Komunikaty PR

Roboty pomogą służbie zdrowia.Technika dla zdrowia dołącza do partnerów Wizlink

2021-12-09  |  13:04
Biuro prasowe

Firma TDZ Technika dla zdrowia, współpracująca z jednostkami ochrony zdrowia  w dziedzinie obsługi infrastruktury technicznej i medycznej, podpisała umowę dystrybucyjną z First Byte, właścicielem marki Wizlink – polskiego narzędzia do robotyzacji. Wprowadzone do instytucji medycznych „roboty” usprawnią powtarzalne procesy biurowe, uwalniając tym samym czas personelu medycznego.

Sytuacja w służbie zdrowia jest alarmująca - medycy są przepracowani, a w wielu miejscach brakuje pracowników. Najważniejszą kompetencją personelu medycznego jest niesienie pomocy potrzebującym. To zakres działań, w którym nikt nie może ich zastąpić. Obszarem możliwym do robotyzacji są natomiast prace administracyjne. Dzięki przejęciu zadań wymagających m.in. pracy z danymi przez roboty, medycy mogą zająć się ratowaniem życia.

Istotną korzyścią zatrudnienia „robotów” jest szybsze, tańsze i efektywniejsze przekazywanie danych pomiędzy różnymi systemami. Dotyczy to zarówno danych demograficznych pacjenta, jak i jego wyników badań, zleceń lekarskich czy też zużycia leków i materiałów. Roboty mogą je przenosić do systemów klasy BI, HIS, CIS, PDMS, baz danych czy innych.

- Roboty Wizlink pozwolą częściowo uniezależnić naszą pracę oraz pracę naszych systemów od drogich usług integracyjnych oferowanych przez firmy dostarczające szpitalne HISy - mówi Małgorzata Łazińska, Prezes TDZ Technika dla zdrowia Sp. z o.o.

Szybkie efekty i sprawne działanie

Użycie technologii RPA(Robotic Process Automation) jako integracji pomiędzy systemami, które są wykorzystywane w placówkach służby zdrowia, pozwala szybciej wdrażać pomysły i zwiększać potencjał związany z pracą z danymi. Co ważne, nie musi się to wiązać z dużymi kosztami oraz długim czasem wdrożenia. Pierwsze efekty można zobaczyć już w ciągu paru godzin i to bez posiadania umiejętności programistycznych, których deficyt obserwuje się obecnie na rynku.


- Pierwsze testy i implementację mamy nadzieję przeprowadzić jeszcze w tym roku by połączyć naszą aplikację - Elektroniczną Kartę Znieczuleń z innymi systemami obecnymi na bloku operacyjnym – dodaje Jakub Gromadzki, Dyrektor techniczny w TDZ Technika dla zdrowia Sp. z o.o.

Współpraca szansą na rozwój dla branży medycznej

Wykorzystanie nowoczesnej technologii w branży medycznej nie jest nowością, jednak wciąż brakuje przykładów skutecznego „zatrudnienia” robotów. Od 2022 roku placówki medyczne będą zobowiązane do stosowania się do przepisów związanych z generowaniem i przechowywaniem EDM (Elektronicznej Dokumentacji Medycznej) oraz raportowania Zdarzeń Medycznych[1]. Według raportu Centrum e-Zdrowia 89% podmiotów nie wdrożyło usług elektronicznych, ale 68% ankietowanych podmiotów deklaruje posiadanie rozwiązania IT, które pozwala na prowadzenie dokumentacji medycznej i przetwarzanie jednostkowych danych medycznych[2]. To jedno z pól, w których doskonale sprawdzą się roboty cyfrowe. 

- Procesów, w których robot może wesprzeć człowieka jest wiele, bez względu na wielkość organizacji oraz branżę. Są bardziej oczywiste obszary jak księgowość, logistyka, a także te mniej oczywiste, do których zalicza się m.in. ochrona zdrowia. - wskazuje Michał Wawiórko, Prezes First Byte sp. z o.o., właściciela marki Wizlink. Dodaje: Od wielu lat powtarzamy, że kluczowe jest znalezienie Partnerów będących z jednej strony ekspertami w wąskich dziedzinach, a z drugiej strony świadomych technologii Robotic Process Automation. TDZ jest przykładem firmy, która spełnia oba warunki, dlatego cieszymy się z nawiązania współpracy.

Dzięki współpracy obydwu firm roboty stworzone przez Wizlink będą mogły wesprzeć branżę medyczną i tym samym mieć możliwość działania w tym obszarze na szerszą skalę. To również inspiracja i przykład dla wszystkich instytucji, które zmagają się z problemem przepracowania personelu i braków kadrowych.

[1]  https://www.prawo.pl/zdrowie/elektroniczna-dokumentacja-medyczna-zmiana-terminu-wdrozenia,508566.html
[2] Centrum e-Zdrowia „V edycja: Badanie Stopnia Informatyzacji Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą” – czerwiec 2021

TDZ Technika dla zdrowia Sp. z o.o.

Firma TDZ Technika dla zdrowia Sp. z o.o. jest obecna na polskim rynku od wielu lat, a od 2003 roku współpracuje z jednostkami ochrony zdrowia w dziedzinie obsługi infrastruktury technicznej i medycznej.

W jej ofercie znajdują się systemy informatyczne mające na celu zoptymalizowanie funkcjonowania placówek/szpitali, umożliwiające zachowanie bezpieczeństwa danych. Ponadto TDZ zapewnia serwis i sprzedaż aparatury medycznej oraz doradztwo w ramach inżynierii kontraktu.

Flagowym produktem spółki jest Elektroniczna Karta Znieczuleń (EKZ), która zapewnia automatyczny zapis danych z urządzeń medycznych (tj. aparatów do znieczuleń, kardiomonitorów i respiratorów). Pozwala na oszczędność czasu, poprawia jakość i spójność rejestrowanych danych. EKZ może przesyłać dane do HIS (HL7) lub wygenerować raport
z zabiegu w postaci dokumentu z możliwością wydruku. Dzięki Elektronicznej Karcie Znieczuleń istnieje możliwość przeprowadzenia analityki danych w wybranym zakresie ze względów klinicznych czy weryfikacyjnych.

Więcej informacji na temat firmy znajduje się na stronie: http://technikadlazdrowia.pl/ 

Wizlink

Wizlink to polskie narzędzie pomagające firmom automatyzować rutynowe czynności, takie jak wprowadzanie lub kopiowanie danych pomiędzy aplikacjami, wypełnianie formularzy lub praca z dokumentami.

Używanie Wizlink nie wymaga żadnych zmian w aplikacjach, które robotyzuje. Użytkownik, który tworzy scenariusz dla robota, nie ingeruje w kod aplikacji, strukturę jej danych bądź logikę biznesową. Dzięki temu, że nie trzeba posiadać wiedzy programistycznej i Wizlink może być używany przez ludzi nietechnicznych. Jest bardzo łatwy do nauczenia i daje możliwość szybkiego czerpania zysków z robotyzacji.

Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie: https://wizlink.eu/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.