Komunikaty PR

Roberta Nelson Shea z Universal Robots otrzymuje nagrodę w dziedzinie robotyki

2023-05-25  |  15:00
Biuro prasowe

Roberta Nelson Shea z Universal Robots otrzymuje prestiżową nagrodę w dziedzinie robotyki za wkład w bezpieczeństwo użytkowania urządzeń

Detroit, Michigan, 24 maja, 2023: Po raz drugi na przestrzeni ostatnich pięciu lat, kluczowa postać Universal Robots, duńskiego producenta robotów współpracujących (cobotów), została uhonorowana najbardziej prestiżową na świecie nagrodą w dziedzinie robotyki – Joseph F. Engelberger Robotics Award – często określaną jako Nagroda Nobla w dziedzinie robotyki.

Idąc w ślady współzałożyciela Universal Robots, Esbena Østergaarda, który otrzymał nagrodę Engelberger Award w 2018 roku w kategorii „Technologia”, Roberta Nelson Shea, Global Technical Compliance Officer Universal Robots, został wyróżniona podczas ceremonii na Automate Show w Detroit.

W kategorii "Zastosowanie" nagradzane są osoby lub organizacje, które wniosły znaczący wkład w rozwój technologii robotyki i jej użytkowanie. Roberta zdobyła nagrodę za swoją wybitną pracę związaną z bezpieczeństwem robotyki na całym świecie.

„Jestem niezwykle zaszczycona otrzymaniem tej nagrody" – powiedziała Nelson Shea. „Postrzegam ją jako uznanie nie tylko dla mojej pracy, ale także dla zaangażowania Universal Robots i Teradyne w kwestie bezpieczeństwa użytkowania robotów. Ta nagroda jest wyrazem uznania dla wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju tego aspektu robotyzacji w ostatnich latach. Kiedy zaczynałam pracę w tej dziedzinie ponad cztery dekady temu, czułam, że mam osobistą misję i nie ma nikogo, kto by mi w niej towarzyszył. Dziś, zwłaszcza po pojawieniu się robotów współpracujących, wszyscy jesteśmy zgodni co do znaczenia bezpieczeństwa".

Roberta Nelson Shea jest kolejną kobietą, która w ostatnich latach otrzymała nagrodę Engelberger Awards. Pokazuje to, jak robotyka ewoluowała od czasu, gdy laureatka rozpoczęła pracę w branży w 1982 roku.

„Na szczęście nie jestem pierwszą kobietą, która otrzymała tę nagrodę, ale jest nas wciąż mało w branży, dlatego mam nadzieję, że moja kariera może być również inspiracją dla młodszych kobiet. Mają one do odegrania ważną rolę w przyszłym rozwoju zarówno robotyzacji, jak i technologii w ogóle".

Kim Povlsen, prezes Universal Robots, również docenił osiągnięcia Roberty.

„Ta nagroda jest potwierdzeniem ogromnego wkładu, jaki Roberta wniosła do branży robotyki, w której, zwłaszcza w przypadku cobotów, bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem. Zaangażowanie Roberty pomogło stworzyć standardy interakcji między ludźmi a robotami. Był to istotny wkład we współpracę między ludźmi i cobotami, którą obserwujemy dziś w tysiącach miejsc pracy" – podsumował Kim Povlsen.

O Universal Robots  
Universal Robots jest wiodącym producentem robotów współpracujących (cobotów) wykorzystywanych w wielu branżach oraz w edukacji. Założona w 2005 roku i mająca siedzibę w Odense, w Danii, firma Universal Robots dąży do stworzenia świata, w którym ludzie pracują z robotami, a nie jak roboty. Jej misja jest prosta: Automatyzacja dla każdego. Wszędzie.

Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego na świecie komercyjnego cobota w 2008 roku, Universal Robots rozwinął portfolio produktów o szerokim zasięgu i ładowności oraz sprzedał ponad 50 000 cobotów na całym świecie. Wokół technologii cobotów rozwinął się rozległy ekosystem tworzący innowacje, zapewniający klientom wybór spośród szerokiej gamy komponentów, zestawów i rozwiązań dostosowanych do każdego zastosowania.

 

Więcej informacji na stronie: www.universal-robots.com

Kontakt dla mediów:

Dorota Prochowicz, Omega Communication,
dprochowicz@communication.pl, +48 728 433 401

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo

Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.

Ochrona środowiska

K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.

Ochrona środowiska

Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.