Reduta Nowe Podolany. Budynek nr 9 z ostatnimi mieszkaniami
Jeszcze w tym roku nastąpi przekazanie kluczy nowym mieszkańcom projektu Reduta Nowe Podolany w Poznaniu. Tym razem będą to 142 lokale w ramach budynku nr 9. W sprzedaży zostały jeszcze wolne mieszkania z tego etapu.
Inwestycja Reduta Nowe Podolany to popularny projekt mieszkaniowy na terenie Poznania. Inwestor, spółka EBF Development zrealizowała do tej pory 8 budynków. Natomiast jeszcze w tym roku, w III kwartale będzie gotowy kolejny, sześciokondygnacyjny budynek o numerze 9. – Wszystko na to wskazuje, że w sierpniu bieżącego roku rozpoczniemy procedurę związaną z odbiorami mieszkań. W sprzedaży zostały jeszcze 4 lokale mieszkalne. – wskazuje Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development.
Budynek nr 9 to 142 mieszkania o powierzchni od 41,20 do 78,08 mkw. Tym samym powstaną lokale 2-, 3- i 4-pokojowe. Wszystkie mieszkania posiadają balkon, dostępne są także komórki lokatorskie oraz cichobieżne windy. Wielkim udogodnieniem jest podziemna hala garażowa zlokalizowana pod budynkiem mieszkalnym, uzupełniona o miejsca postojowe naziemne. Ponadto deweloper posiada wolne miejsca postojowe w halach garażowych z pierwszego etapu tej inwestycji. Warto dodać, że EBF Development wielka wagę przykłada do jakości wykonania, a części wspólne jak np. klatki schodowe wyróżniają się estetyką i aranżacją nawiązującą do stylu hotelowego. W kontekście całego osiedla deweloper dba również o elementy małej architektury. Są skwery zielone, drogi wewnętrzne, place zabaw, chodniki i oświetlenia.
Osiedle Reduta Nowe Podolany położone jest w północnej części Poznania. Ta lokalizacja umożliwia dogodny dojazd do centrum miasta, jak i głównych węzłów komunikacyjnych. Rodziców zadowoli dobre zaplecze szkolno - oświatowe oraz handlowo – usługowe. Miłośnicy aktywności fizycznej znajdą tu tereny zielone i rekreacyjne, a także obiekty sportowe. Z kolei przedsiębiorcy znajdą tu swoje miejsce na biznes. Deweloper posiada do sprzedaży jeszcze trzy lokale usługowe w inwestycji Reduta Nowe Podolany (w budynkach nr 5 i 9).

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.