Robert Erni nowym CFO Dachser
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Dachser, międzynarodowy operator usług logistycznych, wyznaczył nowego członka zarządu odpowiedzianego za finanse. Z dniem 1 stycznia 2021 r. Szwajcar Robert Erni przejmie stanowisko od Burkharda Elinga, który stanie na czele firmy rodzinnej. Erni rozpocznie okres wdrażania w struktury Dachser z początkiem września b.r. jako zastępca dyrektora.
Jeszcze niedawno 54-latek odpowiadał za finanse notowanej na giełdzie firmy logistycznej Panalpina, gdzie kierował fuzją z duńską grupą DSV. Podczas pracy w Panalpinie oprócz dwóch istotnych wdrożeń SAP i powiązanych z nimi zmian organizacyjnych, z powodzeniem zarządzał różnymi projektami akwizycyjnymi, wspierając w ten sposób globalną strategię rozwoju firmy. Karierę w branży rozpoczął w firmie logistycznej Kühne+Nagel, pracując w Hongkongu, Indiach, Argentynie i USA, po czym wrócił do ojczystej Szwajcarii, gdzie w siedzibie firmy był odpowiedzialny za kontrolling na poziomie globalnym.
„Robert Erni jest niezwykle doświadczonym dyrektorem finansowym, który od ponad 30 lat związany jest z sektorem logistycznym”, wyjaśnia obecny CFO Dachser, Burkhard Eling, który 1 stycznia 2021 r. zajmie stanowisko CEO firmy. „Cieszymy się, że dołączy on do nowego zarządu i razem będziemy mogli zmierzyć się z wyzwaniami, jakie niesie przyszłość, tworząc nową wartość i wzrost”.
Obecny CEO Dachser, Bernhard Simon, który będzie kierował radą nadzorczą spółki od 2021 r., dodaje: „Bycie CFO firmy rodzinnej, takiej jak Dachser, to coś więcej niż mistrzowskie opanowanie liczb: to utrzymywanie bliskich relacji z naszymi akcjonariuszami, kształtowanie strategii, a tym samym odgrywanie ważnej roli w działalności operacyjnej. W Robercie Ernim znaleźliśmy CFO, który od 1 stycznia 2021 r. może w pełni sprostać tym wymaganiom”.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.