Komunikaty PR

Rehabilitacja w domu - Neuroforma udostępnia bezpłatne demo programu

2020-05-06  |  15:50
Biuro prasowe

Neuroforma udostępnia bezpłatną wersję demonstracyjną programu do domowej rehabilitacji, który pomaga pacjentom w powrocie do sprawności lub w jej utrzymaniu.

  • Pacjenci zyskują dostęp online do profesjonalnych, interaktywnych ćwiczeń.
  • Do korzystania z programu wystarczy laptop lub tablet z kamerą internetową.
  • Aplikacja dostępna pod adresem: https://app.neuroforma.pl/.

Ciągłość i regularność ćwiczeń w rehabilitacji to jeden z głównych czynników determinujących sukces leczenia. Szczególnie w przypadku rehabilitacji neurologicznej czas jest kluczowy. W terapii niemniej ważna od pracy w ośrodku z fizjoterapeutą jest samodzielna praca w domu. Pacjentom pomagają w tym programy komputerowe do domowej rehabilitacji. Jednym z nich jest Neuroforma, która udostępniła właśnie bezpłatnie demonstracyjną wersję próbną programu.

Neuroforma to program online do rehabilitacji funkcji ruchowych i poznawczych m.in. dla osób po przebytym udarze czy urazie mózgu, dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym i innymi schorzeniami neurodegeneracyjnymi (choroba Alzheimera, Parkinsona, Huntingtona). Wspiera ich w systematycznej rehabilitacji oraz w powrocie do sprawności lub jej utrzymaniu. Sprawdzi się również w profilaktyce prozdrowotnej seniorów czy u osób, które mają problemy w uczeniu się.

Program umożliwia wykonywanie ćwiczeń, które poprawiają precyzję ruchów, koordynację wzrokowo-ruchową, ruchomość stawów, siłę i wytrzymałość mięśni, ale też procesy spostrzegania, podejmowania decyzji, uwagę i pamięć. Neuroforma, opierając się na idei tzw. dual-task, ćwiczy jednocześnie funkcje ruchowe i poznawcze. System został opracowany przez ekspertów z dziedziny rehabilitacji i neuropsychologii a jego skuteczność potwierdzono w badaniach klinicznych.

Zasada działania programu jest prosta. Do ćwiczeń potrzebny jest jedynie komputer lub tablet z kamerą internetową oraz dostęp do Internetu. Pacjent widzi na ekranie swoje lustrzane odbicie. W zależności od ćwiczenia kieruje swoim odbiciem, by złapać, przesunąć czy uderzyć pojawiające się na ekranie przedmioty lub zrobić przed nimi unik. Kamera rejestruje jego ruchy, a program weryfikuje ich poprawność i monitoruje postępy. Z obsługą Neuroformy poradzą sobie nawet osoby, które nie są biegłe w obsłudze komputera.

– Za cel stawiamy sobie wsparcie motywacji pacjentów do regularnej rehabilitacji. By Neuroforma była w tym skuteczna, obok ekspertów z dziedziny rehabilitacji, współpracujemy również z samymi pacjentami. Dzięki temu program jest do nich dopasowany. Chcemy wychodzić naprzeciw ich potrzebom i dlatego właśnie teraz udostępniamy demo. Program pozwala pacjentom, zgodnie z zaleceniami w związku z pandemią, zostać w domu i nie przerywać rehabilitacji  – mówi Maciej Pawlisz, CEO firmy Titanis, właściciela marki Neuroforma.

Bezpłatne demo zawiera kilka pokazowych ćwiczeń. Żeby z niego skorzystać wystarczy otworzyć je na stronie www.neuroforma.pl. Wszystkie ćwiczenia i funkcje uruchamiane są w przeglądarce internetowej, nie wymagają instalacji ani dodatkowych urządzeń.

Pełna wersja programu Neuroforma dostępna będzie za kilka tygodni za 49 zł miesięcznie. Umożliwia kompleksowe wsparcie rehabilitacji pacjentów. W odróżnieniu od demo stanowić będzie kompletny zestaw ćwiczeń, zaprezentuje ćwiczącemu jego postępy w formie statystyk oraz zawierać będzie dodatkowe moduły grywalizacyjne wspierające systematyczność. Pełna wersja Neuroformy wzbogacona będzie również o funkcje społecznościowe – dzięki którym pacjenci mogą podejmować wspólne wyzwania w ćwiczeniach i nawzajem się dopingować. Dostępna będzie też opcja programu ze zdalną, indywidualną opieką fizjoterapeuty (Neuroforma PLUS) od 190 zł miesięcznie.

Dodatkowe informacje:

Bezpośredni link do demo Neuroformy: https://app.neuroforma.pl/

Film przedstawiający działanie Neuroformy: https://youtu.be/KRiOZ8RZHm4

Konsultacje, testy i badania Neuroformy: https://www.neuroforma.pl/nauka/

 

Neuroforma – rodzina produktów – programów komputerowych do rehabilitacji osób z problemami neurologicznymi m.in. dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym i innymi schorzeniami neurodegeneracyjnymi (choroba Alzheimera, Parkinsona, Huntingtona), po przebytym udarze czy urazie mózgu. Umożliwia wykonywanie interaktywnych, angażujących ćwiczeń i wspiera pacjentów w systematycznej rehabilitacji oraz w powrocie do sprawności lub jej utrzymaniu. Twórcy programów Neuroforma zwracają szczególną uwagę na równoczesne aktywizowanie u pacjenta funkcji ruchowych i poznawczych.

W skład rodziny produktów wchodzą 4 rozwiązania: Neuroforma, Neuroforma Plus, Neuroforma PRO i TeleNeuroforma. To produkty polskiej firmy technologicznej Titanis Sp. z o.o., która wykorzystuje technologie webowe, motion capture i rozszerzoną rzeczywistość do tworzenia oprogramowania wspierającego proces rehabilitacji.

www.neuroforma.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie MSI prezentuje nowe płyty główne X870(E) zaprojektowane z myślą o nowej generacj Biuro prasowe
2024-09-30 | 15:00

MSI prezentuje nowe płyty główne X870(E) zaprojektowane z myślą o nowej generacj

MSI wprowadza do oferty płyty główne X870E i X870 zaprojektowane, aby w pełni wykorzystać potencjał procesorów AMD Ryzen™ 9000. W ofercie znajdują się cztery modele: MEG
IT i technologie iiyama prezentuje ProLite XUB2763QSU-B1 i XUB2797UHSNP-B1 - nowe monitory biurow
2024-09-30 | 08:00

iiyama prezentuje ProLite XUB2763QSU-B1 i XUB2797UHSNP-B1 - nowe monitory biurow

iiyama, jeden czołowych producentów monitorów na świecie, wprowadziła do sprzedaży nowe monitory marki Prolite. XUB2763QSU jest propozycją skierowaną do osób świadomych
IT i technologie Piotr Staniewski staje na czele Fleet Mobility Hubu Elocity
2024-09-30 | 01:00

Piotr Staniewski staje na czele Fleet Mobility Hubu Elocity

Na rynku flotowym elektromobilność to dziś jeden z kluczowych tematów. Nic więc dziwnego, że Elocity, lider technologii zarządzania infrastrukturą ładowania pojazdów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Warszawa przyspiesza proces termomodernizacji budynków. Stolicę czekają wielomiliardowe wydatki

Zgodnie z Zieloną Wizją Warszawy stolica ma zredukować emisje gazów cieplarnianych o 40 proc. do 2030 roku. To cel pośredni przed zaplanowanym do 2050 roku osiągnięciem neutralności klimatycznej. Dużą rolę w tym procesie będzie odgrywać termomodernizacja budynków prowadząca do ograniczenia zużycia energii i ciepła. Elektrownie i elektrociepłownie podlegające administracji centralnej odpowiadają dziś za ok. 70 proc. emisji dwutlenku węgla w mieście. Stolicę czekają wielomiliardowe wydatki, wspierane również środkami z UE.

Farmacja

Giganci farmaceutyczni inwestują w sztuczną inteligencję. Chcą szybciej i taniej opracowywać kandydatów na leki

Rynek wykorzystania sztucznej inteligencji w procesie projektowania nowych leków wzrośnie w ciągu pięciu lat ponad pięciokrotnie – przewidują analitycy MarketsandMarkets. Symptomy dynamicznych wzrostów widać już teraz – w ciągu ostatnich dni giganci farmaceutyczni podpisali kilka dużych umów na wykorzystanie rozwiązań z zakresu SI w typowaniu i wstępnej ocenie kandydatów na nowe leki. Modele układu odpornościowego i algorytmy analizujące skuteczność oraz bezpieczeństwo terapii celowanych pozwalają przyspieszyć tempo wdrażania innowacji lekowych i zwiększać skuteczność procesu opracowywania nowych leków. Obecnie jest ona bardzo niska – wynosi zaledwie 10 proc.

DlaWas.info

Farmacja

Mężczyźni w Polsce żyją średnio siedem lat krócej niż kobiety. Różnica ta należy do najwyższych w UE

Umieralność mężczyzn w Polsce, podobnie jak w innych krajach, jest wyższa niż kobiet. Jak wskazuje GUS, w 2023 roku przeciętne trwanie życia mężczyzn wynosiło 74,7 lat, a kobiet – 82 lata. Choć w ostatnim czasie ta różnica maleje, wciąż jest większa niż w innych krajach europejskich. Eksperci Stowarzyszenia na rzecz Chłopców i Mężczyzn podkreślają, że przyczynia się do tego wiele czynników społecznych, m.in. inny charakter pracy i większa wypadkowość czy bagatelizowanie profilaktyki zdrowotnej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.