Roboty AMR wspierają operacje magazynowe ID Logistics
Rozwiązania z zakresu robotyzacji i automatyzacji procesów, wdrożone w centrum dystrybucji Mahou San Miguel, zostały przygotowane w ramach współpracy trzech firm - ID Logistics jako operatora zarządzającego logistyką Mahou San Miguel, 3CO specjalizującej się w innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych dla logistyki oraz Hik Robotics, wiodącego globalnego dostawcy produktów i rozwiązań sztucznej wizji oraz robotów mobilnych.
Autonomiczne roboty mobilne AMR wykorzystywane są w procesie kompletacji zamówień. Z miejsc składowania roboty przewożą palety do stanowisk kompletacji, a po przygotowaniu zamówień, już gotowe dostarczają do stref załadunku. Za opracowanie rozwiązania łączącego stanowiska do kompletacji zamówień z robotami AMR i oprogramowania umożliwiającego optymalizację procesu odpowiadała firma 3CO.
Roboty AMR są bardzo wydajne, pozwalają optymalizować oraz redukować zbędne operacje i aktywności w magazynie. Zwiększają bezpieczeństwo pracy i jednocześnie odciążają pracowników, zmniejszając ich wysiłek fizyczny oraz eliminują operacje, które nie zapewniają dodatkowej wartości. Roboty potrafią szybko się poruszać i przenosić palety z produktami, jednocześnie rozpoznając na trasie inne pojazdy, nieruchome przeszkody czy przechodzących ludzi.
ROBOTYZACJA W MAGAZYNIE
Hiszpański producent napojów, ze względu na szybki rozwój oferty handlowej, przy współpracy z ID Logistics, inwestuje w rozwiązania cyfrowe, które ulepszają procesy logistyczne oraz wspierają operatorów w ich codziennej pracy. Wdrożone wspólnie rozwiązania pozwalają pracownikom centrum dystrybucji na skracanie tras, poprawiają warunki ergonomiczne i ograniczają ilość zadań, które wymagają większego wysiłku fizycznego.
„ID Logistics jest bardzo zadowolone z możliwości współpracy z firmami takimi jak 3CO i Hik Robotics przy optymalizacji procesów w łańcuchu dostaw i tym samym wniesienia wartości dodanej do operacji Mahou San Miguel. Dla nas istotne znaczenie miało przeprowadzenie projektu razem z firmami o podobnej wizji, skupionych na innowacjach i robotyzacji centrów logistycznych, tak aby dostarczyć wartość dodaną, która pozwala wyróżnić się na tle konkurencji” - powiedział Jèrome Jacek, dyrektor generalny ID Logistics Iberia.
„Prawdziwa innowacja wymaga od firm, które prowadzą proces transformacji, przekształcenie jej w korzyści dla klientów. W tym kontekście, w 3CO Sistemas współpracowaliśmy z trzema wiodącymi i wizjonerskimi firmami, takimi jak Mahou San Miguel, ID Logistics i HIK Robotics, realizując projekt, który już zmienił paradygmat procesów intralogistycznych. Nie tylko zwiększyliśmy produktywność i niezawodność procesów przy znacznym zmniejszeniu wysiłku fizycznego, ale też zmieniliśmy zasady gry i otworzyliśmy przyszłość dla nowych ścieżek i rozwiązań” - podkreślił Jose Manuel Tejera, CEO 3Co Sistemas.
„Dla Mahou San Miguel zastosowanie robotów AMR w operacjach prowadzonych w centrum dystrybucji stanowi ważny krok naprzód: wyraźnie poprawia produktywność i efektywność działania, wzmacniając gwarancję terminowej dostawy. Ta poprawa ma absolutnie kluczowe znaczenie w najbardziej intensywnych okresach, usprawniając, dzięki temu rozwiązaniu, przygotowywanie zamówień. W Mahou San Miguel zawsze skupiamy się na potrzebach klientów i jesteśmy zaangażowani w innowacyjne rozwiązania oraz robotyzację. Dlatego nie mieliśmy wątpliwości co do przyłączenia się do projektu, który przedstawił nam ID Logistics i 3CO. To rozwiązanie doskonale wpisuje się też w nasze zaangażowanie i troskę o pracowników, gdyż zmniejsza wysiłek jaki muszą włożyć w pracę podczas kompletacji" - podsumowuje Carmen Calama, dyrektor logistyki w Mahou San Miguel.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.