Komunikaty PR

Robot Wizlink wpisany do rejestru innowacji Ministerstwa Zdrowia

2022-01-28  |  12:08
Biuro prasowe

Roboty cyfrowe coraz śmielej wkraczają do placówek medycznych. Doskonałym potwierdzeniem na to, że medycyna potrzebuje wsparcia technologii i otwiera się na nowoczesne rozwiązania, jest opinia Ministerstwa Zdrowia na temat Wizlink – polskiego narzędzia do robotyzacji procesów. Rozwiązanie to zostało wpisane do rejestru innowacji, a Ministerstwo zaleca jego wykorzystanie w placówkach, jeżeli będzie się wpisywać w kierunek rozwojowy ochrony zdrowia.

Branża medyczna zmaga się między innymi z niedoborami kadry i przepracowaniem zespołów. Część ich obowiązków mogą przejąć roboty cyfrowe. Dzięki nim medycy mogą zaoszczędzić cenny czas, który do tej pory przeznaczali np. na sprawy administracyjne.

Taki pomysł na wykorzystanie robotów doceniło Ministerstwo Zdrowia, wpisując Wizlink do rejestru innowacji – zestawienia prowadzonego przez Wydział Rozwoju Innowacji.
- Cieszy mnie fakt, że w medycynie dostrzega się potencjał narzędzi RPA (Robotic Process Automation). Mieliśmy okazję spotkać się z Zespołem ds. Innowacji Ministerstwa Zdrowia i pokazać, jak nowoczesne technologie mogą pomóc medykom. W efekcie Wizlink został wpisany do rejestru innowacji MZ i jest rekomendowany jednostkom medycznym – mówi Michał Wawiórko, prezes First Byte, właściciela Wizlink. Dodaje: To nie pierwsze nasze działania w tym zakresie – nasze narzędzie udostępniliśmy już między innymi firmie TDZ Technika dla Zdrowia.

Wykwalifikowana kadra

Robotyzacja to kierunek przyszłości, co można zaobserwować również na rynku pracy. W różnych branżach rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę posiadającą kompetencje cyfrowe – również wśród medyków.

First Byte wspiera studentów uczelni udostępniając im narzędzie Wizlink do nauki budowania scenariuszy dla robotów. Firma współpracuje m.in. z Wyższą Szkołą Bankową w Opolu, a niedawno nawiązała współpracę z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi.

- Chcemy, aby nasi studenci nauczyli się znajdować te problemy i zadania, w których roboty sprawdzą się najlepiej – to właśnie oni za 2-3 lata będą podejmować decyzje, pracując w szpitalach czy przychodniach. Potrzebują więc konkretnych narzędzi, które pomogą im w radzeniu sobie np. z brakiem personelu. Do kursu z zakresu robotyzacji zaprosiliśmy studentów różnych kierunków: lekarskiego, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego oraz zdrowia publicznego. Część z nich już posiada doświadczenie pracy w ochronie zdrowia i wie, jakie są problemy w codziennym funkcjonowaniu placówek – mówi Jakub Borowczyk, Starszy specjalista ds. współpracy z pracodawcami UM w Łodzi.

 

Z zalet RPA korzysta w Polsce coraz więcej przedsiębiorstw i organizacji. To prężnie rozwijający się rynek, którego potencjału nie warto ignorować. Tym bardziej cieszy fakt, że rozwiązania wspierające pracowników doceniane są przez instytucje państwowe, takie jak Ministerstwo Zdrowia. Dzięki stworzonemu przez MZ rejestrowi innowacji, z pewnością więcej placówek medycznych zdecyduje się na „zatrudnienie” robota.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Handel

Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.

Prawo

Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.