Komunikaty PR

Rehabilitacja dzieci dzięki AI

2023-05-19  |  13:00
Do pobrania PhiLabs ( 0.03 MB )

Rehabilitacja dzieci dzięki sztucznej inteligencji? Tak wygląda fizjoterapia w XXI wieku. 

Polski start-up medyczno-technologiczny, PhiLabs S.A., przygotowuje się do emisji crowdfundingowej

 

Według szacunków Ministerstwa Zdrowia, nawet 70 proc. dzieci w wieku szkolnym może mieć wady postawy, a aż u 10-15 proc. diagnozowane są one jako ciężkie. Niekorygowane, nabyte w wieku szkolnym, mogą mieć poważne konsekwencje w późniejszym czasie. Dlatego tak istotna jest odpowiednia rehabilitacja. PhiLabs S.A. stworzyło urządzenie PHIBOX, które wykorzystując sztuczną inteligencję, daje możliwość codziennej rehabilitacji. W celu dalszego rozwoju projektu oraz jeszcze skuteczniejszego dotarcia do klientów, spółka podjęła decyzję o pozyskaniu finansowania w ramach crowdfundingu udziałowego.

 

W Polsce, w grupie wiekowej 3-18 lat, wady postawy stanowią jeden z najczęściej występujących problemów zdrowotnych. Poważne wady postawy mogą dotyczyć 10-15 proc. dzieci w wieku szkolnym, a wśród nich wyróżnia się m.in. zniekształcenia statyczne kończyn dolnych (u 10-15 proc. dzieci).

„Odpowiednia i systematyczna rehabilitacja wad postawy u dzieci jest niezwykle istotna. Mogą one powodować wiele problemów zdrowotnych - bóle pleców, problemy z oddychaniem, ograniczenie ruchomości i ogólne pogorszenie jakości życia. W okresie dziecięcym, kiedy ciało dziecka rozwija się i kształtuje, wady postawy są zdecydowanie łatwiejsze do skorygowania, niż w dorosłości. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej diagnozować i rozpocząć u dzieci leczenie. Taka rehabilitacja może obejmować różne techniki, w tym ćwiczenia wzmacniające, terapię manualną, a także korekcję postawy poprzez odpowiednie ustawienie ciała i kształtowanie prawidłowych nawyków ruchowych. Jako fizjoterapeutka doskonale wiem, jak istotna jest regularna rehabilitacja, która dla dzieci często bywa mało atrakcyjnym, monotonnym zajęciem. Tak zrodził się pomysł na PHIBOX – urządzenie do codziennej, regularnej rehabilitacji, które można wykorzystywać także w domu.” – mówi Dorota Matczak, CEO w PhiLabs S.A.

AI w rehabilitacji

W celu poprawienia efektywności treningów dla dzieci i zwiększenia ich motywacji do wykonywanych ćwiczeń, zespół PhiLabs S.A. postanowił wykorzystać możliwości sztucznej inteligencji. AI ma coraz większe zastosowanie w medycynie i rehabilitacji, przynosząc korzyści dla pacjentów i lekarzy, może bowiem pomóc w zaplanowaniu indywidualnego programu rehabilitacji dla pacjenta, monitorowaniu jego postępów i modyfikacji programu w razie potrzeby.

„Zespół PhiLabs S.A., składający się z wyspecjalizowanych naukowców, inżynierów i fizjoterapeutów, połączyła idea, aby stworzyć przestrzeń, w której będzie można wykorzystać wiedzę i doświadczenie z kilku dyscyplin związanych z rehabilitacją dzieci i młodzieży. Dzięki temu możliwe stało się stworzenie nowoczesnego oprogramowania i urządzeń. Opracowane przez nas rozwiązania z jednej strony pomagają zadbać o prawidłowy rozwój fizyczny najmłodszych, dając im przy tym dużo radości, z drugiej zaś pozwalają fizjoterapeutom bardziej obiektywnie prowadzić i monitorować postępy terapii” – mówi Daniel Karaszewski, Medical and research advisor w PhiLabs S.A.

Tak powstał PHIBOX - jest to innowacyjne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń korygujących wady postawy, przeznaczone dla młodych pacjentów, stworzone przy współpracy PhiLabs S.A. z Politechniką Warszawską i Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. 

 

PhiLabs – kompleksowe wsparcie w rehabilitacji

W 2016 roku PhiLabs S.A. otworzył w Warszawie pierwszą przychodnię, „Active Place”, która do tej pory obsłużyła już blisko 2000 pacjentów. Ze względu na widoczne zapotrzebowanie na rynku, w 2022 podjęto decyzję o otwarciu kolejnej placówki w Warszawie.

„Na początku 2023 roku rozpoczęliśmy prace nad ośrodkiem stacjonarnym pod Warszawą, w którym będą organizowane m.in. turnusy rehabilitacyjne dla dzieci i młodzieży, wraz z kompleksową diagnostyką. Dzięki zdobytemu doświadczeniu w prowadzeniu dwóch przychodni, zdobyliśmy wiedzę, w jaki sposób udoskonalać naszą pracę, tak by jak najlepiej odpowiadała na potrzeby dzieci, młodzieży i ich rodziców.” – komentuje Dorota Matczak, CEO w PhliLabs S.A.  

Celem spółki jest dostarczanie wysokiej jakości usług medycznych dla całych rodzin poprzez otwieranie kolejnych placówek w Polsce oraz popularyzowanie nowoczesnych urządzeń do rehabilitacji. 

 

Rozwój PHIBOX dzięki crowdfundingowi

Od początku istnienia PhiLabs S.A, rozwój spółki finansowany był przede wszystkim ze środków założycielki oraz innych inwestorów. W celu dalszego rozwoju i ekspansji na inne rynki, poszukuje dodatkowej formy zdobycia kapitału i widzi go w crowdfundingu.

„Dostrzegamy ogromny potencjał w finansowaniu poprzez crowdfunding społecznościowy, nie tylko pod kątem pozyskania funduszy, ale także wizerunkowym. Emisja akcji pozwoli nam na zwiększenie rozpoznawalności spółki na rynku oraz zdobycie środków na stworzenie nowych placówek i technologii.” – mówi Karol Matczak, przewodniczący Rady Nadzorczej PhiLabs S.A. 

 

Zespół

Dorota Matczak, CEO spółki, jest dyplomowanym fizjoterapeutą, a także założycielką klinik Active Place oraz twórczynią urządzenia PHIBOX.  Zespół grupy PhiLabs S.A., obejmujący wnoszone udziały Active Place sp z o. o., składa się obecnie z 40-stu osób; zarówno lekarzy, fizjoterapeutów i psychoterapeutów, jak i programistów i inżynierów.

 

Więcej informacji o kampanii PhiLabs S.A. można znaleźć stronie Crowdway.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy

W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.

Handel

Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z Raportu Wpływu Nestlé w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.

Polityka

M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.