

 


[1] https://www.politykazdrowotna.com/48211,umieralnosc-w-polsce-najczestsze-przyczyny-zgonow

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Sanofi wprowadza koncepcję pracy Work X 2.0. Biuro prasowe
2024-05-13 | 11:45

Sanofi wprowadza koncepcję pracy Work X 2.0.

Sanofi redefiniuje organizację pracy wprowadzając w Polsce globalną strategią Work X 2.0. Innowacyjne podejście do kształtowania środowiska pracy wychodzi naprzeciw nowym oczekiwaniom
Zdrowie BRAK ZDJĘCIA
2024-05-13 | 10:30

Więcej pacjentów w gabinetach weterynaryjnych, rośnie świadomość opiekunów

Jedna trzecia (31 proc.) weterynarzy spodziewa się, że właściciele zwierząt będą korzystać z coraz szerszego wachlarza usług w gabinetach weterynaryjnych. Wśród nich znajdzie się nie tylko leczenie, ale też profilaktyka,
Zdrowie Centrum Diagnostyczne 4DCenter otwiera się na Placu Zamkowym
2024-05-08 | 11:12

Centrum Diagnostyczne 4DCenter otwiera się na Placu Zamkowym

Otwórz drzwi do zdrowia w sercu Warszawy - Centrum Diagnostyczne 4DCenter to nowy punkt na mapie stolicy. Domem świeżo otwartego Centrum Diagnostycznego został należący do Senatorska

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Szybki rozwój 5G w Orange Polska. Do końca roku operator uruchomi 3 tys. stacji dających dostęp do nowej technologii

– W całym kraju jest już 1,5 tys. stacji 5G obsługujących pasmo C, ale cały czas pracujemy nad zwiększeniem zasięgu i włączamy kolejne. Do końca roku klienci Orange Polska będą korzystać łącznie z 3 tys. stacji, które włączamy zarówno w dużych aglomeracjach, jak i w mniejszych miejscowościach – zapowiada Jolanta Dudek, wiceprezes Orange Polska ds. rynku konsumenckiego. Jak podkreśla, ta technologia, która na dobre ruszyła w Polsce z początkiem tego roku, jest dla konsumentów rewolucją w korzystaniu z mobilnego internetu. Wraz z jej upowszechnianiem Polacy kupują też coraz więcej telefonów obsługujących sieć 5G – łącznie w ich rękach jest już 3,25 mln takich smartfonów, a dostępność takiego sprzętu poprawiają coraz bardziej przystępne ceny.

Finanse

Trwają prace nad reformą finansowania samorządów. Mają zyskać większą autonomię i niezależność budżetu od zmian w podatkach

Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Transport

Nadchodzi kumulacja inwestycji finansowanych ze środków UE. Wykonawcy muszą się przygotować na problemy z dostępnością kadr i zasobów

W związku z odblokowaniem środków unijnych firmy – zwłaszcza z sektora budowlanego – spodziewają się w tym roku boomu w inwestycjach infrastrukturalnych. Barierą dla ich realizacji może się jednak okazać dostępność rąk do pracy. Przedsiębiorcy obawiają się też, że kumulacja inwestycji w krótkim czasie może pociągnąć za sobą wzrost popytu nie tylko na kadry, ale i materiały czy specjalistyczne usługi podwykonawcze, co z kolei może się przełożyć na wzrost cen. – Od strony formalnej jesteśmy przygotowani do poradzenia sobie z tą kumulacją. Jest możliwość punktowych zmian w prawie zamówień publicznych i tego nie wykluczam – mówi Hubert Nowak, prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.