Red Hat mianował Agnes Dora Fabok nowym dyrektorem generalnym w regionie CEE
Agnes Dora Fabok dołącza do firmy Red Hat jako nowa dyrektor generalna w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Uzupełni ona zespół liderów skupionych wokół Dietera Fernera-Pandolfi (Country Manager Austria), Richarda Zobrista (Country Manager Szwajcaria), Gregora von Jagow (Country Manager Niemcy) i Dinko Eror (vice president EMEA, Central Europe). Agnes wnosi do Red Hat swoje ponad 20-letnie doświadczenie w kierowaniu działami IT. Będzie aktywnie wspierać klientów oraz partnerów, którzy chcą w pełni wykorzystać otwarte technologie chmury hybrydowej Red Hat, a tym samym rozwijać biznes w tym regionie.
Przed Red Hat Fabok pracowała w firmach technologicznych, w tym w Serrala Group GmbH, Kofax Austria GmbH i ostatnio w Iron Mountain, gdzie pełniła funkcję szefa sprzedaży EMEA Global Digital Solutions.
Od edge computingu i usług chmurowych, aż do automatyzacji IT oraz technologii chmurowych, Fabok będzie koncentrować się na wspieraniu partnerów w Europie Środkowo-Wschodniej, zapewnianiu klientom wyjątkowych doświadczeń i sukcesów, a wszystko to przy jednoczesnym wzmacnianiu otwartej, integracyjnej kultury Red Hat.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.